Dzīve PĒC jaunā laika- pielāgošanās pašam tā arī nenotika

Dzīve PĒC jaunā laika- pielāgošanās pašam tā arī nenotika

31. Oct 2017, 13:22 Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv

Šajās svētdienā tika pagriezti pulksteņa rādītāji par vienu stundu atpakaļ. Forši no vienas puses- kārtīgi izgulēties varēja, cik nu tas iespējams ar trīs bērniem, kuriem brīvdienās gribas celties tikpat agri vai pat vēl agrāk kā darba dienās. Ja Edvards pavasara pulksteņa griešanas laikam piemērojās pats- pakāpeniski pielāgojoties aptuveni nedēļu pirm un nedēļu pēc pulksteņa griešanas, tad tagad noticis pavisam pretēji.

Edvarda bioloģiskais pulkstenis liek viņam celties tieši tāpat kā cēlās iepriekš- respektīvi vecajā laikā viņš cēlās neilgi pirms plkst.6.30- jā,es pat modinātāju varu likt minūtes desmit vēlāk un gaidīt, kad mazais būs pamodies, un šobrīd šajā nedēļā mūsu diena sākas.... jā, uzminējāt- 5.30- kā nekā stunda pagriezta atpakaļ. Principā, vienīgais,kas šajā visā situācijā cieš, tā esmu es, jo jāceļas kopā ar Edvardu, kurš ir izgulējies, bet man vienīgais glābiņš ir silta tēja vai kafija:) 

Vakar gan bija neliels uzlabojums, ka uz guļamistabu Edvards mani aicināja 15 minūtes vēlāk, tāpēc jau redzu, ka tas ir laika jautājums līdz mazais pieradīs pie jaunā režīma, bet ikdienas gaitās dodoties uz dārziņu, viss aiziet vāveres ritenī- Edvards ceļas agri, pusdienlaiku nevar sagaidīt un līdz vakaram jau ir noguris un grib iet gulēt arvien ātrāk. 

Šajā brīdī varu teikt, ka lielie bērni piemērojušies ātrāk nekā mazākais laika maiņai un, protams, tīri fizski vieglāk ir pašreiz, kad it kā var stundu pagulēt ātrāk nekā laikā, kad pavasarī pulksteņa rādītāji jāgriež uz priekšu.  

- Aicināt bērnu gulēt 10 līdz 15 minūtes vēlāk nekā ikdienā, lai nedēļas laikā bērns pielāgotos jaunajam režīmā.

- Veicināt aktivitātes svaigā gaisā, kas bērnam ļaus uzņemt tik nepieciešamo skābekli. 

- Regulējot režīmu, neaizmirst arī par pārējā režīma regulēšanu- pusdienlaiks un vannošanās laiks- lai pierastu pie jaunā režīma, šos rituālus vajadzētu veikt nedaudz vēlāk līdz notikusi pilnīga pielāgošanās. 10 minūtes dienas ietvaros nav daudz, bet nedēļas griezumā būs notikusi sekmīga pāreja.

- Neaizmirst arī par paša režīmu, kas kalpos bērnam kā sekmīgs piemērs pārejai uz jauno režīmu.  

 

Kā jūsu bērni piemērojas laika pagriešanai? 

Kristīne