Izbaudījām Sāls istabu. Bija interesanti!

Izbaudījām Sāls istabu. Bija interesanti!

21. Jan 12:37 Banija_lv Banija_lv

Par sāls istabām biju dzirdējusi daudz labu vārdu un atsauksmes no draudzenēm un paziņām, tāpēc nolēmu, ka labāk ir vienreiz pārbaudīt uz pašas ādas, nekā turpināt klausīties citu sajūsmā.

Mūsu mājām tuvākā sāls istaba atrodas Juglas Medicīnas centrā. Iepriekš sazinājos ar iestādi viņu Facebook lapā, kur komunikācija neizvērsās īpaši pozitīva, pareizāk būtu teikt, ka tā bija nekāda, jo vienkārši atbildi gaidīju vairāk nekā nedēļu, un beigās tā arī nesaņēmu to pēc būtības. Pagājušajā piektdienā sazvanīju veselības apvienības zvanu centru, lai noskaidrotu visu par sāls istabu - cik ilgu laiku iepriekš jāpierakstās, vai kaut kas specifisks jāņem līdzi. Izradās, nekā tādā - ej kaut uzreiz, un nekas nav jāņem līdzi.

Tāpēc šodien ar bērniem devāmies uz sāls istabu, paelpot gaisu, kas, cerams, palīdzēs vīrusu laikā cīņā ar klepu.

Aizgājām, mums tika izsniegtas bahilas, mētelīši (tiesa, tie pieaugušajiem, bērnu izmēra nav), cepurītes, un mūsu 30 minūšu elpošas kūre varēja sākties. Nonācām gluži kā citā pasaulē - sienas no sāls, griesti no sāls, uz grīdas sāls, bērniem arī rotaļlietas. Ja iepriekš Robis teica, ka negrib uz sāls istabu doties, tad pēc 30 minūtēm nebija dabūnams ārā, gribot vēl. Tāpēc jau pierakstījāmies uz nākamo reizi.

Ja ietu viena, noteikti netraucēti lasītu pieklusinātajā apgaismojumā grāmatu, bet tā kā līdzi bija bērni, tad galvenais uzdevums bija sekot līdzi, lai mazie rakari neizdomā  izvārtīties vai laizīt sienas. Pēc procedūras abi gan no telpas iznāca ārā balti kā sniegavīri, toties laimīgi bez sava gala.

Kādas sajūtas? Sēžot istabā, uzreiz varēja sajust, ka gaiss ir savādāks, mutē jūtams sāļums, savukārt, iznākot ārā un nolaizot lūpas… kas par sāļumiņu.

Neesmu gan vēl izpētījusi, cik bieži jāapmeklē sāls istaba, lai būtu jūtami kādi uzlabojumi, bet viens gan - tas noteikti nenāk par skādi veselībai.

Cik šāds prieks mums izmaksāja? 7 EUR, jo, kā izrādās, par bērniem nevajadzēja maksāt. Ja pareizi sapratu, par bērniem jāmaksā 5 EUR, ja tie sasnieguši 7 gadu vecumu.