Braucam ar bērniem uz Horvātiju: Aquacolors Poreč akvaparks

Braucam ar bērniem uz Horvātiju: Aquacolors Poreč akvaparks

16. Jul 2018, 08:47 Banija_lv Banija_lv

Savu ceļojumu par Horvātiju noslēdzām ar akvaparku. Nu, ne jau tāpēc, ka Horvātijā trūktu ūdens. Nē, nē, gribējām piedzīvojumu un vēl vairāk paspilgtināt savas atmiņas no ceļojuma. Tapēc dienā, kad devāmies mājup (lasi – uz Vīni, kas bija iecerēta kā ceļojuma pieturpunkts starp Horvātiju un Latviju), dienas pirmo daļu pavadījām akvaparkā Aquacolors Poreč.

Starp citu, turpat Porečas pievārtē ir vēl viens akvparks, uz kuru sākotnēji bijām iecerējuši doties, taču savas domas mainījām, saliekot pa svariem visus par un pret – biļešu cenas, atrakcijas, to, cik daudz aktivitāšu pieejamas Roberta un Laumas vecuma bērniem.

Laumai šis bija pirmais akvaparka apmeklējums, savukārt Robertam – otrais. Lai gan esmu pārliecināta, ka to, kā braucām uz Druskininkiem tad, kad viņam bija nedaudz pāri gadiņam, viņš diez vai atceras. Patiesībā, kuram bērnam gan nepatīk akvaparki. Braucot uz Jūrmalas pusi, Roberts vienmēr rāda uz ārpusē esošajām trubām, sakot, ka gribētu tur kādreiz nokļūt. Līvu akvaparks šoreiz var iet atpūsties – Porečas piedāvājums ir kas patiesi iespaidīgs!

Jau iesākumā pieteikšu, ka manos fotoarhīvos nav nevienas fotogrāfijas no šīs izlaides, jo telefonu gluži vienkārši atstāju mašīnā, lai to nebūtu jānēsā līdzi, uztraucoties, ka kaut kur pazaudēšu no noslīcināšu. Un vispār – es esmu par to, ka dzīve ir jābauda tagad un tūlīt nevis jācenšas pilnīgi viss noķert fotokadros.

Lūk, kā mums gāja akvaparkā Aquacolors Poreč.

Tuvojoties akvaparkam, tas ir pamanāms jau pa gabalu – šķiet, ka trubu tur ir bezgalīgi daudz, tās ir viena par otru iespaidīgāka.  Jau iepriekš bijām nolēmuši, ka iegādāsimies biļeti uz 3,5 stundām, jo priekšā vēl gana garš ceļš, savukārt, pat ja paliktu ilgāk, nav garantijas, ka Laumiņai nenāktu  miedziņš. Atskatoties no šodienas skatpunkta, var teikt, ka 3,5 stundas bija pietiekoši, jo tika izmēģinātas pilnīgi visas atrakcijas, dažas no tām – vairākkārt.

20180716084319-73806.jpg

Ja par cenām, tad iepriekš izstudējām, ka Laumai ieeja būs bez maksas, savukārt par Robertu jau būs jāmaksā, jo ieeja bez maksas ir bērniem, kuri vēl nav pārauguši 1m garumu. Toties pie kases mūs sagaidīja pārsteigums – kasiere paziņoja, ka par Robertu arī nav jāmaksā. Aizgājuši līdz ieejai, vēl aizvien bijām par to nedaudz pārsteigti, jo pie ieejas ir speciālas durtiņas, caur kurām iziet vecākiem, kuru bērni ir īsāki par 1m (bērniem jāiziet cauri tādam kā trafaretam, kurā atainots 1m garš cilvēciņš). Loģiski, ka Roberts caur to nesaliecoties vairs iziet nevar, taču “iekšālaidējs” mūs tik un tā ielaiž, neko nesakot par to, ka dēlam būtu jāiegādājas biļete. Ieejas biļete uz 3,5 stundām pieaugušajam šeit maksā 135 kunas jeb 18 eiro. Piebildīšu vien, ka atsevišķi ir jāmaksā par slēdzamo skapīti, kas gan maksā vien pāris kunas un ir tik liels, ka tajā varam satilpināt visas mūsu drēbes un līdzpaņemtās mantas. Citas ģimenes, kā novēroju, gan pa akvaparka teritoriju staigā, mantas ņemot līdzi somā. Katrs dara tā, kā viņam šķiet ērtāk.

