Avārijas Brigādes parks - bērnu paradīze

Avārijas Brigādes parks - bērnu paradīze

12. Aug 2022, 13:50 Banija Banija

“Šī ir bērnu paradīze,” iesaucās mūsu piecgadniece, kad bijām novietojuši automašīnu Avārijas Brigādes stāvlaukumā un devāmies ieejas virzienā. Lai vairāk laika izklaidēm, ieradāmies jau dažas minūtes pirms plkst. 10.00, lai būtu vieni no pirmajiem, kuri steidz uz atrakcijām.

Pēdējo reizi šeit bija būts pirms diviem vai trīs gadiem. Jāteic, ka pa šo laiku parkā notikušas arī dažādas izmaiņas. Tas paplašinājies, klāt nākušas jaunas atrakcijas. Steidzam izbaudīt jau pirmo!

Meita kopā ar tēti dodas izmēģināt karuseli “kāpurs”, savukārt pēc tam steidzam izbraukt ar mašīnītēm. Noteikti teju katrs pieaugušais tādas atcerēsies no savas bērnības, tāpēc mīļuprāt ar šo izklaidi iepazīstinājām arī savus bērnus. Meitai vēl nedaudz jāpastiepjas, lai varētu auto vadīt viena, taču deviņgadniekam nekādu ierobežojumu – pats stūrē, smaids pa visu seju.

Avārijas Brigādes parkā pie visām atrakcijām, kur svarīgi ņemt vērā bērna augumu, ir speciāli lineāli, kas norāda, vai bērns drīkst atrakcijās doties viens vai arī vēl tikai kopā ar pieaugušo. Viegli saprotami.

Šoreiz Avārijas Brigādes parka izstaigāšanu esam sākuši pretējā virzienā. Ja ierasti dodamies cauri stāstu takai, gar dinozauriem, tad šoreiz esam nolēmuši sākotnēji iekarot visus karuseļus un tālāk doties uz kameršļūkšanu, lāzertagu. Jāteic, ka šī ir gudra izvēle, jo daudzas atrakcijas pagūstam izbaudīt teju vienatnē.

Tā ir ar katamarāniem, ar kuriem izvizināmies pa ūdenstilpni, cenšoties saskatīt, kas gan tās par lielajām zivīm, kas saulītē silda savas muguriņas, gan arī ar velokartiem un kameršļūkšanu. Patiesi izbaudām kopābūšanas laiku.

Bērni, vēl pirms atbraukšanas uz Avārijas Brigādes parku, bija izdomājuši, kādas atrakcijas katrs vēlas izbaudīt – meita noteikti gribot izbraukt ar vilcieniņu, iziet šķēršļu trasi, savukārt dēls – izšaudīties lāzertagā. Runājot par pēdējiem, jāņem vērā, ka lāzertagu cīņai iepriekš jāpierakstās. Tas nozīmē – ierodoties parkā, pierakstieties lāzertaga teltī cīņai uz konkrētu laiku, un pēc tam, īsu mirkli pirms noteiktā laika, dodaties uz lāzertagiem. Lai visi svētie gari nogrābstās, bet pirmo reizi mūžā šo atrakciju izmēģināju arī es. Atzīšos, lielākoties sēdēju aizsegā, gar malu cenšoties notēmēt pa pretiniekiem, kamēr aktīvāko dalību ņēma dēls un meita.

Visas iespējas, kas rodamas Avārijas Brigādes parkā, nevar ne aprakstīt, ne izstāstīt un, atzīšos, ne arī nobildēt. Jo kā gan nobildēt bērnu sajūsmu, spiedzienus un prieku par lielisku dienu? Atzīšos, ka reizēm pat aizmirsu atrakcijas iemūžināt, jo pati nodevos brīvdienu priekiem. Piemēram, mini golfa laukums mūs ierāva pilnībā. Azarts, sacensība un smiekli uz pilnu jaudu. Kad jau devāmies projām no parka, dēls lūdza, vai varam tomēr atgriezties un vēl vienu reizi izspēlēt minigolfu. Ļoti paticis. 

Jā, runājot par to, ziniet, ka šeit nav nekādu ierobežojumu, cik reižu var izmēģināt katru atrakciju. Ieejas biļete ļauj uzkavēties parkā no tā atvēršanas līdz pat slēgšanai, izmēģinot visas atrakcijas pat vairākkārt! Vai tas nav lieliski? Manuprāt, ir, jo, parēķinot, cik citviet samaksātu par katru atrakciju atsevišķi, mati saceļas gaisā. Šeit – ļauju bērniem izbaudīt laiku. Tieši šī iemesla dēļ visus karuseļus, kurus izmēģinājām jau parka sākumā, vēlreiz atkārtojam jau savas dienas noslēgumā. Lai vairojas prieks!

Ņemot vērā, ka pēc Avārijas Brigādes parka tālāk mūsu ceļš veda uz Igauniju, bijām nolēmuši, ka parkā uzturēsimies maksimums 4 stundas, bet… kādas gan tur četras stundas, ja prieku tik daudz! Līdzi bijām somā paņēmuši uzkodas, ūdeni, tāpēc nekādu problēmu šeit pavadīt kaut visu dienu. Pat ja uzkodas aizmirsušās, parka teritorijā ir vairākas ēstuves, kur ieturēt maltīti.

Runājot par to, ko ņemt līdzi obligāti paņemiet dvieli un peldkostīmus! Blakus katamarāniem atrodas neliels ūdens atrakciju parks, savukārt parka tālākajā galā – īstena ūdens pasaule! Gluži kā tās, ko rāda pa TV, kur uz ūdens jāpārvar dažādi izaicinājumi. Tiesa, tā kā peldlietas biju paņēmusi tikai bērniem, šī izklaide šoreiz izpalika, jo lielajā pilī dēls vecuma dēļ drīkstētu doties tikai kopā ar kādu no pieaugušajiem. Žēl, bet neko darīt. Tas pavisam noteikti uz atgriešanos.

Šeit, Avārijas Brigādes parkā, nostaigāt savu dienas minimumu – 10 000 soļu – ir tīrais nieks. Un pat ja kādā brīdī pārņem sagurums, var atsēsties zem kāda saulessarga un uzkrāt spēkus nākamajām atrakcijām.

 

Tikko iesēdušies mašīnā pēc vienas lieliskas dienas, bērni vaicā, kad brauksim šurp atkal.

 

Vairāk par Avārijas Brigādes pieejamām atrakcijām lasi šeit.

Biļetes uz parku iegādājamas gan klātienē uz vietas, gan arī internetā

Darba laiks: Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 19:00

"Avārijas brigāde", ABpark, Lēdmanes pagasts, Ogres novads