Ģimenes recepte: Mājās gatavots saldējums ar ogām

23. Apr 2018, 06:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Vai vispār ir iespējama vēl labāka kombinācija par saulainu laiku un saldējumu? Laiks iemācīties to pagatavot mājās. Bez sarežģītām iekārtām un gatavošanas procesa. Gatavojam saldējumu mājās – ātri, vienkārši un veselīgi!

20180421141514-17361.jpg

Šodien gatavot mums palīdzēs:

Kristīne Damškalne - aizrautīga trīs bērnu mamma, vada Māmiņu kluba interneta portālu maminuklubs.lv, rīko Māmiņu kluba pasākumus.

Inga Kalniņa - ēdienu bloga lepetitpot.lv autore, sarakstījusi recepšu grāmatu “Pilnām mutēm, divu meitu mamma.

Kāpēc dot priekšroku mājas saldējumam? Uz veikalu nav jābrauc, no rīta visu sagatavojam un pēc pāris stundām – saldējums gatavs!

Nepieciešamās sastāvdaļas

20180421141616-93004.jpg

  • Izvēlamies dažādas ogas (zemenes, avenes, mellenes). Tās var būt gan svaigas, gan saldētas
  • Kokosriekstu piens -  izvēlamies īstu pienu, ne kokosriekstu piena dzērienu.  
  • Dažādi rieksti, grauzdiņi, kaltētas ogas, kuras var likt gan saldējumā iekšā, gan dekorēt.
  • Trauciņi, kuros gatavosim saldējumu.

Pagatavošana - Varam gatavot divu veidu saldējumus

20180421141822-75374.jpg

  • Pirmais variants– sablenderētas ogas, kuras varam sasaldēt bez papildus sastāvdaļām, bet varam sajaukt arī ar pienu, saliet trauciņos un ievietot saldētavā uz pāris stundām. Jo mazāks trauciņš, jo ātrāk saldējums būs gatavs!
  • Otrajā variantā – ogu gabaliņus ievietojam formiņā un pārlejam tos ar pienu

Kā atklāj Inga, saldējumu sastāvs un variācijas ir bezgalīgas. Ir nepieciešama tikai vēlme darboties un tad kopā priecāties par rezultātu.

Saldējumu varam gatavot dažādās formiņās. Interesants rezultāts sanāks, ja sataisīsiet daudz, mazus saldējumus – ledus trauciņos

20180421141601-57898.jpg

Kokosriekstu piens - lai arī to dēvē par pienu, tas patiesībā tāds nav, jo ir gatavots no sasmalcināta kokosriekstu mīkstuma. Satur E, C, B1, B3, B5, B6 vitamīnus; arī Dzelzi, Magniju un Kalciju Kokosriekstu pienu ļoti iecienījuši

Dienvidaustrumāzijas iedzīvotāji, to pievieno gan zupām, gan karijiem, taču to var izmantot arī konditorejā, gatavojot desertus, no tā pat iespējams gatavot putukrējumu, tāpat uz kokosriekstu piena bāzes gatavo brokastu putras. Kokosriekstu pienā ir C, E un B grupas vitamīni, arī dzelzs, magnijs un kalcijs. Jo lielāks tauku saturs būs kokosriekstu pienam, jo biezāks tas būs.

LAI LABI GARŠO!

Māmiņu klubs, 2018