Eko, kas patiešām tīra! Es pārbaudīju

Eko, kas patiešām tīra! Es pārbaudīju

31. Jan 2017, 16:44 Milestiba Milestiba

Neesmu vides inženieris, bet dabas aizsardzības tēma man ir tuva. Varbūt tāpēc, ka bērnība aizvadīta dziļos laukos? Es nezinu. Man rūp tas, kas šobrīd notiek pasaulē saistībā ar dabas piesārņojumu. Sen jau tie laiki ir pagājuši, kad bija tikai filmas par to, kā veselas dzīvnieku sugas izmirst planētas piesārņojuma dēļ. Tagad ir arī ne mazums faktu un arī video par to, ka paši cilvēki cieš no vides piesārņojuma.

Dažreiz es eju starp lielveikala plauktiem un pie sevis domāju – un visi šie mazgāšanas līdzekļu kvantumi (!) satek galu galā zemē, gruntī, ūdenī. Nav mierīgs prāts pēc šādām pārdomām…

Kāds varbūt teiks: nav jēgas par to runāt, tu tur neko nevari mainīt, tas ir bizness! Es tam nepiekrītu. Jo, ja katrs būs atbildīgs par savām ikdienas mazajām izvēlēm, tad planēta Zeme būs zaļāka.

Esmu pamēģinājusi dažādus mazgāšanas dabiskus, eko līdzekļus. Arī tos, kurus piedāvā izplatītāji. Bet man kā pircējam neapmierina tas, ka preces saņemšana ir caur kādu. Tas visu sarežģī! Gribas ieiet veikalā un nopirkt. Man nepatīk pārlieku daudz tērēt laiku pirkumiem.

Vienu laiku mazgāju drēbes veļas mašīnā pat ar ziepju riekstiem kokvilnas maisiņā. Vēlāk ar veļas ziepju skaidiņām. Dabas saudzēšanas vārdā. Un, protams, arī lai saudzētu ģimenes locekļu veselību.

Šajos labāku un saudzīgāku veļas mazgājamo līdzekļu meklējumos, manu uzmanību pievērsa Tri-Bio produkcija, kuras sauklis ir „Eko, kas tīra!” Ieinteresēja tas, ka mazgājamie līdzekļi ir veidoti uz augu bāzes un bioloģiski sadalās. Un, kas ne mazāk svarīgi, piemēroti bērniem un cilvēkiem ar jūtīgu ādu. Tas, kas vajadzīgs!

Testēju vairākus Tri-Bio mazgāšanas līdzekļus. Visi simboli un apzīmējumi, kas attēloti uz iepakojuma, „runā” paši par sevi. To patiešām ir daudz.

1)      Dabīgo mazgāšanas ekolīdzekli krāsainai veļai izmantoju kā pirmo, patika, ka iepakojumam ir zaļš vāciņš, kas atgādina, ka šī pudele ir krāsainai veļai. Pārējiem iepakojumiem ir balti korķīši. Rakstīts, ka 30 mazgāšanas reizēm, man noteikti pietika vairāk reizēm. Patika, ka līdzeklim nebija nekādu izteiktu vai kodīgu smaku vai īpašību. Līdzeklis vairāk šķidrs, nekā želejveidīgs. Tika arī mazliet uz rokām, neko ļaunu ādai tas nenodarīja, roku āda pēc tam nesāpēja, nesūrkstēja. Jo vairāk lietoju, jo vairāk iepatīkas nevis līdzekļi pulvera veidā, bet želejas jeb šķidruma veidā.

20170131163951-20405.jpg

2)      Kā otro izmantoju dabīgo ekolīdzekli baltajai veļai. Arī tas bija labs. Ir ļoti svarīgi, ka mājās, kurās ir mazi bērni, lieto veļas mazgāšanas līdzekļus, kur nav optisko (tātad tikai vizuālo) balinātāju vai smaržinātāju. Nav jau nevienam noslēpums, ka bērni mūsdienās bieži cieš no dažādām alerģijām. Tad kāpēc to veicināt pašiem ar savām izvēlēm? Iedomājieties, ja vēl veļa žūst dzīvoklī, visas šīs smaržvielas taču nonāk gaisā. Un cilvēki, tai skaitā bērni, tās ieelpo.

