Bērni aug ātri. Roberts jau pieteikts 1.klasei

Bērni aug ātri. Roberts jau pieteikts 1.klasei

02. Mar 2018, 10:00 Banija_lv Banija_lv

Bērni aug gluži kā sēnes pēc lietus. Ik pa brīdim Facebook man atgādina, cik maziņš pirms pāris gadiem vēl bija Roberts, kā spēra savus pirms soļus, ēda pirmo piebarojumu, bet nu čalim jau 5 gadi.

Nu viņam par visu ir savs loģisks un nesatricināms viedoklis, sieva (bērnudārzā arī precās, starp citu), kura gan ik mēnesi mainās (ceru, ka sievas mainīšana vēlākos gados vairs nebūs aktuāla) un atlikuši vien pāris soļi līdz tam, kad vakaros grāmatas dēlam lasīšu priekšā nevis es, bet gan viņš man. Ar burtu apgūšanu ir kā ar amerikāņu kalniņiem – te veicas, te neveicas, te kāds līkums grūtāks un sarežģītāks. Bet par to pastāstīšu citā reizē.

Tagad ir pavisam skaidrs, ka Robertam nākamais būs bēdējais gads bērnudārzā. Roberts ir pieteikts pirmajai klasei (šokā saķeru galvu, jo viņš taču ir mans mazais susuriņš) un pavisam pilntiesīgi 2019./2020. mācību gadā sāks pirmklasnieka gaitas.

Sekojot līdzi visām peripetijām ap vēlmi mainīt vecuma slieksni, no kura jāuzsāk gaitas 1.klasē, pavisam biju palaidusi garām, ka bērnu skolai var pieteikt jau no 5 gadu vecuma. Iepriekš domāju, ka mums jānogaida līdz 2019.gada pavasarim, lai ar guļammaisu dotos nakšņot pie izvēlētās skolas. Bet tagad viss ir kļuvis kulturālāks.

Kopā ar mazo Laumu dodoties pastaigā, paņēmām līdzi brāļa dzimšanas apliecību, aizgājām līdz skolai, kuru esam izvēlējušies par īsto un vienīgo (atrodas 600m attālumā no mājām, lai aizietu uz skolu, nav jāšķērso pat neviena iela) un kancelejā aizpildījām pieteikumu. Patiesībā, tās bija mazāk nekā 10 minūtes, kad darbiņš bija jau padarīts. Tagad atliek vien gaidīt nākamā gada pavasari, kad saņemsim informāciju par tālākajām darbībām.

Patīkami, ka izpaliek haoss, steiga un bardaks ar bērna pieteikšanu 1.klasei - tagad viss notiek ātri un vienkārši, "bez sāpēm".

Protams, cilvēki mūsdienās ir izlutināti un visu vēlas izdarīt ātri, neizejot no mājām, tāpēc arī es labprāt sagaidītu laikus, kad bērnu skolai var pieteikt ar interneta starpniecību (zinu, ka citās pašvaldībās, piemēram, Liepājā, tā notiek) tāpat kā notiek pieteikšanās pirmsskolas izglītības iestādei. Gadījumā, ja arī Rīga jau piedāvā šādu iespēju, lūdzu, labojiet, jo būšu to palaidusi garām. Katrā gadījumā, meklējot informāciju par šādu iespēju, to neatradu.

Vai esi jau domājusi, kurā skolā pieteiksi savus bērnus?