Superbēbīša dienasgrāmata: inhalator, Tu atkal mani izglābi!Kad saulainās dienas nomaina slimošana....

Superbēbīša dienasgrāmata: inhalator, Tu atkal mani izglābi!Kad saulainās dienas nomaina slimošana....

07. Aug 2016, 23:29 Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv

Slimošana nekad nav patīkama.. Kur nu vēl vasarā,kad katrai jaunai dienai plāni sakalti kā Napaleonam,jo gribas tvert vēl visu,visu,ko vasara piedāvā. Bet nekā. Slimošana mūs visus nedēļas vidū atveda uz Rīgu..

Ja iepriekšējā blogā stāstīju,cik forši dzīvoties pa lauku ar basām pēdām, un joprojām tā domāju,tad tagad atkal jāsāk domāt, ka tomēr mazajam kaut kur caurvējš iepūtis slimību un esmu pāršāvusi par strīpu ar šo brīvo dzīvošanos :(  Domājot, kurā mirklī slimība atnākusi, var sevi šaustīt un šaustīt. Sākumā cenšos visu novelt uz zobu nākšanu, kas turpina spraukties. Bet velti. Saprotu, ka bez došanās mājās neiztikt, jo mājās ir gan zāles, gan inhalators, kas noteikti palīdz tikt galā ar elpošanas ceļu saslimšanām. Likteņa pirksts vai kā, bet atgriežoties mājās, saprotam, ka visi pārējie ģimenes locekļi sasirguši ar angīnu. 

Šī bija grūtākā slimošana Edvardam viņa dzīvē, jo bija problemātiski temperatūru dabūt lejā. Tad nu izmantojām gan vēsināšanu ar kompresēm uz pieres, noslaucīšanu ar ūdeni un atšķaidītu ūdeni un spirtu pirmajā dienā, gan prettemperatūras zāles. Un,protams, kur vēl sausais klepus, kas sākotnēji visu iekšā dūcināja,bet nu, pateicoties medikamentiem un inhalācijām, atklepo. 

Jūs jau zināt- līdz ar slimošanu apetīte līdzinās nullei. Vienīgais mierinājums- viņš patiešām labi dzēra- devu gan no krūzītes, gan ar šļircīti, gan karotīti un sekoju līdzi, lai autiņbiksītes tiek piečurātas. Ir arī mīnuss- Edvards piebarojuma ziņā atkritis iepazīstināšanas perioda laikā, dodot priekšroku krūts pienam, jo laikam nebija spēka nekam citam. Bet nekas- galvenais pašreiz ir viņa pašsajūta un gan nākamo nedēļu laikā arī piebarošana atkal uzņems apgriezienus.

Katra mamma zina to sajūtu, kad mazais ir slims un nav iespējams nekādi palīdzēt, kā tikai gulēt blakus vai turēt mazo uz rokām. Jā, jā, bija arī tāda nakts- ar Edvardu uz rokām šūpinājos uz bumbas un vēsināju pusi nakts un kā noliek gultiņā kaut sev blakus, tā acis vaļā  un sākas raudāšana. Bezspēcības sajūta, kas papildinot nogurumu, rezultējas ar izmisumu :( grūtas bija šīs slimošanas dienas, pat pārāk. 

20160805235548-23113.jpg

Pēdējo dienu bilance:

- 3 briesmīgas dienas ar mazo uz rokām, 3 briesmīgas naktis izturētas, guļot kopā ar Edvardu un klausoties viņa elpošanā;

- iesnu slaucīšanā izslaucītas 4 paciņas salvešu;

- inhalācijas 3x dienā;

- zāļu skapīša patukšošana;

- šovakar Edvardam pamanīts jau sestais zobs (nu augšā ir trīs un apakšā- trīs);

- pamatīgs nogurums man, kuru centīšos kliedēt brīvdienās.

Šovakar man ir patiešām atvieglojums,kad Edvardam nav temperatūras un varam kopā gan paspēlēties, gan māju sakārtot,ko nebiju paguvusi kopš atgriešanās no laukiem. Brīvdienās turpināsim veseļoties, dzert tējas, veikt inhalācijas. Žēl, ka vasaras plānus nācās mainīt,bet veseība pirmajā vietā!

Kā jums ar veselību šajā vasarā?

Lai veselīgas brīvdienas! Mēs uzņemsim vitamīnus un gaidīsim saulainu laiku!

Superbēbīša mamma

 
20160310173350-36549.jpg

 

Liene Krúza Liene Krúza 09. Aug 2016, 13:34 rimcimcim

Man delam bija pamatigas problemas pec katras potes. Tas tika diezgan parbiditas uz prieksu. Pec katras potes saslima ta ka viss beidzas ar antibiotikam. Un 2x pat ar slimnicu un plausu karsoni.
Sajutas briesmigas ka jagul bernam blaku un javakte ka elpo. Un trakakais ka 1nakti pat es nedzirdeju ka raud. Jo balss bija galig ciet. Un no raudasanas jau bija zils un tiecas pec elpas...

Paldies par uzmundrinošiem vārdiem!
Potes bija pēdējās pirms 4 mēnešiem, būs kāds vasaras vīruss pieķēries.
Šodien jau 2.dienu nav temperatūras, tik tas klepus,bet liekas,ka būsim tikuši vaļā arī no tā!

06. Aug 2016, 18:52

Veselību Edvardam! Varbūt ka slimošana ir kā komplikācija no potēm? Esmu lasījusi, ka ta mēdz būt.. Manai pirmajai meitiņai tā bija pusgada vecumā, lai gan tas bija praktiski uzreiz pēc vakcinēšanas, ka sāka stipri klepot un bija augsta temperatūra ☹ Ilgi cīnījāmies, bet tikām uz pekām! Izturibu tev un mazajam! 😀

Ilvija82 Ilvija82 06. Aug 2016, 09:10

Labrīt! Rainers arī slimo, viņam ilgstoši bija klepus, tad palaidām baseinā un tad devāmies pie ārsta, piepampušas mandeles, dzeram antibiotikas...pirmdien atkārtota vizīte...un slimošanai vienalga, ka ir vasara! Veselību!