Adventa kalendārs: kāds ir jūsu ģimenē?

Adventa kalendārs: kāds ir jūsu ģimenē?

12. Dec 2016, 12:35 Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv

Ziemassvētku laikā notiek dažādi brīnumi un pāris šajā gadā esmu jau piedzīvojusi,kad šķiet,ka situācija ir tik bezcerīga,cik vien var būt un tad pēkšņi BUMS viss saliekas pa plauktiņiem vēl labāk kā plānots un sapņots :)

Katru gadu mums pie sienas ir lielais Ziemassvētku Adventes kalendārs un mājās atrodams vēl vismaz viens kalendārs ar saldumiņiem,kas slēpjas aiz katras dienas lodziņa.

Šajā gadā saprotot, ka laika ir tik, cik ir,bet bērnus gribat iepriecināt tāpat, padevos un nopirku abiem lielajiem bērniem Lego Adventes kalendārus.Viss sākās jau ar jokiem, kad pirmajā dienā viņi centās tos attaisīt un darot to paša spēkiem, nedaudz iebojāja. Izdusmojos, bet tad nomierinājos un parādīju,kā lietot kalendāru (tā iet,kad viss pirmo reizi).

Kāpēc, manuprāt, svarīgs šis Adventes laiks? Vienkārši tāpēc, ka tas dod iespēju bērnam iemācīties gaidīt un iemāca pacietību. Iedomājaties paši- 24 dāvanas Tavā priekšā,bet tās jāatver pa vienai katru dienu. Ir ko turēt, lai ar acs kaktiņu nepaskatītos,kas tad tur iekšā :)

Lūk, šogad mūsu mājās ir trīs Adventa laika kalendāri:

- Saldais šokolādes kalendārs, bez kura grūti iztikt. Un cik atceros, nav bijis neviens gads,kad bērni būtu apēduši končas uzreiz. Jā, viņi mēdz pataupīt nākamajai dienai,lai var apēst vairākas končas,bet visas uzreiz- nekad. Nekad nesaki nekad (ha,ha:))

20170104123927-92117.jpg

20170104124125-35183.jpg

- Lego Adventes kalendārs.

Meitenēm un puišiem ir atsevišķas intereses un ja būtu kāds universālais kalendārs, noteikti iegādātos vienu uz abiem, lai mācās arī dalīšanās prieku,bet tā kā ir tik acīmredzami puišu un meiteņu LEGO, tad Dariuss tika pie Star Wars kalendāra,bet Daniela,protams, Friends kalendāra.

Es nebūtu domājusi, ka tas būs tik apjomīgs un ar tik foršām lietām! Tiešām! Aiz katra lodziņa ir figūriņa vai mini komplektiņš,kas jāsaliek un uz lodziņa ir arī pamācība. Ziniet kā- arī vecākiem vajag iedvesmai pamācību vismaz pirmajai salikšanas reizei :)

Mūsu pašu mīļais uzdevumu kalendārs.

Un, protams, Ziemassvētku gaidīšanas laiks nav tikai plika "atskaitīšanās", tikai dāvanas. Tas ir kas vairāk. Pie sienas ir arī pašu gatavots kalendārs ar uzdevumiem. Tie katru gadu mainās, šogad izmantoju lina.lv izveidoto kalendāru ar uzdevumiem. Šie uzdevumi nav saistīti ar mājas dekorēšanu, piparkūku cepšanu, bet,protams, laiku pavadīt var un vajag arī šādi,bet gan aicina ieskatīties daudz dziļāk sevī pašā. Un,piemēram, pildot vakardienas uzdevumu,kad ģimenes locekļi viens par otru teicām ko labu, pat apraudājāmies.. 

Edvarda māmiņa