Galda spēļu TOPs: Kā mēs sevi izklaidējam dienās, kad jāpaliek mājās

Galda spēļu TOPs: Kā mēs sevi izklaidējam dienās, kad jāpaliek mājās

17. Nov 2017, 00:02 Banija_lv Banija_lv

Reizēm gadās dienas, kad Robim jāpaliek mājās. Un tad tāpat kā lietainajās un aukstajās nedēļas nogalēs, kad atkrīt dauzīšanās laukā, rodas jautājums – ko interesantu padarīt? Uzsvars šeit liekams uz vārdu „interesants”.

Tāpēc, lūk, mūsu varianti, kā dienu ar piecgadnieku padarīt aizraujošu. Un, kas pats galvenais, padarboties arī kopā!

Roberts ir īpaši iemīļojis dažādas galda spēles. Un man par to ir liels prieks, jo tas vienlaikus ir ne tikai vērtīgs laika kavēklis, bet arī iespēja iemācīties kaut ko jaunu. Ko? Piemēram, kaut vai skaitīt, ātri reaģēt dažādās situācijās, prast starp rokās esošajām kārtīm atrast vajadzīgo krāsu, attēlu... utt, utjp. Taču viens no svarīgākajiem ieguvumiem no galda spēļu spēlēšanas ir iemācīšanās kādreiz arī zaudēt. Atzīsiet, tas mazajiem ne vienmēr ir viegli, jo vienmēr gribas būt pirmajiem, uzvarēt, kas ne vienmēr ir iespējams. Tāpēc galda spēles ir arī kā sava veida treniņš lielajai dzīvei.

Lūk, Roberta iemīļotākās galda spēles, kuras mēdzam spēlēt visi kopā. Varbūt kāda no tām pavisam drīz ienāks arī jūsu mājās.

Uno Junior

Absolūts līderis starp visām galda spēlēm. Nopirkām to kādā no slimošanas reizēm un kopš tā laika katru vakaru tiek izspēlētas vismaz pāris partijas, un, kas svarīgākais, spēle vēl aizvien nav apnikusi.

Tiesa, pagaidām esam apstājušies pie spēles vienkāršākā līmeņa, bet tas spēj aizraut pat mūs, vecākus.

Ko bērns iegūst no Uno Junior spēlēšanas? Attīsta spēju koncentrēties, veikli starp rokā esošajām kārtīm atrast vajadzīgo krāsu attēlu.

20171116090904-40361.jpg

Starp citu, spēlei ir arī ļoti draudzīga cena – vien nedaudz pāri 5 eiro, savukārt, sagaidot veikalos atlaides rotaļlietām, to vispār iespējams nopirkt par pāris eiro.

Om Nom Nom

Šo Latvijā radīto spēli pirms pāris gadiem nopirku vienkārši tāpat, jo biju par to dzirdējusi daudz labu atsauksmju, taču, vairākas reizes vēloties to uzspēlēt, tā arī „neiebraucu” tās noteikumos. Līdz Jaungada svinībām, kad kopīgi ar viesiem atkārtoti ķērāmies pie noteikumu studēšanas, visbeidzot konstatējot, ka tie ir pat ļoti vienkārši. Nu, tik vienkārši, ka spēle ir viegli uztverama arī bērndārzniekiem.

Veiksmes spēle, kurā īpaši liela loģika nav jāpielieto, jo galvenais princips ir, ka stiprākais apēd vājāko. Smejies vai nē, bet spēle bērnam iemācīs, ka uz zemes valda barības ķēde. Gribi to vai nē. Vecgada vakarā spēli izspēlējāmies neskaitāmas reizes, bet, kā jūs domājat, kāds bija Roberta pirmais jautājums, pamostoties 1.janvāra rītā??? Paspēlēsim spēli? Un tā mēs to spēlējam aizvien – bieži. Apnikusi vēl nav, jo nekad nevar zināt, kā kritīs kauliņi un kura pusē būs veiksme.

20171116091642-48335.jpg

Skaiti ar lācēniem

Kad aktuāls kļuva jautājums par mācīšanos skaitīt, pagājušajos Ziemassvētkos Robertam uzdāvināju jaunu galda spēli – Skaiti ar lācēniem. Spēles princips ir pavisam vienkāršs – jāapgūst elementārākās matemātiskās darbības un skaitļi, jo spēles uzdevums ir vienkāršs – savērpt uz smildziņas pēc iespējas vairāk zemenīšu. Vienlaikus spēle attīsta arī sapratni par kreiso un labo pusi, jo dažkārt ar odziņām nākas arī dalīties ar blakussēdētāju.

