Trīs dienas bērnudārzā: psiholoģijas teorijas darbojas uz 100%

Trīs dienas bērnudārzā: psiholoģijas teorijas darbojas uz 100%

06. Sep 2017, 08:59 Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv

Šodien aiziet jau 4.diena bērnudārzā mazākajam ģimenes loceklim Edvardam. Vai ir viegli? Nē. Principā ne viņam, ne man. Es tiešām nedomāju, ka man pašai būs tik ļoti grūti. Nedomājiet, ka pārējos divus bērnus mīlēju mazāk, bet tās iekšējās sajūtas tagad ir daudz spilgtākas, daudz izteiktākas, daudz smeldzošākas. Kad Edvardu mājās teju gadu pieskatīja mana mamma, bija pavisam citas sajūtas un cita situācija, jo atvadījāmies mājās, kur Edvards visu dienu palika.

Pierašana pie jauniem apstākļiem nekad nav viegla. Kur nu vēl prasīt no divgadnieka, lai pirmajā nedēļā ar smaidu vērtu vaļā dārziņa durvis un braši visus sveicinot soļotu grupiņā. Piesaiste pirmajos trīs dzīves gados ir ciešāka un tik ātri tas nenotiek. Edvards jaunās situācijās iejūtas samērā ātri un nesēž man klēpī stundām ilgi, tomēr atšķirība ir- viņš mani redz vai neredz kā tas ir bērnudārzā. Ja runā par tām psiholoģijas teorijām, tad Edvards ir klasiskais gadījums, par ko stāstīja psiholoģe Diāna Zande savās lekcijās- ar katru dienu mazais raudās ātrāk un ātrāk. Respektīvi- pirmajā dienā Edvards neraudāja, otrajā dienā raudāja ieejot grupā, vakar asaras parādījās jau, ieejot ģērbtuvē, bet šodien jau mirklī, kad vērām vaļā bērnudārza durvis. 

Ko es daru? Sirds dauzās kā negudra, bet mēģinu stāstīt, runāt, ka būšu pusdienlaikā  pēc pāris stundiņām pakaļ, ka audzinātāja viņu samīļos... Nezinu, kuru tas nomierina vairāk- Edvardu vai mani, bet kaut kā vieglāk paliek pēc šādas runāšanas un arī histērija kā tāda šodien nebija, tikai lūpiņa trīcēja. 

Pašreiz pirmajā nedēļā pirmajā vietā ir emocijas un iejušanās bērnudārzā kā tādā, jo īpaši, ja mazais dzīvojies pa mājām ar kādu "savējo cilvēku".  Emocionālā iejušanās ir ļoti, ļoti būtiska, jo bez tā bērns nespēs iejusties bērnudārza un nenotiks ne sekmīga podiņmācības apguve, ne ēšana, ne rotaļāšanās, ne jaunu prasmju apgūšana. 

Kā tikt galā ar šaubām un sajūtām sevī? Es vienkārši ļaujos. Saprotu, ka Edvards jutīs manas bažas par audzinātājām, auklītēm un bērnudārzu kā tādu, tieši tāpēc mēģinu atraisīt nabassaiti no manas puses un ļaut arī Edvardam iepazīt pasauli un arī pati ar pozitīvu skatu lūkoties šajā lielajā notikumā- bērnudārza gaitu uzsākšanā!

Būsim pacietīgi vecāki un dosim bērnam laiku iejusties dārziņā! Mums, pieaugušajiem, taču arī nepieciešams laiks, lai iejustos jaunajā! Lai kā man liktos, ka sarežģīti ikdienas režīmā izņemt Edvardu no bērnudārza pusdienlaikā, man šķiet, tas ir ļoti, ļoti, ļoti svarīgi, lai pierašana un iejušanās notiek pakāpeniski- ha, arī mammas sirdij mierīgāk :) kā esmu novērojusi, emocijas un jaunais režīms tā nogurdina Edvardu, ka viņš ātri vien aizmieg līdz ko atnācis mājās un nolicis galvu uz spilvena. Jaunnedēļ mazais sāks palikt arī uz gulēšanas laiku, kas atkal ieviesīs korekcijas ikdienā.

Lai veicas visiem bērnudārznieku vecākiem un mazajiem bērnudārzniekiem!

 Instagram: Kristīne. Damškalne

06. Sep 2017, 22:39

Sveikas meitenes varbut mes varetu grupu izvedot watshapa un parunat tur ka mums berniniem iet , man delam 3gadi 7 mensi un ejam 3 dienu darzinja , raudam kad mamma iet prom bet lidz pulkstens 12 viss super.un paedam labi; )

Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv 06. Sep 2017, 19:20

Par nogurumu vakaros nesūdzamies 😀 Tas ir katru vakaru+ gulēt pusdienlaiku aiziet vēl ātrāk! Kaut visiem tik viegli aizietu dārziņā bez raudāšanas!

Martuu Martuu 06. Sep 2017, 12:16

Mana meita 3 dienas gāja pa 2 stundām un jau ir slima! (kaut sākumā domāju, ka lielie zobi pie vainas, bēēt nē) Un neteikšu, ka meita līdz šim slimīgs bērns, bet re.. bet gaidu, kad izveseļosies un turpinās savas gaitas BD.
Bet var Edvardu liels prieks, lai izturība un mammai mierīgs prāts!!

Lai Edvardam veicas! Galu galā tie mazie ļoooti jūt ,ja mamma kaut iekšēji ir satraukusies... un emociju pārņemta... Tapēc es cenšos turēties optimistiski!
Es zinu, ka ir grūti,bet uztveru to visu viegli... Jo vinjiem tak tur fooorši...jauni draugi...mantas foršākas,nekā mājās (Sen pierādījies , ka svešais labāk patīk ,nekā savs.. 😛 Un galu galā nodarbības kur izlikt savu enerğiju! 😀

Lai veicas arī jums un mazais ātri iejūtas!

siintiija siintiija 06. Sep 2017, 10:19

Lasu un sekoju līdzi jūsu jaunumiem 😀 Es pati diemžēl netiku pie Diānas uz lekciju par bērnudārza uzsākšanu ☹ Bet tāpēc man patīk palasīt kā jums sokas un izdodas.
Mēs sākam savas dārziņas gaitas nākošnedēļ un redzēsim kā izdosies. Veiksmi un izturību!

Tu mani nomierināji 😀 Ceru, ka arī mums iejušanās sekmēsies tikpat viegli!

sabba199314 sabba199314 06. Sep 2017, 10:00

Arī manam 2gadniekam ir ceturtā diena bērnudārzā... pirmajā dienā- buča...un aizskrēja... Tad jau šīs 3 dienas ir ar asarām, bet sākoties brokastīm par mammu ir aizmirsies...
Un nu jau 3.dienu gulēs arī diendusu...ko izguļ fantastiski labi... atnākot pakaļ...pat uz mani neskatās...un prom arī negrib iet...
Pozitīvais ir tas,ka režīms ir sācis veidoties....jo citreiz diendusu mājās varēja aiziet arī 16.00 nosnausties...bet tagad ap 21.ir gultaa..
Atliek tikai pārvarēt šķiršanos ar mammu! Un viss mazajiem izdosies...un galu galā...padomāsim kā mēs jutāmies..daudzi no mums tak arī raudāja..., kad vecāki mūs atstāja vienus...