20180716084402-20707.jpg

Kad esam iekļuvuši akvaparka teritorijā, dēlam aizraujas elpa! Trubu ir tik daudz, un visu gribētos pamēģināt! Akvaparkā ir 13 ūdens trubas un katra no tām ir atšķirīga. Es gan esmu pilnīga bailule un jau pašā sākumā paziņoju, ka ar abām kājām stingri turēšos pie zemes, nemēģinot pa kādu no tām nošļūkt. Bet uz beigām mana apņemšanās izplēnē kā nebijusi, ģimenes vīrieši mani pierunā izmēģināt ģimenes raftinga trubu. Kā saka Roberts: “Tur nav jāuztraucas, esi mierīga”. Un, ziniet ko, es pa to nošļūcu, šķiet, trīs reizes no vietas. Iepatikās!

20180716084113-36487.jpg

Kamēr mani puiši skrien izmēģināt visus slidkalniņus pēc kārtas, mēs ar Laumiņu dzīvojamies bērnu zonā – te ir gan baseiniņš ar ūdens kalniņiem vismazākajiem, gan arī tradicionālais bērnu rotaļlaukums.

20180716084727-24627.jpg

Darīt ir ļoti, ļoti daudz ko. Vienubrīd ar Laumu aizejam arī līdz lēnajai upei, ka kura savā garajā tecējumā mūs vienuviet pamatīgi pārsteidz ar negaidītiem viļņiem. Te tev nu bija, lēnā un mierīgā upīte! Taču neskatoties uz šo pārsteigumu, pa 500m garo upi slīdam vienu apli pēc otra. Līdz brīdim, kad nolēmām izmēģināt baseinu ar ūdens viļņiem. Velns, tādus viļņus var redzēt tikai Liepājā vētras laikā. Te jāturas stingri uz kājām, lai nepaietu zem ūdens, savukārt Roberts ir sajūsmā – lēkā pa viļņiem kā dulls.

20180716084131-52110.jpg

Gadījumā, ja bērni jau ir tik lieli, ka var paši apmeklēt atrakcijas un mammai vai tētim vairs nav jāpieskata katrs solis, var laiski atgulties uz krēsliem un baudīt saules starus. Man gan līdz šim līmenim vēl vairāki gadi jāpagaida.

Roberta sajūsma pēc akvaparka apmeklējuma nav aprakstāma. Tāpat kā mana vīra. Abi ir tik smaidīgi un sajūsmas pilni kādi nav sen redzēti. Abiem puišiem ir par ko runāt – pārspriest trubu iespaidīgumu, pārrunāt par brīvā kritiena radītajām sajūtām. Un vēl un vēl. Katrā gadījumā, vēl pēc tam, kad pagājušas no šī piedzīvojuma jau pāris nedēļas, Roberts akvaparka apmeklējumu atceras kā šīs vasaras iespaidīgāko piedzīvojumu.

20180716085432-29580.jpg

Un bija jau arī. Atšķirībā no citiem akvaparkiem, šeit valda liels plašums, viss ir tīrs un gaisā nevēdī nepatīkamā hlora smaka. Noteikti iepriecināja arī tas, ka Roberts (110cm garš) varēja šļūkt pa visām trubām, tiesa, vīrs izvēlējās vienā no tām dēlu nelaist, jo brīvais kritiens tik iespaidīgs, ka Roberts varētu piedzīvot pamatīgu pārbīli.

Ja dodaties ceļā uz Horvātiju, atvēliet pāris stundas akvaparka apmeklējumam. Tās būs neaizmirstamas atmiņas ikvienam!

20180716085540-38199.jpg

P.S. Lai gan bijām rēķinājušies ar to, ka šeit būs iespaidīgas cilvēku masas un uz katru no atrakcijām būs jāgaida teju pus stundu garā rindā, viss notika tik raiti, ka uz atsevišķām trubām nācās pagaidīt rindā vien pāris minūtes, savukārt uz citām - vispār nebija jāgaida.

lienem lienem 17. Jul 2019, 13:12

Sveika, cik dienām jūs plānojāt Horvātijas ceļojumu?