Vēl var pagūt apmeklēt! Izstāde par skaitāmpantiņiem "Etā mīnā zīben zāben!"

Vēl var pagūt apmeklēt! Izstāde par skaitāmpantiņiem "Etā mīnā zīben zāben!"

27. Sep 19:21 Banija_lv Banija_lv

Par dainām mums viss ir skaidrs - tās Dainu tēvs pierakstīja uz mazām kartītām un glabāja īpašajā tautasdziesmu skapī, taču vai tu zināji, ka savulaik ir pierakstīti arī skaitāmpantiņi?

Pakustinot savas pelēkās šūniņas, spēju atcerēties vien pantiņu par vienu mazu turku pupu, kura ceļoja uz Angliju, tad vēl arī  kaut kas par Burbuļmāti ataust atmiņā, taču tas arī viss, taču, protams, to skaits ir daudz ievērojamāks. Bibliofils Oto Bongs no 1945. līdz 1952. gadam pierakstījis dipīšu jeb pārvietoto personu nometnēs Otrā pasaules kara izskaņā teiktos skaitāmpantus.

Visu septembri izstāte ar iespēju pašam redzēt un lasīt šos skaitāmpantus skatāma kultūras pilī "Ziemeļblāzma". Būtu to zinājusi ātrāk, noteikti arī ātrāk ar ģimeni turp būtu aizdevušies, taču mums paveicās, ka bijām nolēmuši saulainajā svētdienā pastaigāties pa Ziemeļblāzmas parku un uzbraukt parka tornī, lai palūkotos uz Rīgu no augšas, kad informācijas centra darbiniece teica, ka kultūras pilī šobrīd redzamas vairākas izstādes un to apmeklējums - bez maksas.

Patika gan mums, gan bērniem. Bērniem tāpēc, ka var paši "salikt" savus skaitāmpantus, ripinot bumbiņas ar pantiņu vārdiem pa reni, gaidot, kā nu tie savā starpā sakārtosies. Savukārt mums, pieaugušajiem, arī savs azarts - uz lielā aizkara uzdrukāta Latvijas karte, kurā atzīmēts, kuri skaitāmpanti no kuras Latvijas vietas nākuši. Meklējām kartē savas dzimtās vietas un tālāk meklējām tām atbilstošos pantiņus pierakstu grāmatā.

Interesanti vērot arī mākslinieku domu lidojumu, kuriem iedoti attēlošanai daži vārdi no skaitāmpantiņiem, lūdzot tos attēlot. Varēsiet apskatīt, cik radoša bijusi viņu pieeja.

Ja septembra atlikušajām dienām vēl nav plāna, noteikti aizbrauciet uz Ziemeļblāzmu. Te vienlaikus arī izstāde par stikla skaņu.