Ziemeļblāzma – maza paradīze Vecmīlgrāvja sirdī

Ziemeļblāzma – maza paradīze Vecmīlgrāvja sirdī

06. Aug 2013, 23:41 Banija_lv Banija_lv

Jāatzīst, pirms ar lielo publicitāti apveltītā atklāšanas pasākuma par Ziemeļblāzmu neko nebiju dzirdējusi. Iespējams tādēļ, ka lielāko daļu savas dzīves tomēr biju pavadījusi Liepājā nevis Rīgā, bet varbūt tādēļ, ka pirms tam par to īpaši netika nekur runāts. Ziemeļblāzmas atklāšanas dienā nevilšus braucām tai garām, redzot garās mašīnu rindas un cilvēku barus, kas devās kultūras pils virzienā. Beidzot arī mēs sasparojāmies un devāmies lūkot, kāda tad ir mūsu skaistā Ziemeļblāzma. Nestāstīšu par Ziemeļblāzmas vēsturi un renovācijas gaitu, vien par mūsu iespaidiem...

Sākšu ar to, ka līdz Ziemeļblāzmai var nokļūt gan ar autobusu (2., 24., 29.maršruts, braucot līdz Martas Rinkas ielai), gan vilcienu (stacija Ziemeļblāzma), taču īpaši šeit padomāts par tiem, kuri ierodas ar savām automašīnām, kuras var ērti novietot kultūras pils pagalmā. Un, kas ne mazāk svarīgi, autostāvvieta ir bezmaksas.

Ziemeļblāzma, kas paveras acu skatam, tiešām ir skaista... Ēkai atgriezts tās kādreizējais šarms un nu tās paspārnē ikdienā rokās dažādi deju un mūzikas kolektīvi, kā arī norisinās te lielāki, te mazāki kultūras pasākumi. Taču neapstājamies Ziemeļblāzmas priekšā, dodamies tālāk, parka virzienā. Un, ieraugot parku, varu derēt, ka lielai daļai apmeklētāju aizrausies elpa, jo šeit ir tik skaisti! Parks rada sajūtu, ka atrodies kādā pilī, kur pārdomāti veidoti stādījumu zīmējumi, parka vidū lielus un mazus priecē strūklaka. Staigājot pa Ziemeļblāzmas parka celiņiem pie sevis vairakkārt nodomāju – varu derēt, ka tā izskatās paradīzē. Jā, rīdzinieki, Ziemeļblāzma mums ir kā mazs paradīzes stūrītis, kas noslēpies Rīgas malā.

Parkā ir padomāts par mazajiem rakariem – šeit iespējams gan šūpoties, gan izložņāt kāpelējamo uzparikti, gan rakt bedres un būvēt pilis smilšu kastē. Kā mamma īpaši augstu novērtēju faktu, ka bērnu laukums ir klāts ar mīksto segumu, lai minimizētu traumatisma iespēju, ja nu kāds ziķeris nokrīt. Šeit ir ko darīt arī lielajiem – parka teritorijā vairākās vietās izvietoti basketbola grozi, kuriem regulējams augstums, ir iespēja spēlēt arī galda tenisu un florbolu. Bet nesteidzīgāki var droši noslēpties uz kāda soliņa un lasīt grāmatu...

Ko vēl darīt Ziemeļblāzmas teritorijā? Noteikti uzbrauciet skatu tornī, jo no tā paveras skatam gan Daugava, gan tālumā arī jūra. Un, kas to būtu domājis, ka mūsu Rīga ir tik zaļa! No augšas skatoties, šķiet, ka mēs varam lepoties par saviem daudzajiem kokiem, kuri izdaiļo pilsētu. Lai uzbrauktu skatu tornī, iepriekš jāiegādājas biļete Info centrā, kas atrodams pie Ziemeļblāzmas galvenajiem vārtiem. Pieaugušajiem biļetes cena 1Ls, bērniem līdz 7 gadu vecumam bez maksas, bet vecākiem bērniem – 50 santīmi.

Stāstīt varētu vēl un vēl, bet labāk vienreiz redzēt nekā vairakkārt dzirdēt, tādēļ posieties un jau šajā nedēļas nogalē dodieties iepazīt Ziemeļblāzmu – mazo paradīzi Vecmīlgrāvja sirdī.

Svarīgi:

Parka teritorija ir atvērta katru dienu no 6:00 – 23:00 (tiesa gan, mēdz būt arī izņēmumi, par tiem iespējams uzzināt mājas lapā)

Skatu tornis darba dienās strādā no 10:00 – 20:30, bet brīvdienās no 10:00 – 21:30.

Adrese: Ziemeļblāzmas iela 36, Rīga

Ziemeļblāzma internetā: http://ziemelblazma.riga.lv/

Banija_lv Banija_lv 07. Aug 2013, 12:40 ruta27

Super. Mazliet pat apskaužu tos, kas dzīvo tuvumā. Tik skaista vieta, kur pabūt kopā ar bērniem 👍

ruta27 ruta27 07. Aug 2013, 08:24

mes biezi uz turieni ejam, jo netalu dzivojam no Ziemelblazmas