Vienkoču pasaulē

Vienkoču pasaulē

29. Jul 2013, 00:11 Banija_lv Banija_lv

Iespējams, uz Vienkoču Dabas parku mēs nemaz neiedomātos aizbraukt, ja vien kādā no kolektīvās iepirkšanās portāliem neieraudzītu iespēju iegādāties biļetes ar atlaidi. Nopriecājos par izdevīgo piedāvājumu, apmaksāju pirkumu un sestdien devāmies uz Līgatnes pusi, ciemos pie Vienkočiem.

Lai nokļūtu līdz Vienkoču Dabas parkam, dodieties vien pa šoseju cauri Siguldai (braucot virzienā no Rīgas) un nepamanīta noteikti nepaliks lielā norāde uz parku.

Ja Vienkoču Dabas parks būtu jāvērtē ar zvaigznītēm, tad noteikti dotu 5 no 5, jo parks ir sakopts, ir padomāts gan par lieliem, gan maziem un, kas ne mazāk svarīgi, to ir viegli izstaigāt, nepalaižot garām nevienu apskates objektu, kā tas mēdz gadīties citviet. Tik vien atliek, kā sekot oranžajām bultiņām un mierīgi baudīt parka piedāvājumu.

Ko redzēt Vienkoču dabas parkā? Miniatūras mājiņas, kurās atainota kādreizējā Līgatnes papīrfabrika, muižas. Tā vien ejot mājiņā garām sajūties kā milzis, kurš netīšām iemaldījies sprīdīšu pasaulē. Bet ir interesanti, patiesi. Mazākiem bērniem, kuri ir kāpēcīšu fāzē, noteikti radīsies simtu viens jautājums, kas gan šajās mājiņās dzīvo, vai tajās ir elektrība un, galu galā, vai arī tās Ziemassvētkos apciemo Ziemassvētku vecītis J Dodoties tālāk pa taku redzēsiet ne vienu vien kokgrebumu un skulptūru, kurās atainots gan domīgais ūpis, gan naskā vāverīte un pat nebēdīgais bebrs, kurš mēdz sastrādāt tik daudz nedarbu.

Patīkama ir pastaiga gar Līgatnes upes krastu. Upe ir sekla, taču gana strauja tādēļ pieļaujam, ka tajā mēdz dzīvot arī pa kādai forelei. Bet kā ir patiesībā – kas to lai zina. Dodoties tālāk gar upi, pamanīsiet mazu, šķību mājiņu, kas, kā izrādās, ir naturālā pirts. Tiešām apbrīnojami, ka tik mazā namiņā kāds var ielīst. Man, kā cilvēkam, kuram ir bail no tik zemām un šaurām celtnēm, noteikti būtu bail, jo, ja nu vairs netiek ārā... J

Pastaigājoties pa parku, redzēsiet arī slieteni (savulaik tie izmantoti kā vasaras virtuves), elku stabu, smilšu maisu māju un dažādus moku rīkus, kas savulaik kalpojuši, lai izrēķinātos ar nepaklausīgajiem zemniekiem. Skarbi, taču tāda nu ir mūsu vēsture.

Mūsu absolūtais pastaigas favorīts noteikti bija trušu māja (ui, par tik lielu māju tik skaistā vietā noteikti sapņo ikviens trusis). Tā vien šķiet, ka uz trušiem Robis būtu gatavs skatīties kaut visu dienu, smejoties par pūkainu izdarībām. Sirsnīgi, bet mazā dēlēna smiekli ir tik lipīgi, ka līdz ar viņu sāka smieties arī pārējie parka apmeklētāji, kuri tobrīd atradās netālu.

Vienkoču Dabas parks starp mūs šīs vasaras ekskursijas galamērķiem ierindojies favorītu augšgalā tādēļ, ka tajā padomāts par nodarbēm bērniem – ir ne tikai šūpoles un smilšu kaste, bet arī iespēja uzspēlēt Twister un citas spēles.

Par ko nedrīkst aizmirst, apmeklējot parku? Noteikti uzlādējiet fotoaparāta bateriju un neaizmirstiet ievietot atmiņas karti, lai nebūtu kā mums, kad beigās nākas fotografēt ar telefonu. Svarīgi – uzvelciet ērtus apavus!

Mums jo īpaši patika:

  • truši;
  • tas, ka virzība pa parku iezīmēta ar bultām;
  • iespēja parku izstaigāt ar bērnu ratiem;
  • oriģinālie suvenīri, kurus iespējams iegādāties kasē. Izcili, ka tie gatavoti turpat, Līgatnē, nevis ievesti no Ķīnas un ir no dabīgiem materiāliem.

Cik maksā parka apmeklējums? Pieaugušajiem 2Ls, skolēniem un pensionāriem – 1Ls, pirmsskolas vecuma bērniem – bez maksas. Studentiem, uzrādot ISIC karti, 20% atlaide.

Darba laiks: katru dienu no 10.00 līdz 18.00, ziemā līdz tumsai.

Parka adrese: Līgatnes novads, Asaras, tālrunis: 29329065

Parka koordinātas: 57o11'30.43"N 25o02'52.79"E

Internetā: www.vienkoci.lv

Banija_lv Banija_lv 29. Jul 2013, 23:04 indrasniega

Patiesībā, nebija problēmu ar ratiem, jo mūsu TAKO tādā izmērā, ka mierīgi izbrauca cauri arī visas takas, kas ved gar upi. Tikai vienā vietā tētim vajadzēja papūlēties, lai tos uzstumtu kalniņā, bet tas vien tīrais nieks 👍