Bērnu paradīze tepat Latvijā - Izklaides parks “Avārijas Brigāde

Bērnu paradīze tepat Latvijā - Izklaides parks “Avārijas Brigāde

28. Jun 2019, 09:04 Banija_lv Banija_lv

Ja runājam par šīs vasaras plāniem, tad nav divu domu, ka arī šogad ir jāturpina iepriekšējā gada tradīcija un jādodas uz Izklaides parku “Avārijas Brigāde”. Ja Roberts no iepriekšējām reizēm atceras, kādus pārsteigumus un aktivitātes tajā var piedzīvot, tad Laumai tas ir pilnīgs jaunums. Ne tāpēc, ka viņa uz parku brauktu pirmo reizi, bet tāpēc, ka pērn bija vien 1,5 gadu veca un aktivitātes izbaudīja mazāk. Nu, ko, laižam?

Lecam mašīnā un dodamies piedzīvojumos!

Uz Avārijas Brigādes parku aizbraucam Jāņu dienā, kas ir ideāla izvēle, jo apmeklētāju dienas pirmajā pusē vēl ir ļoti maz, tāpēc varam sajusties tā, it kā viss parks piederētu mums vienam.

Jau ienākot pa vārtiem, Lauma ir sajūsmā un nespēj valdīt sajūsmas spiedzienus, raustot mani un tēti aiz rokas, saucot: “Redzi? Redzi?!?” Kas gan tur jāredz? Uzreiz pēc ienākšanas parka teritorijā mūs sagaida milzu dinozaurs, kas kustina muti, kustina asti. Mūsu bērni ir sajūsmā, kuru nav iespējams aprakstīt ar vārdiem. Abi divi pie dinozauriem ir kā pielipuši, vērojot šos mītiskos dzīvniekus un komentējot. Starp citu, te neizpaliek arī pa mazai mācību stundai, jo var uzzināt gan to, cik daudzveidīgi bijuši dinozauri, gan arī to, cik atšķirīgi tie bijuši pēc skata.

Taciņa gar dinozauriem tiek mērota mērķtiecīgi, jo aiz tās slēpjas aktivitāte, kuru Roberts gaida visvairāk – virvju trase. Vēl dienu iepriekš, runājot par to, kādi piedzīvojumi mūs sagaida, Roberts tieši šo aktivitāti minēja kā to, kuru gaida visvairāk par visu. Tāpēc nav brīnums, ka trase tika izieta vairākkārtīgi, un arī mazā māsa nebija ar pliku roku ņemama – viņai taču arī viss ir jāpamēģina.

Bet kas tad tas? Tur aiz krūmiem kaut kas slēpjas! Un pirmā to pamana Lauma, kura nepacietīgi pilnā balsī sauc: “Mamma, nāc! Mamma, nāc!” Un, ziniet, kas tur ir? Meža vilcieniņš! Mani bērni nav divreiz skubināmi un pat draudzīgi sadala sēdvietu pirmajā vagonā, jo vilcienam pie vadības grožiem grib būt abi. Dodoties mazajā izbraucienā nonākam te troļļu valstībā, te ieraugām dažādus biedējošus kukaiņus. Interesanti! Pat es, pieaugušais, vēroju meža iemītniekus, neatraujot skatienu.

Tālāk mūsu ceļš caurvij visas atrakcijas pēc kārtas, te pie vienas uz ilgāku kā pielipusi ir Lauma, bet te pie kādas – Roberts. Ziniet, diena Avārijas Brigādes parkā noteikti būs izdevusies, jo sev interesantas nodarbes atrod arī vecāki. Piemēram, tieši šeit es pirmo reizi mūžā rokās turēju minigolfa nūju, cenšoties ar to bedrītē trāpīt stūrgalvīgo bumbiņu, savukārt Roberts neskaitāmas reizes šļūca no kalniņa ar kameru. Katru braucienu pavadīja sajūsmas spiedzieni un smaids pa visu seju. Sakiet gan, vai var būt vēl lielāka laime vecākiem, kā redzēt savus bērnus laimīgus?

