VASARAS GIDS: Cecīļu dabas takas

VASARAS GIDS: Cecīļu dabas takas

01. Jun 2020, 20:05 Banija Banija

Kopš marta esam izbraukājuši ne mazums dažādu Latvijas dabas taku, atklājot vietas, kurās iepriekš nav būts, vietās, par kurām nav dzirdēts. 

Meklējot savu jauno galamērķi, atradām informāciju par Cecīļu dabas taku. Atrodas vien nepilnas stundas braucienā no Rīgas, Ieriķos, tāpēc nav divu domu, ka jābrauc. Ņēmām līdzi ūdeni, veselīgus uzkožamos, lai pastaigas laikā atjaunotu enerģiju, un sēdāmies mašīnā, lai dotos ceļā.

Ierakstot "Waze" galamērķi "Cecīļu dabas takas", visticamāk, arī jums navigācijas ierīce liks atstāt savu spēkratu pie Ieriķu degvielas uzpildes stacijas, kur atrodas arī Info centrs. Pie tā plakāts, ka, ieejas biļetes dabas takās nopērkams Info centrā. Kad nonākam līdz Info centram, tā durvis ciet un uzraksts, ka biļetes jāpērk pie ieejas pašās takās.

Nedaudz apjukām, jo nebija īstas skaidrības, uz kuru pusi gan doties, lai nonāktu taku sākumā. It kā bultiņa ir, taču, ejot tās virzienā šķiet, ka nebūs gan, jo apkārt privātmājas un ne miņas par taku. Tāpēc ņēmām talkā telefonā esošo Google karti, kura paziņoja, ka virziens ir pareizais, tikai jādodas vēl gabaliņu uz priekšu.

Tāpēc savu spēkratu nevis atstājiet pie Ieriķu Info centra, bet gan pabrauciet tālāk bultas virzienā. Tur pie fabrikas ir laukumiņš, kurā atstāt mašīnu, bet turpat blakus - mazs namiņš, kurā iegādājamas biļetes, un vieta, kurā sākas ceļojums.

Cecīļu dabas takas garums ir 2 km, taču tā tālāk turpinās ar "paplašinājumiem", kas nozīmē, ka kopumā varat nostaigāt loku padsmit kilometru garumā. Mūsu pastaiga bija 11 km garumā, taču būtu bijusi garāka, ja būtu aizgājuši līdz pat Ainavu kraujai, taču tad šī avantūra trīsgadniecei varētu būt par ilgu un garu.

Runājot par to, vai pstaiga ir piemērota arī bērniem, varu droši teikt, ka ir. Nu, ja vien jūsu bērni ir pieraduši staigāt ar kājām, jo ar ratiem šeit nebūs ko darīt, domāju, ka arī Dip Dap būs īsts izaicinājums, jo kāpieni šeit ir iespaidīgi. Pamatīgs fitness sanāks.

Tieši iespaidīgo kāpienu dēļ ieteicams takā labāk doties ar piemērotiem apaviem, iešļūcenes atstājot mājās. Protams, var mēģināt, bet ērtāk būs ar apaviem, kas paredzēti pastaigām. Šī iemesla dēļ lietainās dienās, iespējams, labāk pārdomāt, vai doties šādā izaicinājumā, jo, visticamāk, kādu reizi sanāks pa stāvajiem un slidenajiem kāpieniem nošļūkt uz sēžamvietas.

Cecīļu dabas takas ir maģiska vieta, kas met lokus gar Kumadas, Dančupītes krastiem. Te redzams ne viens vien pārsteidzošs dabas objekts - Cecīķu iezis, Dančupītes ala, Dzilnas iezis, šūnakmens atsegumi u.c. skaistumi.

Pozitīvais - atšķirībā no citām dabas takām, kur dažkārt nākas pamaldīties, jo nav īstais skaidrības, kurā virzienā doties, tac Cecīļu dabas takas ieejas maksa pilnībā atsver takas sakārtotību. Visur ir norādes, nomaldīties nav iesmējams, tāpēc līdz finišam noteikti tiks pat tādi cilvēki kā es, kuri spēj apmaldīties arī starp divām priedēm (tiešām ir gadījies).

Starp citu, skaisto Cecīļu dabas taku ir vērts apmeklēt arī tumšākajās stundās, jo taka, kā izrādās, tiek izgaismota, un tad tā kļūst par īstu pasaku valstību.

Šī piecu stundu ilgā pastaiga patika mums visiem - gan pieaugušajiem, gan arī trīsgadniecei un septiņgadniekam, jo visu laiku bija kaut kas jauns. Nepārtraukti mainījās reljefs, nepārtraukti acīm pavērās jauni skaistumi. Īsta dabaszinību mācību stunda praksē.

Interesantākās vietas, kuras redzēsiet Cecīļu dabas takās:

 • Kumada.
 • Cecīļu iezis.
 • Līči ,”Lielais akmens”.
 • Dančupītes ala.
 • Dančupītes.
 • Dzilnas iezis.
 • Šūnakmens atsegumi.
 • Cecīļu priede.
 • Bijusī Padomju armijas teritorija.
 • Amata.
 • Pērļupīte.
 • Pērļupītes ala.

Pastaigu takā noteikti ņemiet līdzi arī kādu uzpildāmu pudeli, lai varētu padzerties veldzējošo strautiņa ūdeni.

Cecīļu dabas takas vakari ir atvērti sestdienās iestājoties tumsai līdz plkst. 22.00 rudens un ziemas tumšajā periodā. Takas apsaimniekotāji piedāvā izmantot arī pirtiņas pakalpojumus un piknika vietas.

Izmaksas

Pieaugušajiem 2,00 EUR.
Skolēniem, studentiem, pensionāriem, invalīdiem (uzrādot apliecību) 1,50 EUR.

lauvinja lauvinja 03. Jun 2020, 12:24

Šī taka ir burvīga ne tikai tagad, bet arī ziemas tumšajos vakaros, kad tā tiek izgaismota!