Ja ir LEGO® DUPLO®, tad garlaicīgi nav nekad

Ja ir LEGO® DUPLO®, tad garlaicīgi nav nekad

12. May 2021, 08:15 Banija Banija

Pirmo saskarsmi ar LEGO® DUPLO® atceros no laika, kad man brālis vēl bija mazs. Viņš, neatceros pat, kādā veidā, tika pie pirmā LEGO® DUPLO® komplekta, un mums mājās tie bija lieli svētki. Mēs rotaļājāmies, fantazējām un darbojāmies. Pagājuši pārdesmit gadi, bet nekas nav mainījies - LEGO® aizvien aizrauj bērnus, un Lego arī tagad, gluži tāpat kā pirms daudziem gadiem, ir bērnu gaidītākā dāvana.

Jauns LEGO® DUPLO® komplekts Laumai ir kā milzu svētki, jo bērns sajūsmā spiedz un nevar sagaidīt mirkli, kad varēs tikt pie kastes atvēršanas un sākt būvēšanu. Izņēmums nebija arī šī reize, kad nedēļas nogalē saņēmām sms, ka pakomātā gaida LEGO® DUPLO® komplektiņš. Atšķirībā no citām reizēm, kad dodamies laukā, Lauma pat nebija īpaši jāskubina – jaka mugurā, apavi kājās, cepure un var skriet. Un kasti mājās nes, protams, pati. Tikai pati, jo tādu dārgumu nevar uzticēt nevienam citam.

Jāteic, ka noģērbšanās process mājās ir tik ātrs, cik vien var būt, jo ātrāk jātiek pie izsaiņošanas. Starp citu, mazajiem pirkstiņiem labs treniņš ir arī pašas kastes atvēršana un maisiņu, kuros iepakoti klucīši, izsaiņošana. Ātrāk, ātrāk, lai var ķerties pie rotaļām!

Vēl zirdziņu stallis nemaz nav uzbūvēts, kad mini figūru zirdziņi un cilvēciņi ir ieguvuši savus vārdus, un rotaļas var sākties! Lauma iedzīvojas katra zirdziņa lomā, parūpējoties, lai katrs no tiem būtu paēdis un apmierināts ar dzīvi. Gluži tāpat kā viņa pati – mans vienmēr smaidošais un laimīgais bērns.

Lauma ir no tiem, kuriem visu vajag ātri, tūliņ un tagad, tāpēc rotaļāšanās ar LEGO® DUPLO® ir kā sava veida pacietības treniņš. Atrast vajadzīgo klucīti, lai pēc instrukcijas saliktu vienu māju, tad otru. Vēl arī labs treniņš, klučus stiprinot kopā. Bērnam, kuram “nepacietība” ir otrais vārds, šāds darbiņš prasa kārtīgu piepūli un koncentrēšanos. Ja runājam par ieguvumiem no rotaļāšanās, jāteic, ka lieliski pavadīts laiks nav vienīgais labums. Lai uzbūvētu pēc instrukcijām, ir taču arī jāatpazīst krāsas, jāatrod vajadzīgais klucītis un jāpaņem tos vajadzīgajā daudzumā. Tā ar rotaļāšanos esmu secinājusi, ka Lauma ir iemācījusies skaitīt bez jebkādas aizķeršanās, pašai to neapzinoties.

Bet tas vēl nav viss! Rotaļas ar LEGO® DUPLO® attīsta radošumu, jo šajās spēlēs fantāzijai nav robežu. Lauma ātri vien papildina jauno komplektu ar elementiem no citiem komplektiem un spēles var sākties pa īstam! Piemēram, žirafe ir kļuvusi par zobārstu, kas ārstē zirdziņus, kuriem sasāpējušies zobiņi. Tepat arī zirgu saimniecībai pievienojas automašīna un Lauma ķeras pie piekabes izgatavošanas, lai zirdziņi varētu braukt uz izstādēm. “I-ga-gā,” sauc Lauma, kad viss ir gatavs un zirdziņi var doties ceļā. Labprāt LEGO® DUPLO® rotaļās viņa piesaista arī mammu un brāli, taču, starp citu, esmu secinājusi, ka spēles ar LEGO® DUPLO® ir ideāls laiks, kā vērtīgi  pavadīt vērtīgu un jautru laiku ar bērnu. Tā rotaļājoties laiks paskrien nemanot, un ir apgūts tik daudz!