Laipa Lielajā Ķemeru tīrelī- tur būs ko darīt arī ziemā!

Laipa Lielajā Ķemeru tīrelī- tur būs ko darīt arī ziemā!

23. Jan 2018, 00:05 Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv

Ir tik forši izvēdināt galvu, kad nav jādomā par mājas lietām, mācībām vai ikdienišķām likstām. Pēdējās brīvdienas, gatavojoties sesijai, tā arī pavadīju- mācoties, bet tā kā nu visi eksāmeni ir aiz muguras un var atpūsties līdz janvāra beigām, devāmies tepat uz pierīgā izdaudzināto Lielo Ķemeru tīreli, kur iekārtota laipa, kas ir populārākais apskates objekts Ķemeru nacionālajā parkā.

Lai gan šī apskates vieta ir pavisam netālu no Rīgas, iepriekš šo vietu nebijām apmekllējuši. Kas gan ziemas aukstās dienās nepieciešams kā silta tēja termosā, kādas uzkodiņas un lieliska kompānija?! Viss minētais mums bija līdzi, tāpēc devāmies svētdienas pastaigā uz Jūrmalu.

Lielais Ķemeru tīrelis ir viens no lielākajiem sūnu purviem Latvijas piekrastē. Tā platība ir 5000 ha. Purva vecums ir ap 8000 gadu. Tam ir raksturīgs iegarenu ezeriņu jeb akaču labirints, kas tam piešķir īpašu ainaviskumu.

Tā kā esam lieli staigātāji, devām priekšroku nevis īsajam aplim- 1,4km garumā, kas mūs pārāk ātri aizvestu līdz galam, bet devāmies pa garo maršrutu, kura kopējais garums sasniedz 3,4km un kurā ir izbūvēts arī lielais skatu tornis.

Lai gan ziemā mazie ezeriņi ir aizsaluši, apmeklētāji tos izmantoja, lai paslinātos un caur ledus logu saskatītu kādus retus augus. Un patiešām gada siltajā laikā, kad daba ir pamodusies, šeit var saskatīt tādus augus,kas neaug nekur citur, piemēram raseni, kas ir kukaiņēdāju augs.

Ceļš līkumoti ved cauri purvam, ik pa brīdim, Edvards skrien pats savām kājām, nomainot braucamo uz ratiem. Un, protams, kā jau puišiem pieklājas- ja ir kāda neaizsalusi peļķe, tad tajā noteikti izmērcēsies puiši, mēģinot piesmelt kājas. Par laimi Edvardam kājās bija ūdens necaurlaidīgie zābaki un pastaigu nenācās pārtraukt slapjo kāju dēļ.

Droši dodieties turp arī ar ratiem! Mēs mierīgi izbraucām visas vietas ar ratiem, tādādēji nenogurām, nesot mazo ergosomā vai rokās!

20180122162224-60343.jpg

Kad taka izstaigāta, vēders jau liek par sevi manīt un dodamies uz Kūriņu, kafejnīcu,kas slavena ar ļoti demokrātiskām cenām un MILZĪGĀM porcijām! Noteikti iesaku rezervēt galdiņu, jo īpaši brīvdienās, jo šajā vietā nepārtraukti ir rindas un bez rezervācijas var nākties pavadīt diezgan ilgu laiku pastaigās gar jūru :)

Tā kā galdiņš mums rezervēts, pasūtam ēdienu un lai lieki nekaitinātu bērnus ar gaidīšanu, dodamies ārā dauzīties ar ragavām- braucam lejā no kāpām, skrienam pa laukumiņu, skatāmies, kā gulbīši rokas stiepiena attālumā peld. 

Kad puiši nokausēti, arī ēdiens jau pasniegts un pilnai laimei arī punči piepildīti. Ieteikums apmeklētājiem- noteikti varat dalīt porciju ar bērniem, jo porcijas ir tik lielas,ka pašam grūti tikt galā, tāpēc dalījām porcijas ar bērniem. Dodoties ar bērniem, parasti skatos,kur ir padomāts par bērniem- bērnu stūrītis, krāsojamās lapas, rotaļlietas. Šeit ir pieejami divas lielas kastes ar klučiem, zīmēšanas piederumi, kas izklaidē bērnus, kamēr vecāki padzer vēl tēju vai apēd saldo.

Pēc tik piepildītas dienas bērni bija tā noguruši, ka iekāpjot mašīnā, uzreiz aizmiga un arī mājās viss vakars pagāja mierīgi, jo spēki bija iztērēti skrienot svaigā gaisā!

Kristīne