Gaidām trešo: Vieglākām kājām arī vasarā- sveikas, kompresijas zeķes!

Gaidām trešo: Vieglākām kājām arī vasarā- sveikas, kompresijas zeķes!

13. Aug 2015, 00:03 Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv

Mazulītim pēc grūtniecības kalendāra 31 nedēļas

20150617140017-58188.jpg

Šķiet katra grūtniecība atstāj kādas "pēdas" sievietes organismā- strijas, pigmentācijas plankumi, trausli zobi, lieka tauku krociņa uz vēdera, hemoroīdi.. Vēl bez pieminētajiem iemesliem, diezgan biežs viesis ir arī paplašinātas vēnas. Ar šīm draudzenēm esmu pazīstama jau visas trīs grūtniecības.Diemžēl. Tas nav tikai vizuāls defekts,bet arī fizisks diskmforts, kāju guršana.

Topošās māmiņas grūtniecības laikā sāpes kājās nereti saista ar smaguma sajūtu kājās, redzamām vēnām, krampjiem naktīs, tūsku vai vienkāršām sāpēm. Ja grūtniecei ir vismaz kāds no augstāk minētajiem simptomiem, ir iespējams, ka tie ir signāli par kāju vēnu saslimšanu jeb hronisku venozu mazspēju, kas var variēt no vieglas līdz pat ļoti smagu saslimšanu, kas ietekmē arī dzīves kvalitāti.

Grūtniecības laikā izplešas dzemde, tādējādi vēnas konkrētās vietās tiek nospiestas. Tā kā kājām šādos gadījumos nepieplūst pietiekami daudz asiņu, ierasti ir kāju krampji, kā arī tā kā dažās vietās pieaugošā svara dēļ priekšā ir šķērslis un asinis pa vēnām nevar plūst tā, kā vajadzētu, vēnu sieniņas plešas arvien plašāk.

Tad, kad vēnu mezgli parādīsies, tad vienīgais veids būs operācija, tomēr mēs varam par savām kājām rūpēties jau laikus, izprotot, no kā rodas sāpes kājās un kādus paņēmienus izmantot.. Man diemžēl viena operācija jau ir bijusi pēc otrā bērniņa un tagad, paskatoties uz savām kājām,skaidrs, ka operācija pēc grūtniecības un bērniņa zīdīšanas būs nepieciešama vēlreiz.

Bet lai uzlabotu kāju stāvokli jau gaidību laikā un novērstu diskomfortu, vienīgais veids,kā palīdzēt gaidību laikā, ir doties uz vēnu diagnostiku un valkāt kompresijas zeķes. Vēnu diagnostika ir pilnīgi nesāpīga, aptuveni 10 – 15 minūtes ilga procedūra (abām kājām), kuras laikā ar ultraskaņas palīdzību tiek novērtētas kā virspusējās, tā dziļās kāju vēnas, konstatētas iespējamās kāju vēnu problēmas, kā arī noteikts ārstēšanas plāns un izmaksas.

Es devos uz vizīti uz Dr.Mauriņa vēnu Vēnu klīniku pie ārsta, ķirurga, flebologa Ulda Mauriņa. Jāatzīstas, ka es neesmu no sievietēm, kas skrien pie ārsta. Drīzāk dodos galējas nepieciešamības gadījumā. Zinu,zinu,kā jādomā arī par sevi, tomēr to iemācās tikai ar gadiem. Vēnu diagnostika ir tiešām ātra un nesāpīga un tad jau saņemu arī slēdzienu, ka palīdzība pēc bērniņa barošanas būs nepieciešama abām kājām. Gan tai,kas ir iepriekš operēta, gan otrai. Kā es noteicu- kādreiz savām bailēm jāskatās acīs un jāsāk padomāt arī par sevi.

Lai gan aiz loga ir vasara un samērā karsts, ārsts iesaka valkāt kompresijas zeķes. Manā gadījumā- garās. Tā kā iepriekš jau esmu valkājusi,tad par uzvilkšanu ir zināms priekšstats un pašreiz darbojos jau kā profesionāle :) No rītiem, kamēr vieglāk pieliekties, zeķes tiek uzvilktas pāris minūšu laikā.

Es izvēlējos zeķes ar vaļēju purngalu,lai kājas spētu baudīt vasaras kurpītes un arī pedikīrs nepaliktu nepamanīts :)

20150812090326-59813.jpg

Ja sākumā bija nepierasta sajūta, tad tagad šķiet, ka tā jau ir ikdiena un bez zeķēm vienkārši nevaru. Dr.Uldis Maurņš ieteica valkāt zeķes kā grūtniecības, tā dzemdību un pēcdzemdību periodā,lai nenodarītu kājām vēl lielāku kaitējumu. Un šos ieteikumus noteikti ņemšu vērā un zeķes turēšu uz naktsskapīša līdz varēšu doties uz operāciju, kas izrādās abām kājām ilgtu vien stundu un es varētu atgriezties jau ierastajā ikdienas ritmā jau tajā pašā dienā!

 

 

20150812090336-68875.jpg

Kristīne, topošā māmiņa

Pastāstiet, kāda jums ir kāju veselība gaidību laikā? Vai esat valkājušas kompresijas zeķes?

20150812091153-39537.jpg

20150812121521-12262.jpg

13. Aug 2015, 16:22

paldies Dievam ar kājām problēmu nebija.