Roberts lasa: mīļāko grāmatu tops

Roberts lasa: mīļāko grāmatu tops

05. Oct 2017, 09:04 Banija_lv Banija_lv

Gluži kā Fredis dziesmā dzied, ka viņam bez diviem kokiem no rīta tramvajs nekustas, Robertam bez vismaz vienas pasakas izlasīšanas nenāk miegs. Bet vislabāk, ja pasakas ir vairākas un pēc iespējas garākas.

Jāteic, ka grāmatu mums mājās ir ļoti daudz, taču starp tām visām esmu izcēlusi Roberta mīļāko grāmatu topu. Tā teikt, šīs ir tik daudz lasītas, ka Roberts tās man spēj citēt no galvas.

Grāmatas par pelēnu Peksi

Iesākumā nopirku vienu grāmatu, bet ar laiku mūsu grāmatplauktā nonāca visa Pelēna Pekša sērija. Mīļas grāmatiņas ar sirsnīgām ilustrācijām un pamācošu domu. Piemēram, Peksis atsakās ēst mammas gatavoto ēdienu, jo tas neesot pietiekami gards un viņš ēdīšot tikai konfektes. Bet, kad ziemas aukstumā pie durvīm klauvē sienāzis, kurš pelēnam pastāsta, kā gan viņam ir paveicies, ka viņam ir ko ēst un nav jāgrauž čiekuri un priedes miza, mazais nebēdnis sāk aizdomāties. Tādi paši stāstiņi ir arī par Pekša nevēlēšanos tīrīt zobus, iet gulēt un neizpratni, kāpēc mammai jāiet uz darbiņu. Vai tad viņa savu pelēnu vairs nemaz nemīl?

20171004103800-45804.jpg

Stāstus par Pelēnu Peksi mēdzam lasīt gan vienkārši tāpat, gan arī pielāgojot tos situācijai. Piemēram, ja vakarā ir uznākusi lielā diskusija no sērijas, ka to nu gan es neēdīšu, jo man tas ēdiens negaršo, laiks stāstam "Pelēns Peksis negrib ēst".

Mana ģimene

Atzīšos, ka tad, kad Roberts no grāmatu plaukta izvelk šo grāmatu un lūdz to lasīt, pie sevis nopūšos... Atkal jau? Grāmatā ir paslēpti lauciņi un tajos stāsts ir veidots kā mazi dzejolīši. Lieki piebilst, ka es visus pantiņus jau zinu no galvas, savukārt Roberts zina jau, kas aiz kura lauciņa ir paslēpies. Taču lūdz šo grāmatu lasīt vēl un vēl. Un ja gadījumā mēģinu nošmaukt, kādu lapu pāršķirot, mans mazais lasītājs to visu piefiksē, paziņojot, ka es esmu aizmirsusi izlasīt par tētiņu, māmiņu vai vecmāmiņu....

20171004103815-74870.jpg

Mārlijs un kaķēni

Stāsts par kādu ģimenīti, kura devusies izbraukumā un pa ceļam atrod zālē kūļājamies kaķēnus. Tad nu turpinājums ir visai paredzams - kaķēni tiek aizvesti mājās un labais suņuks Mārlijs cenšas ar tiem rotaļāties, bet tā vien šķiet, ka viss, ko viņš cenšas darīt, ir tikai slikti un nepareizi, tāpēc nopelna vienu brāzienu pēc otra. Lieki teikt, ka tas iemāca bērnā līdzjūtību, jo ne jau speciāli Mārlijs dara blēņas, viņam vienkārši tā sanāk. Bet grāmatas atrisinājums ir pozitīvs. Proti, Mārlijs saprot, ka, lai arī viņam šķiet, ka tagad galvenie mājās ir tie stulbie kaķi un viņu neviens nemīl, patiesībā viss ir savādāk. Viņš aizvien ir ģimenes mīļais suņuks, jo tāds kā viņš ir tikai viens vienīgs.

20171004103853-57724.jpg

Lotes piedzīvojumi

Īpaši mīļas Robertam ir lielās grāmatas, kur katru vakaru varam izlasīt vienu nodaļu, tā dienu pēc dienas sekojot līdzi grāmatas varoņu piedzīvojumiem. Un šādi ir arī Lotes piedzīvojumi. Kad Lote no Izgudrotāju ciema jau bija izlasīta tik daudz reižu, ka vairāk jau nav iespējams, devos uz grāmatnīcu pēc vēl vienas grāmatas - Lotes ceļojums uz Dienvidiem. Domājams, nevienam nav vajadzīgi komentāri, kas ir suņu meitene Lote.

20171004103918-50898.jpg

Nav arī daudz jādomā, kāpēc šīs grāmatas Robertam ir tik ļoti iepatikušās, jo mēs taču esam bijuši ciemos pie Lotes Igaunijā. Pēc šāda apciemojuma grāmatas lasīt ir vēl divtik jautrāk, jo Roberts cenšas iespraukties manā lasītajā stāstā ar komentāriem, rādot bildēs: "Mammu, redzi, mēs te bijām, es pa to slidkalniņu šļūcu, es tajā mājā biju...." Ja ir piedzīvots klātbūtnes efekts, katrs stāsts ir divtik interesantāks.

Tagad gan Lotes ciemats ir devies ziemas brīvdienās, bet, ja nemaldos, tad Ziemassvētkos tas atkal vērs durvis, lai uzaicinātu pie Lotes paviesoties ziemas burvīgajā pasaulē.

Krāsainās pasakas

Lai arī kā visi fanotu par Imantu Ziedoni, es neesmu tik liela šī autora fane. Taču, ja dēls pieprasa, tad jālasa vien ir. Visvairāk Robertam patīk pats pasakas izvēlēšanās process, jo, vakarā paņemot grāmatu, viņš var izvēlēties krāsu, par kuru šovakar lasīsim.

Tā teikt, iepazīstinām bērnu ar latviešu autoru darbiem jau no mazām dienām.

20171004103935-93346.jpg

PASTĀSTI, KURAS IR TAVA BĒRNA MĪĻĀKĀS GRĀMATAS, UN LAIMĒ!

PIEDALIES KONKURSĀ ŠEIT --->>>

Brīve Brīve 06. Oct 2017, 08:53

Labas idejas, jo mani bērni arī ir grāmatu fani. Esmu gan viņas izlutinājusi, jo mājās grāmatu daudz ( mums atdod vecākie radinieki, abi ar vīru no laukiem savas bērnības grāmatas savācām, plus saku, lai tik dāvina un šo to aktuālu nopērku). BET mājas grāmatas kādu laiku apnikušas, JO mums ir bibliotēkas gāmatas. Iesaku arī jums atrast savu feino bibliotēku ar bērnu nodaļu. Katru reizi ņemam pa 5 jaunām grāmatām un man pašai ir intersanti ( bērns jūt šo ATKAL?!?), bērni izvēlas paši ko ņems, ekanomiski un ja pret visām grāmatām jāizturas saudzīgi, tad jo īpaši pret bibliotēkas .

Banija_lv Banija_lv 05. Oct 2017, 18:00 Softix

Grāmatiņas pirkām Zvaigznes grāmatnīcā: http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/saraksts/?search=peksis&submit=Meklēt