6 idejas, kas palīdzēs izbēgt no pirmssvētku stresa Ziemassvētku laikā!

6 idejas, kas palīdzēs izbēgt no pirmssvētku stresa Ziemassvētku laikā!

14. Dec 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Vai Ziemassvētku gaidās jūties satraukuma vai arī stresa pārņemta? Iespējams, ir kaut kas no abiem?

Ziemassvētku gaidīšanas laiks var būt tikpat saspringts, cik aizraujošs, it īpaši, ja esi apņēmusies uzburt krāšņus un neaizmirstamus svētkus. Tomēr nekrīti panikā, jo mums padomā dažas idejas, kas padarīs decembri mazāk stresainu, lai tu pēc iespējas vairāk laika varētu pavadīt ar saviem mīļajiem.

Nosaki budžetu

Ziemassvētki līdzi nes arī dažādus izdevumus – par dāvanām, maltītēm, svinībām u.tml. Pirms ķeries pie lielajiem pirkumiem, apsver, cik daudz līdzekļu tiem vari atvēlēt, lai pēc svētkiem nebūtu jāsaķer galva, ielūkojoties savā bankas konta atlikumā. Ja Ziemassvētkos tev šogad uzticēta namamātes loma, nekautrējies un piedāvā viesiem sadalīt maltītes izmaksas uz visiem – kāds var būt atbildīgs par dārzeņiem, kāds – sagādāt desertu vai arī uzkodas.

Iepērcies tiešsaistē

Domājams, ka pandēmijas laiks, kad iepirkšanās tiešsaistē bija vienīgais variants, mums pierādīja, ka tas ir ērts veids, kā neiztērēt lieki un vienlaikus arī ietaupīt savu laiku un nervus. Mūsdienās tiešsaistē vari iegādāties ne tikai dāvanas sev mīļajiem, bet pat pārtiku svētku galdam!

Ieslēdz savu mīļāko Ziemassvētku mūziku!

Stresu lieliski spēj mazināt laba mūzika, tāpēc, gatavojoties svētkiem, saiņojot dāvanas un darot citus mazos un lielos darbiņus, ļauj, lai fonā skan tava iemīļotā mūzika, kas gan uzlabos noskaņojumu, gan arī padarīs darba soli raitāku.

Sagatavojies jau iepriekš

Ja vien iespējams, veic mazus priekšdarbus svētkiem jau laikus, lai Ziemassvētkus varētu izbaudīt nevis nogurtu no lielās skriešanas. Jau iepriekšējā dienā sagatavo cepšanai paredzētos dārzeņus vai iegādājies tos jau nomizotus un sagrieztus, lai ietaupītu savu laiku. 

Lai izvairītos no lielā dāvanu saiņošanas maratona pēdējā naktī pirms svētkiem, iesaiņo dāvanu, tiklīdz esi to iegādājusies.

Uzkrāj saiņošanas materiālus

Labs veids, kā taupīt savus nervus, ir jau savlaicīgi sagatavot un vienmēr mājās turēt saiņošanas materiālus. Tas palīdzēs izvairīties no stresa ne tikai Ziemassvētkos, bet arī visos citos svētkos, kuros jāsagādā dāvanas. Nodrošinies, lai mājās vienmēr būtu neitrālas krāsas dāvanu papīri, lentītes, aukliņas, līmlenta.

Izveido darāmo darbu sarakstu

Darbu saraksta sastādīšana vienmēr ir laba ideja, neatkarīgi no tā, vai plāno ceļojumu, vai arī decembri, lai nesajuktu prātā. Izveido sarakstu, pierakstot ne tikai visu, kas jāsagādā svētkiem, bet neaizmirstot arī par bērnu svētku eglītēm, tērpu sagādāšanu un kosmetologa apmeklējumu sev pašai. Starp citu, starp daudzajiem pienākumiem esi pelnījusi arī laiku sev, tāpēc apmeklē Māmiņu Klubā nodarbību, kas palīdzēs ne tikai izrevidēt savu kosmētikas maciņu, bet arī apgūt svētku grima uzklāšanu! Svētkos vajag pucēties!

Lai saglabātu mieru, savu darāmo darbu sarakstu pārbaudi divreiz, bet, ja atceries par kādu aizmirstu darbiņu, papildini to. Ja kādā brīdī šķiet, ka darbu ir tik daudz, ka pienākumu saraksts jau kļuvis nekontrolējams, uzdod sev jautājumu, kas gan notiks, ja kaut ko no tā visa neizdarīsi? Iespējams, nekas traks nenotiks un tu tikai iegūsi vairāk laika svētku izbaudīšanai.