Lasiet un stāstiet bērniem pasakas!

Lasiet un stāstiet bērniem pasakas!

23. Mar 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Pastāsti man pasaku par tālām zemēm, par tuvām sajūtam, par mani, par sevi, par to kā vasarā basām kājām skrējām pa peļķēm, kā smējāmies, skaitijām pienenes pļavā un ķērām taureņus. Pastāsti par jautro zeķubikšu zaķi, kurš mēdz sasiet bērniem zeķubikses, par meža rūķiem, par kreisās kājas čībiņu, kurai bija pazudusi labākā draudzene labās kājas čībiņa un vēl, un vēl…

Alberts Einšteins teicis:”Ja jūs vēlaties, lai jūsu bērni izaug gudri, lasiet viņiem priekšā pasakas. Ja jūs vēlaties, lai viņi būtu vēl gudrāki, lasiet viņiem vēl vairāk pasaku.” 

Pasaku priekšā lasīšanas un stāstīšanas rituāls stiprina vecāku un bērnu attiecības, veicina bērna valodas, domāšanas, atmiņas un sociālo prasmju attīstību, rosina radošumu un fantāziju. 

Lai cik mistisks vai aizraujošiem notikumiem bagāts būtu pasaku sižets, tas lielākoties veidots tā, lai sakārtotu un harmonizētu pasauli, kurā bērniem būs jādzīvo. Pasakās ir nošķirts, kas ir labs, kas ļauns un labais tomēr parasti uzvar, kamēr ļaunais saņem taisnīgu sodu.
Dažādos literatūras avotos par bērna attīstību minēts, ka jau sākot no 3 mēnešu vecuma bērns ir gatavs klausīties stāstus, pasakas un ir spējīgi aptvert, ka tā ir apzināti vadīta valoda. Pirms bērns sasniedzis viena gada vecumu, veidojas bērna radošuma un fantāzijas neirālie ceļi smadzenēs, kas nozīmē to, ka būtiski svarīgi ir stimulēt bērnu līdz viena gada vecumam visdažādākajos veidos - runājot ar zīdaini, dziedot, lasot priekšā, spēlējoties un nodrošinot drošu vidi ar daudz apskāvieniem, samīļošanām. Laiks ko pavadat kopā ar saviem mazajiem ir pats vērtīgākais un neatsveramākais.

Savukārt iRobotu galvenais uzdevums ir rūpēties par tīrām grīdām un sniegt vairāk brīva laika sev un saviem mīļajiem. Uzticams un kārtīgs palīgs mājokļa uzopšanā ir noderīgs ikvienam, jo īpaši ģimenēs ar bērniem, cik zināms jaunajām māmiņām mazuļa pirmajos dzīves mēnešos bieži  darba laiks  ir  24/7 režīmā. Lai vairāk laika varētu pavadīt ar mazuli un atrast brīvu brīdi priekš sevis, kas ir ne mazāk svarīgi, talkā var nākt iRobots. Ir tik ērti, ja rūpes par grīdas uzkopšanu vari uzticēt kādam, kurš  godam pilda uzticēto pienākumu, turklāt nerunā pretī un nestāsta, ka ir aizņemts ar svarīgākām lietām.

Kā atzīst bērnu vecāki, iRobots ir labs skolotājs un palīdz radināt bērnus pie kārtības. Lielākoties ar bērniem izdodas sarunāt sakārtot savas mantas, lai robots varētu tīrīt grīdas, bet reizēm kompromiss tiek panākts izstāstot, ka nesavāktās mantas var pazust robota vēderā.

Mēs vēlamies, lai Latvijā būtu vairāk laimīgu ģimeņu, lai pietiktu laika sev un saviem mīļajiem, lai vakara pasaciņa nebūtu pienākums, bet gan kopīgs prieks. 

Gandrīz ikviena mamma vai tētis ir sakārušies ar brīdi kad bērns jautā pasaku, bet pasaku grāmata nav pa rokai. Tādos brīžos nākās improvizēt, stāstot paša sacerētu pasaku, un jāteic, tieši tās bērniem bieži ir vismīļākās.  Tā mums radās doma aicināt jūs dalīties ar pašsacerētām  pasakām, lai kopīgi  izveidotu pasaku krājumu, kas iepriecinātu daudzus mazos un lielos bērnus, jo bērns taču dzīvo ikvienā no mums!

Vairāk par pašsacerēto pasaku konkursu lasi šeit