Roberts apmeklē: BRĪNUMSKAPIS un ELEKTRISKĀ ĢIMENE. Koncertizrāde ģimenēm

Roberts apmeklē: BRĪNUMSKAPIS un ELEKTRISKĀ ĢIMENE. Koncertizrāde ģimenēm

27. Dec 2017, 08:15 Banija Banija

Aizvadītā mums bija īsta kultūras baudīšanas nedēļa. Vienu dienu teātris, otru – koncerta apmeklējums.

Šogad darbā bērniem Ziemassvētku vecītis uzdāvināja kādu ļoooti foršu dāvanu – biļetes uz Brīnumskapja koncertu. Tik daudz reižu redzēts pa TV, dzirdētas dziesmas, bet klātienē skapī iepazīt noslēpumus tā arī nekad nebija nācies. Tad nu – laižam uz Brīnumskapi!

Koncerts šogad norisinājās Dzelzceļa muzejā, uz kuru jau laicīgi sāka plūst cilvēku straumes, taču, par spīti daudzajiem apmeklētājiem, organizētība bija ļoti augstā līmenī, tāpēc sastrēgumi neveidojās. Pirmās uzslavas organizatoriem jau pēc pirmajām minūtēm – atšķirībā no citiem pasākumiem, šeit pie ieejas bērnu vilināšanai un vecāku maciņu paplucināšanai netika tirgoti ne kārumi, ne dažādi ķīniešu plastmasas izstrādājumi. Tikai Brīnumskapja ierakstu diski un ūdens, lai varētu veldzēt slāpes.

Nu, ko, ieņemam vietas un gaidām koncertu. Pirms vēl tas sācies, novērtēju iekārtoto skatuvi, kas jau no pirmajām minūtēm piesaistīja uzmanību, jo pastrādāts tiešām vareni. Pat man kā cilvēkam skeptiķim likās viss tik skaisti, taču brīnumi sākās līdz ar koncerta pirmajām minūtēm.

Mūzikas un gaismu spēle bija tik iespaidīga, ka pat es, pieaugušais, sēdēju ar puspavērtu muti un ik pa laikam noelsos “wow” no apkārtējās atmosfēras. Draugi, ja nekad neesat bijuši uz Brīnumskapja koncertiem, tad ziniet, ka tas ir tā vērts. Jūs koncerta laikā nonāksiet maģiskā brīnumu pasaulē, kur, līdztekus lieliskai mūzikai un lipīgām dziesmiņām, uzināsiet arī daudz ko jaunu, jo koncertu caurvij noteikta tēma, par kuru Brīnumskapja iedzīvotāji pastāsta tik saprotamā valodā, ka viss saprotams kļūst arī pašiem mazākajiem.

20171227094453-41175.jpg

Šoreiz kaķītis Laķītis, Malvīne, Andris un pārējie skapja iedzīvotāji iepazīstina ar Elektrisko ģimeni. Pastāsta, kas gan ir elektrība, ko drīkst, ko nedrīkst, un kas vēl uz šīs pasaules ir tikpat neredzams kā elektrība. Jūsuprāt, kas? Jā, garša, smarža, skaņa... un vēl kaut kas. Pie tā koncerta finišā nonāks Brīnumskapja personāži.

Patiesībā, visu cieņu scenārija rakstītājiem, jo pat es, lielais cilvēks, uzzināju ko jaunu. Piemēram, vai zinājāt, ka umami ir atrodams arī mammas pienā? Tāpēc vairs nav jautājumu, kāpēc mazulīšiem mammas piens tik ļoti garšo.

Robertam patika ne tikai pats koncerts, bet arī iespēja pēc tam iekāpt vilciena lokomotīvē. Ir, ko atcerēties.

Protams, dziesma par puteklīti tika dziedāta un dejota vēl pēc tam, kad bijām jau atbraukuši mājās un laiks bija doties gulēt.

Nākamgad, kad Lauma būs jau paagusies, koncertu ļoti labprāt apmeklētu nu jau četratā, jo domāju, ka 1h 20min garais koncerts būs pa spēku arī Laumai, kurai tad jau būs 2 gadi.