20171116090313-43734.jpg

Loto

Tieši loto bija pirmā galda spēle, kas ienāca mūsu mājās, kad Robertam bija, šķiet, vien 2 gadi. Spēles princips ir pavisam vienkāršs - pirmajam sakrāt visus dzīvnieciņus uz savas kartītes. Azarts šajā spēlē pārņem arī mani.

Spēlējot loto esmu piefiksējusi, ka spēle lieliski attīsta arī Roberta atmiņu, jo viņš izcili labi atceras, kurā vietā esmu nolikusi atpakaļ dzīvnieciņu, kas neatbilst manas kartītes krāsai.

20171116090243-34247.jpg

Saderēsim?

Galda spēles ir lieliska dāvana. Tāpēc priecājos, ka Robertam dzimšanas dienā tika uzdāvināta jauna spēle – Saderēsim? Dēls nevarēja vien sagaidīt mirkli, kad varēs ķerties pie spēles spēlēšanas.

Saderēsim? ir laba ģimenes spēle, kura pavisam noteikti garantēs lielisku noskaņojumu. Spēlētājiem gan jābūt vismaz 3. Princips pavisam vienkāršs – saderēt, ka pretinieks nespēs vai arī gluži pretēji – spēs izpildīt kādu no uzdevumiem, kas rakstīts uz kartītes. Uz spēles tiek liktas arī pašu noteiktas likmes.

20171116090553-35933.jpg

Lai lielais un mazais spēlē būtu vienlīdzīgāks, bērniem var uzticēt vienkāršotākus uzdevumus. Piemēram, noteiktajā laikā nosaukt nevis 5, bet gan 3 lietas konkrētajā krāsā, palekties nevis 10, bet 5 reizes.

Ar šo galda spēli jautrība ir garantēta. To varu galvot.

Nākamajiem spēļu vakariem

Mūsu spēļu plauktā savu stundu gaida arī Halli Galli, kuru iegādājos salīdzinoši nesen. Spēle palīdz trenēt uzmanību un veikli skaitīt, jo uzvar tas, kurš pirmais spēj saskaitīt 5 viena veida augļus un uzsist pa zvaniņu.

20171116090430-25950.jpg

Mūsu mājās Ziemassvētku vecītis dāvanas gādā jau laikus, un viņa maisā iegūlusi arī jaunā, izslavētā galda spēle IceCool, jo Roberts savulaik ieminējās, ka gribētu šo spēli uzspēlēt. Pēc Ziemassvētkiem varēšu padalīties iespaidos.

20171116085445-23957.jpg

Kuras ir jūsu ģimenes iecienītākās galda spēles?

 

Rubrika par bērnu rotaļāšanos - Huggies® Rotaļu zeme"

20170629095820-48787.jpg

Brīve Brīve 17. Nov 2017, 08:45

Jauks raxts! Nezināju, ka Uno ir junior versija. Mums galda spēles tā viļņvaidīgi ir aktuālas. Patīk domino (man pašai vairāk patīk spēles,kur kautcik varu būt vienlīdziga ar bērnu) no djeco ir tāda taurenīšu spēle, kurā jāuzripina uzteiz 2 metamkauliņu un kurš pirmais paņem attiecīgo krāsu tauriņu, memory, cirks, dažādas kārtis,melnais pēteris no tām visaktuālākais, mana 4gadniece vēl mācās normāli saturēt kārtis mazajā rokā.

flower.of.hope flower.of.hope 17. Nov 2017, 07:30

Paldies 😀 ļoti interesanta kolekcija, būs kaut kas mums arī no tā visa jāiegādājas. Vienīgā spēle, kas vēl nāk prātā ir 'Atmiņa', kur jāsameklē divi vienādi attēli.

DĪVA27 DĪVA27 17. Nov 2017, 07:08

Mūsu mājās iet uz urrā "cirks", "Monopols", " latloto" parastās kārtis un dambrete. Par tevis stastitajam spēlēm nebiju pat dzirdejusi,tādēļ man prieks,ma padalijies un kādu ari es noteikti iegadasos.
Maniem puikam ir 9un 5 gadi,spēles ir tās,kuras interesē abiem