Lai māja tīra un sētnieces vīrs laimīgs

Lai māja tīra un sētnieces vīrs laimīgs

16. Jan 2014, 14:10 IndraU IndraU

Patiesībā šis stāsts sākās vēl 2012.gada nogalē, kad pasaulē nāca mūsu mazulis. Ņemot vērā, ka drīz pēc Robīša piedzimšanas pienāca arī ziema, mums aktualizējās viens jautājums – kā turēt tīrus bērnu ratiņu riteņus? Savādāk, katru reizi atgriežoties no pastaigas, kad gribot negribot nākas šķērsot taciņu, kuru mājas sētniece bagātīgi nokaisījusi ar smilšu kaudzēm, mūsu dzīvokļa gaitenis atkal un atkal pārvērtās par miniatūru Sahāras tuksnesi. Vienmēr pēc atgriešanās mājās sagaidīju brīdi, kad ratu riteņi bija kaut cik apžuvuši, tad ņēmu slotu un slaucīju gan smilšu čupas, kas no riteņiem jau nobirušas, gan arī centos “nokasīt” tās atliekas, kas vēl turējās pie ratiem.

Tomēr manas pūles mājas sētnieces vīrs, šķiet, nenovērtēja, jo kādā no reizēm, kad ar dēlēnu devāmies laukā, krievu valodā sāka gānīt, ka mūsu dēļ ir jāslauka kāpņu telpa, jo redz, tiekot mājā sanestas smiltis. Piebildīšu vien, ka pa vidu tam visam sekoja arī pa kādam lamu vārdam. Tēloju, ka sētnieces vīra dusmīgo monologu nesaprotu, taču katru reizi, kad atgriezos no pastaigas mājās vai arī stūmu ratus laukā no dzīvokļa, lai dotos laukā, ņēmu rokā slotu un slaucīju arī mūsu kāpņu telpu. Dzīvesbiedrs mani centās atrunāt, sakot, ka neba mēs vieni ar ielas apaviem staigājam pa kāpņu telpu, tādēļ kāpņu telpa būtu tad jātīra visiem uz maiņām, kaut gan par tās tīrīšanu maksājam nama apsaimniekotājam.

Mājas kāpņu telpas pucēšanu turpināju līdz brīdim, kad ieraudzīju, ka ne jau mēs esam lielākie tās piecūkotāji, jo piefiksēju, ka katru dienu, acīmredzot, atgriežoties no darba, kāds kungs pie mūsu dzīvokļa durvīm pasācis noberzt apavu zoles, kas aplipušas ar smiltīm.

Tagad atkal pienākusi ziema, sētniece no visas sirds un dvēseles kaisa smilšu kalnus pie mūsu namdurvīm, tādēļ jau atkal ratu riteņi ir aplipuši ar kilogramiem smilšu. Varbūt Tev ir kāds ieteikums, kā uzturēt tīrus ratu riteņus? Patlaban esmu apcerējusi domu nopirkt mazu slotiņu un katru reizi, pirms došanās mājā pēc pastaigas, ārpusē noberzt riteņus tīrus. Vienīgais, varu derēt, ka jau atkal sētnieces vīrs man uzmetīsies virsū par to, ka cenšos piedrazot pagalmu.

Krista21 Krista21 20. Jan 2014, 17:32

Es, kā jau minēji, esmu nopirkusi mazu slotiņu un pirms eju mājās tos notīru😀 Man jau liekas visai amizantas skats sanāk😃