Kā Roberts Koko un Riko piedzīvojumus gāja skatīties

Kā Roberts Koko un Riko piedzīvojumus gāja skatīties

15. Jan, 10:59 Banija_lv Banija_lv

Nezinu, kas dienās būs Roberts, taču viens gan ir skaidrs – kultūra viņam ir asinīs. Un, patiesībā, par to man ir neizsakāms prieks, jo daudz labprātāk naudu atvēlu teātra biļetēm, jaunām grāmatām vai kādam muzeja apmeklējumam, nekā jaunām rotaļlietām. Un arī pats Roberts ir teicis, ka viņam drīkstot (jā, DRĪKSTOT nevis VAR) dāvināt biļetes uz kino vai teātri.

Ja decembrī mēs bijām Leļļu teātrī lūkoties Koko un Riko piedzīvojumu ziemā, tad tagad, janvārī, beidzot bija pienākusi kārta iepazīt Koko un Riko ikdienas piedzīvojumus.

Par blēņdariem pelēniem izlasītas visas līdz šim izdotās grāmatas, tāpēc izrādi dēls gaidīja ar milzīgu nepacietību.

Tā kā tajā vakarā man bija citas darīšanas (beidzot arī mammai bija iespēja no mājām izrauties uz pāris stundiņām), tad uz teātri devās Roberts kopā ar tēti. Jau iepriekš vīru nobrīdināju, ka izrāde būs savādāka, jo bez teksta. Ja mēs ko tādu jau bijām piedzīvojuši decembra izrādē, tad vīram tas varētu būt pārsteigums.

Diemžēl pati nevarēšu komentēt izrādes stāstu, krāšņumu un aktieru spēli, taču, atbraucot mājās, mani abi puiši bija dalītās izjūtās.

Roberts istabā iejoņoja kā viesulis, stāstot visus nedarbus pēc kārtas, protams, arī nodemonstrējot, kā nebēdņi slēgājuši elektrības slēdzi, uz ko vīrs viņam aizrādīja, ka viņam taču obligāti nav jādara kā pelēniem. Bet ko Robis? Neizpratnes pilns pateica, ka savādāk taču viņš nevarēšot parādīt, ko tas Koko un Riko darīja. Tā vienā elpas vilcienā Roberts atstāstīja visu izrādes gaitu, no kā sapratu, ka ar šo izrādi trāpīts 10. Vismaz tā par visiem 100 punktiem atbilst mana dēla gaumei, jo šī ir pirmā izrāde, par kuru tik jūsmīgi tiek stāstīts.

Savukārt, ko vīrs? Vaicāts par izrādi, noteica, ka tā bijusi tāda savdabīga un, viņaprāt, par garu. Taču Roberts būtu bijis gatavs skatīties vismaz vēl vienu cēlienu. Tātad, cik cilvēku, tik viedokļu. Un ko gan tie tēti saprot, ne? Ja nav lasīts neviens pelēnu stāsts, tad, loģiski, izrādi nevar tik ļoti izdzīvot līdz kaulam, kā tas izdevās Robertam.

Nākamā mums padomā esošā izrāde  - Tuntuļu Jurītis. Varbūt kāds no jums jau bijis?