Pats, pats! Es mācos apģērbties PATS!

19. Sep 2017, 13:26 Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv

Bērni, tāpat kā pieaugušie mācās visu dzīvi, tomēr pavisam mazā vecumā šī mācīšanās notiek aktīvāk kā jebkad- īpaši praktiskās prasmes, kas bērnam jāiemācās- staigāt, ģērbties, iet uz podiņa. Mans pats mazākais kopš bērnudārza gaitu uzsākšanas pēkšņi kļuvis tik pieaudzis. Patiešām- tā kā viņš grupiņā ir viens no jaunākajiem, tad tā ir lieliska vide, kur mācīties no lielākajiem.

 Šorīt, ģērbjot Edvardu bērnudārzā,piefiksēju, cik forši viņš jau sāk mācēt saģērbties. Protams, sākotnēji vairāk ir noģērbšanās,bet tas ir solis uz priekšu! Mazie pirkstiņi ķibina vaļā rāvējslēdzēju, rociņas slejas augšup un noņem no galvas cepuri un galva sapinas riņķšallē, kad mēģina to pārvilkt pār galvu. Šādi ir mani vērojumi par Edvarda jaunajām prasmēm, kas silda sirdi un liek smaidīt, cik forši tas viņam sanāk. Ak, jā- nepieminēju pacietību. Tas ir vismaz divreiz ilgāk kā parasti, bet es nu jau ierēķinu laiku, lai ģērbšanos varētu paveikt Edvardam nepieciešamajā tempā.

Prasmes apģērbties pilnveido bērna pašpārliecinātību, neatkarību, turklāt tas ir arī liels sasniegums- līdz ko bērns būs iemācījies apģērbties pats, vecākiem tas vairs nebūs jādara.

Turklāt ģērbšanās bērniem iemāca daudz vairāk kā tikai uzvilkt vai novilkt drēbes;

- tiek attīstīta sīka motorika, mācoties rīkoties ar pogām un rāvējslēdzējiem;

- tiek attīstīta lielā motorika, iemācās stāvēt uz vienas kājas, velkot bikses;

- tiek attīstīta smadzeņu darbība, jo jāatceras, kurš apģērbu gabals jāvelk vispirms, tāpat tiek attīstīta pacietība pabeigt iesākto;

- tiek attīsīta valodiņa, jo jāiemācās nosaukt krāsas, apģērbu nosaukumus un izmērus.  

Un,protams, piemērots apģērbs, lai šis process veiktos sekmīgāk- Edvarda bērnudārza drēbju plauktā vairs nav kreklu ar podziņām un bikses ar rāvējslēdzējiem, tā vienā esmu devusi priekšroku viegli uzvelkamiem šortiņiem/ treniņbiksēm ar pietiekami vaļīgu jostasvietu. Kā nekā papildus visam jāapgūst arī podiņmācība.

Rāvējslēdzēji-tiem dodu priekšroku attiecībā pret sīkām podziņām, kā arī skatos, lai augšējai apģērbu daļai - krekliņiem un džemperiem- būtu pietiekami plaša galvas daļa.

Šajā apmācības procesā neiespringstu uz ātrumu un kārtību, kādā Edvards iemācās apģērbties, viņš sācis pašreiz ar lielajiem apģērbu gabaliem- džemperiem, biksēm, cepurēm, zeķēm. Patiesībā pats mazais varēs apģērbties pēc 2 gadu vecuma, tuvāk trīs gadu vecumam, tāpēc par to,ka pašreiz Edvardam ir jāpalīdz, nesatraucos. Galvenais ir laiks, kuru ikdienas skrējienā cenšos atrast, lai tomēr šī ieradināšana un vēlme saģērbties rastos un process uz priekšu ietu.

Kā jums gāja ar pieradināšanu saģērbties? Vai veici kādus maģiskos soļus, lai šis process būtu sekmīgāks? 

   Instagram: Kristīne. Damškalne

Māmiņu Kluba bērnudārzs aicina pievienoties pieskatīšanas grupiņai centrā Vīlandes ielā 6! Vairāk informācijas->>>

 

Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv 19. Sep 2017, 18:14

Šodien vakarpusē arī Edvards jau vēl vairāk iniciatīvu, tā kā piekrītu Tev - ar katru dienu var redzēt, kā mazais paaudzies arvien vairāk!

sabba199314 sabba199314 19. Sep 2017, 15:33

Īstenībā tieši b/d audzinātājas pag.ned teica , ka mans vēl slinko un galīgi negrib mācīties pats..ņemot vērā, ka daudzi ir pat 6mēn.vecāki nekā manējais...un jau sāk ğērbties... , bet atkal daudzi vēl neiet uz podiņu, ko mēs apguvām neticami veiksmīgi... Tad nu šodien dārziņā ğērbju nost, bet bērns sāk izrādīt vēlmi jau piedalīties šinī procesā...
Un tad es sapratu, ka mans dēliņš lēnam izaug par lielu vīru...un tomēr pēc katras b/d pavadītās dienas var redzēt, ka paaudzies... ne vienmēr, bet tomēr sāk dažreiz klausīt arī mammu... 😃😃😃