Laboratorium zinātniskā teātra izrādes - bērni ir sajūsmā

Laboratorium zinātniskā teātra izrādes - bērni ir sajūsmā

27. Jan 16:32 Banija_lv Banija_lv

Kad bērns aug aizvien lielāks, nākas domāt arī aizvien jaunas aktivitātes, kā viņu nodarbināt, kā palīdzēt izzināt pasauli.

Šogad Roberts bērnudārzā mācās pēdējo gadu, septembrī - jau skolā. Tāpēc likumsakarīgi, ka zinātkāro puiku ļoti interesē dažādi eksperimenti, izmēģinājumi, un ikdienā iezogas jautājumi, kāpēc elektrība ir neredzama, kas ir stiprāks - uguns vai ūdens. Dažkārt atbildes uz šiem jautājumiem nezinu, tāpēc izcils risinājums ir Laboratorium zinātiskā teātra izrādes.

Pagājušā gada nogalē uz vienu no tām bija Roberts ar tēti, šajā nedēļā devāmies divi mēs.

Zinātniskās izrādes nav ierastais teātra izrāžu formāts, kad bērni visu izrādi sēž kā sastinguši un nedrīkst izdvest ne skaņu. Šeit ikviens ir laipni lūgts piedalīties, iesaistīties, protams, jāievēro vadītāju noteikums, ka bez atļaujas nedrīkst skriet uz skatuves, skraidīt pa izrādes telpu.

Izrāde ilgst stundu un tās laikā vadītāji kopā ar bērniem rod atbildes uz jautājumiem par dažādiem fizikāliem procesiem. Piemēram, šajā sestdienā kārta bija elektrībai. Tad nu tā tika analizēta un skatīta no visiem iespējamajiem rakursiem - kas ir elektrība, kāpēc nedrīkst urķēties rozetē u.tml. Visos eksperimentos piedalījās bērni, kuri izrādīja interesi par iesaistīšanos. Tiesa, Roberts, atšķirībā no citiem, kas nebija ne novaldāmi, jo gribēja visam pieskarties, visu pamēģināt, visu vēroja milzu nopietnībā. Tāpēc, sēžot aizmugurē, nodomāju, ka viņam varbūt ir garlaicīgi, bet būtu jūs redzējuši smaidu, kas beigās rotāja viņa seju. Viņš bija sajūsmā! Uzreiz paziņoja, ka gribot eksperimentus atkārtot bērnudārza grupiņā, un, vispār, tas esot bijis TIIIIK baisīgi. Respektīvi, Roberts bija pamatīgi iespaidots un vēl līdz pat mājām stāstīja par šovā redzēto, savukārt, mājās uzreiz ķērās pie eksperimenta par statisko elektrību.

Lai gan varētu domāt, ka mūsdienu bērniem neinteresē nekas cits, kā vien datori, izrāde pierādīja pretējo. Viņi ir zinātkāri, viņi grib piedalīties, viņi grib redzēt un viņi grib saņemt atbildes uz saviem jautājumiem. Tāpēc man ir neizsakāms prieks, ka Laboratorium ir aizpildījis šo brīvo nišu un piedāvā bērniem uzzināt vairāk.

Starp citu, izrādes notiek vismaz reizi mēnesī un parasti ir norādīts, kāda vecuma bērniem tās ir vispiemērotākās. Piemēram, šajā sestdienā izrāde bija paredzēta bērniem sākot no 7 gadu vecumam, bet, kā redzams, arī sešgadīgais Roberts par to bija sajūsmā. Citkārt izrādes norisinās arī jaunākiem bērniem, tāpēc atliek vien sekot līdzi pasākumu grafikam www.laboratorium.lv

lauvinja lauvinja 28. Jan 13:06

Šīs izrādes ir tiešām foršas!