Dāvanu maiss jau pilns!

Dāvanu maiss jau pilns!

30. Nov 2018, 00:00 Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv

Klāt ir mans mīļākais laiks gadā- Ziemassvētku gaidīšanas un gatavošanās laiks.

Kā ir ar jums- vai dāvanas sarūpējat pēdējā brīdī vai tomēr cenšaties ikdienas skrējienu atvieglot un Ziemassvētku vecīša maisu papildināt laicīgi un pa druskai? Es piederu pie otrajiem jau gadus 5, jo kopš ģimenē vairs nav tikai 1 bērns, saprotams, ka dāvanu skaits ir pieaudzis, stresa līmenis tāpat. Šajā gadā, iztēlojoties, kāds varētu būt decembris, Ziemassvētku vecītim vēstuli rakstījām jau… oktobrī. Jā, jā, jūs nepārlasījāties. Tas tiešām notika jau oktobrī, jo vecītim taču jāzina, kādām precēm sekot līdzi cenām un galu galā- iespējams, pēdējā brīdī kārotā dāvana veikalu plauktā varētu arī nebūt..

Un vēl – rakstot vēstulīti vecītim, bērni tiešām izdomā, ko gribētu, nevis 101 reizi pārdomā. Man patīk piepildīt bērnu vēlmes, nu tā par 100%, lai viņiem ir sajūta, ka tiešām viņu vēstule nonāk pareizajās rokās, tāpēc jau vairākus gadus izmantoju arī www.winter.lv apsveikumu un vēstuļu rakstīšanas platformu, iekļaujot gan labos darbiņus, gan nedarbus un novērtējot uzvedību gada laikā, tādējādi apmēram jau izrēķinot, kādu dāvanu var sagaidīt svētkos.

Bet nu atgriežamies pie dāvanu sarūpēšanas. Zinot, cik daudz radu mums ir un katrs vēlas sarūpēt kādu nieciņu, starp savējiem esmu ieviesusi samešanos dāvanām, jo tā bērns tiešām var piepildīt lielākos sapņus- labāk viena liela dāvana, nevis daudz sīkumiņu, kas tāpat ikdienā izsētos pa mājām.

Šajā gadā dāvanu sarakstā bērniem bija gan sporta inventārs, jo esam aktīva dzīvesveida piekritēji, gan skaistumkopšanas lietas lielajai meitai, bet bija arī LEGO, kas aizrauj rotaļās mūs visus- gan būvējot pēc instrukcijām, gan ļaujot puišiem izveidot ieročus un spēlējot paslēpes gluži kā lāzertaga spēlē, gan izveidojot veselas pilsētas, kad istabā nav kur kāju paspert un tumsā ne reizi vien esmu uzkāpusi ne uz grābekļa, bet Lego klucīša gan.

No vienas puses- pilna kaste ar LEGO Duplo un tikpat daudz arī dažādu mazo Lego, bet saprotu bērnus, jo katrs jaunais komplekts, mudina viņus atkal un atkal atgriezties pie rotaļām.

Šajā gadā bērnus iepriecinās un Ziemassvētku vecīša maisā ieguls

Robotikas komplekts, kas ir absolūts jaunums un Dariusam būs liels pārsteigums, jo viņš, apemklējot robotikas pulciņu, nebeidza par to jūsmot un stāstīt, cik ļoti tādu gribētu mājās, saliekot Lego, kurš pats kustas!

Edvards kā  jau tehnisks čalis tiks pie jaunums- Lego DUPLO vilciena, kas pats brauc, apstājas, maina virzienu. Lai gan mums mājās jau ir Duplo parastā vilciena komplekts ar sliedēm, sliežu papildinājums un jauna veida vilciens aizraus un priecājos,ka istaba ir gana liela, lai to visu ietilipinātu (Ardievu, kārtīgā istaba) Un uzminiet, ko čalis pašreiz skatās youtube.com, kamēr šo rakstu- Lego video :)

Un Daniela - lai gan jau liela meitene, tomēr reizēm patīk arī rotaļas ar Lego Friends, jo īpaši reizēs, kad brāļi mierīgi turpat spēlējas un neviens nevienam neko neizjauc un nesabojā.

Papildus augstāk minētajam būs arī par kādam nieciņam, ko ikdienā dīc, bet esmu nelokāma, bet šī ideja, ka visi kopā iegādājamies kādas lielākas dāvanas, tiešām atmaksājas!

Pieaugušajiem? Tur ir vēl vienkāršāk- katrs izvelk 1 sveicamo un tam sarūpē dāvanu, jo mēs esam par laika pavadīšanu kopā, nevis pārmērīgu apbēršanu ar dāvanām. Arī vīram dāvana jau noskatīta, gaidu akciju, ko solīja un aidā- decembra sākumā visas dāvanas jau būs sarūpētas un varēšu pievērsties sajūtas radīšanai mājās. Bez steigas. Bez stresa. Bez pārmērībām. Jo Ziemassvētki ir laika pavadīšana ar mīļajiem, ar ģimeni, ar savējiem, atceroties un apciemojot arī tos, kurus dzīve nav lutinājusi, nav rocības, lai sarūpētu dāvanas vai tiem, kuri jūtas vientuļi.

Kādi ir jūsu knifiņi un paņēmieni dāvanu izvēlē bērniem? Vai paši izvēlaties, ko dāvināt vai ļaujat bērniem izvēlēties un rakstīt vēstules?

Mamm.mamm Mamm.mamm 01. Dec 2018, 13:35

😃 Mēs dāvanas sākam gādāt jau ap janvāri. Protams, lielāko daļu iegādājam novembrī, bet dāvanu kartes un saldumus decembrī. Manuprāt, ir ērtāk, ja tēriņi ir izlīdzināti, nevis decembrī nezin, kur atrast naudu visām dāvanām (mums apdāvina visi visus, kas nozīmē vismaz 30 dāvanas, 7 bērniem, kuru dāvanām nav pieņemts skopoties).