20170131164018-11821.jpg

3)      Dabīgs eko traipu tīrītājs, priekšapstrādei. Varu droši teikt, ka tas darbojas! Jo traips uz bērna krekliņa bija vakardienas, pēc visa spriežot, kaut kādas ogu sulas traips. Un patiešām tīrs! Parasti izmantoju veļas ziepes, bet šis izskatās tik pat dabisks, lasot produkta aprakstu.

20170131164100-43935.jpg

4)      „Calc-Off” – dabīgs eko ūdens mīkstinātājs un atkaļķotājs veļas mašīnai. Tas palīdz drēbēm būt tīrākām un attīra gan veļas mašīnu, gan palīdz samazināt mazgājamā līdzekļa apjomu. Tādā veidā palīdz ietaupīt. Paspēju izmēģināt vienu reizi. Rezultāts bija labs. Ja var ar vienu mazgāšanas reizi iegūt divus labumus, kāpēc nē? Vēl vajadzēs ar šo līdzekli palaist veļas mašīnu režīmā, kas attīrīs to no kaļķakmens, pulvera paliekām un netīrumiem. „Palutināt” veļas mašīnu.

20170131164127-24330.jpg

5)      Audumu un apģērbu bio dezodorants ir ļoti labs risinājums pret dažādām smakām, jo tas nevis vienkārši iesmaržina virsmu, bet atrisina smakas problēmu „saknē”. Novērš cēloni. Varētu būt īpaši labs, kad nopērc kādu apģērbu second hand veikalos, jo tad apģērba smaka dažreiz nav paciešama. Starp citu, iegriežoties šāda tipa bodītēs, arī varam saudzēt dabu. Dodot „otru elpu” kādai lietiņai. Šis līdzeklis varētu būt labs „sabiedrotais” tiem, kam patīk „medīt pērles” lietoto preču veikalos.

20170131164152-18552.jpg

Uz līdzekļa rakstīts, ka „savā darbībā pārspēj vairumu mūsdienu ķīmisko smaku likvidēšanas līdzekļu.” Un nav pamata neticēt.

Tā nu sanāca, ka termiņš uzrakstīt atsauksmi jau pienāca, bet šo līdzekli nepaspēju notestēt, jo nebija vajadzības. Bet es esmu pārliecināta, ka tas darbojas, jo visi pārējie līdzekļi darbojas uz vairāk nekā 100%. To es saku no pieredzes,  jo esmu mēģinājusi arī citus šī paša zīmola mazgāšanas un tīrīšanas produktus un neviens no tiem nav licis vilties (vienīgais līdzeklis no citas Tri Bio produkcijas, kas man ne līdz galam iepatikās, bija šķidrās roku ziepes. Likās, ka pārlieku sausina ādu. Bet mana roku āda ir ļoti jūtīga. Pieņemu, ka citiem arī tas varētu patikt).

20170131164408-39952.jpg

Par pieejamu cenu, eko, kas patiešām tīra. Tas nav tikai sauklis, tā tas arī darbojas. Mans viedoklis, protams, nav visaptverošs, bet galvenais, ka es patiešām esmu apmierināta ar rezultātu un ieguvumu

P.S. Produkcija ir ražota ASV.

Paldies Māmiņu klubam, ka man bija iespēja iepazīties tieši ar šiem konkrētajiem mazgāšanas līdzekļiem! Izskatās, ka cītīgāk to meklēšu veikalu plauktos. Varbūt kāds var ieteikt, kur visērtāk tos var iegādāties?

Elīna

Milestiba Milestiba 07. Feb 2017, 13:35 TriBio

Paldies par atbildi. Man jautājums: kāpēc neiesaka lietot citronskābi veļas mašīnu atkaļķošanai?

Milestiba Milestiba 31. Jan 2017, 21:10 lauvinja

Paldies, ka atbildēji uz jautājumu. Citronskābi lietojam līdz šim. No visiem šiem līdzekļiem tieši šo diez vai meklēšu nākotnē lietošanai. Bet kopumā tie patiešām ir ļoti eko.

lauvinja lauvinja 31. Jan 2017, 19:11

Man šķiet Tri-bio var nopirkt kā RIMI, tā Maxima, tā Drogās.

Par nepieciešamību mīkstināt ūdeni ir jāpārliecinās, jo LV nav daudz vietu kur ūdens ir ciets. Lieka ķīmija procesā. Bet kā atkaļķotājs ideāli stādā citronskābe 😉