Ja runājam par Laumu, tad viņai starp top atrakcijām izvirzījās trīs. Pirmā – šaušana ar ūdens lielgabalu. Pirmajā reizē viņa pie tā nodzīvojās savas desmit minūtes, ja ne vairāk, tad apmeta loku gar tuvējām atrakcijām, un atgriezās uz vēl, jo vai var būt vēl foršāk kā šaudīties ar ūdeni, ja mamma nerājas? Izlēkāties batutos, atpūsties ūdensgultā…

Man šķiet, ka nav nemaz iespējams saskaitīt, cik daudz atrakciju ir Avārijas Brigādes parkā, tāpēc biļetes cena atsver izklaidi ģimenei visas dienas garumā, jo, atšķirībā no citām izklaides vietām, šeit, iegādājoties biļeti, visas parkā esošās atrakcijas ir bez papildu maksas. Vai tas nav lieliski? Uzkavējies, cik ilgi gribi, brauc ar karuseļiem kaut līdz parka slēgšanai.

Jā, ja runājam par karuseļiem, tad Laumu no tiem nevarēja dabūt ārā. Šeit ir karuselis arī pašiem mazākajiem – zirdziņi -, taču, vienu reizi ar to izbraukusi, mana dullā meitene nesās uz mašīnītēm, jo auto ir viņas vājība. Kamēr citas meitenes spēlējas ar lellēm, viņai vajag auto. Ja godīgi, pat vairs neatceros, cik reižu izbraucām ar auto. Kopā ar viņu braucu gan es, gan vīrs, bet tad Lauma saprata, ka viņa pati var arī stūrēt, un tad nu vajadzēja braukt vienu reizi pēc otras. Gluži tāpat kā ar raķetēm. Viņa ļoti labprāt būtu izvizinājusies arī ar ķēžu karuseli, ķenguru un twister karuseli, taču man nācās viņas vēlmes apslāpēt, jo vēl par mazu, par mazu. Kad sasniegs vismaz brāļa vecumu, tad gan.

Bet tas mūsu mazo priekšnieci īpaši neapbēdināja, jo Avārijas Brigādes parkā darīt ir vēl daudz ko. Mēs izbraucām ar katamarānu jeb kuģi, kā to nosauca Lauma, un neskaitāmus apļus – ar velokartiem. Velokartos tāpat kā Avārijas Brigādes pilsētiņas dzeltenajā mašīnā viņa būtu gatava nosēdēt kaut visu dienu, jo ir pats svarīgākais – stūre.

Avārijas Brigādes parks visu laiku attīstās un katrs apmeklējums ir ar jauniem atklājumiem, jo atrakciju klāsts tiek aizvien papildināts. Piemēram, tagad tajā var arī atveldzēties, izdauzoties mazajā akvaparkā, vai arī izbaudīt virtuālo realitāti.

Braucot uz parku droši var ņemt līdzi arī savu pārtiku un uzrīkot pikniku, piesēžot uz kāda no soliņiem, vai arī noslēpjoties no saulītes mazajās nojumītēs.

Ziniet, kāds ir Avārijas Brigādes parka pozitīvais aspekts? Pēc tā patīkami noguruši ir pat tie bērni, kuri nekad nenogurst un nekad neguļ. Piemēram, Lauma, kura, arī braucot tālākus gabalus mašīnā nemēdz gulēt. Bet pēc dauzīšanās daudzu stundu garumā pa parku, tikusi mašīnā arī viņa uzreiz aizmiga. Ak, pirms tam gan – vēl pāris reizes sajūsmā spiedza par lielo dinozauru pie ieejas. Tikmēr Roberts prasīja, vai varam pa parku izmest vēl vienu loku, lai atkārtotu visas atrakcijas.

Patiesi, ja ir gribēšana, kāpēc gan lai to nedarītu, jo apmeklējuma ilgums parkā ir neierobežots un vari tajā pavadīt kaut visu dienu, bet, ja sezonas laikā ir paredzēts uz parku braukt vairāk nekā trīs reizes, pavisam noteikti izdevīgi iegādāties sezonas abonementu.

Indra Māmiņuklubs.lv Indra Māmiņuklubs.lv 02. Jul 2019, 06:44

Fantastisks brauciens!