Vasaras izskaņa Daugavas Saulītēs

Vasaras izskaņa Daugavas Saulītēs

26. Aug 2013, 11:26 Banija_lv Banija_lv

Ne pavisam tik tālu no Rīgas, Latvijas likteņupes krastā noslēpušās Daugavas Saulītes. Tur vasaras izskaņu šajā nedēļas nogalē bijām devušies nosvinēt arī mēs, apvienojot to ar sportiskām aktivitātēm, zvēriņu vērošanu, iešanu pirtī un izbraucieniem ar laivu.

Saulītes atrodas vien 65km attālumā un glabā sevī vienu ļoti skaistu vietu, kur patiks gan lieliem, gan maziem. Teritorijā ir vairāki viesu namiņi, kuros iespējams izgulēt nakti gan mīkstā gultā gan uz matračiem, savukārt tiem, kuri vēlas būt tuvāk dabai, tiek piedāvātas kempinga vietas.

Viens no Saulīšu saimnieku hobijiem ir savvaļas dzīvnieku audzēšana, tādēļ, ja būsiet pacietīgi, tad ciemošanās reizē noteikti ieraudzīsiet kādu no dambriežiem vai citiem meža zvēriem, kas šeit mitinās. Mēs iesākumā neredzējām nevienu, jo teritorija, kas atvēlēta dzīvniekiem ir gana liela, taču jau pēc neilga brīža slaidā riksī no koku aizsega atlēkšoja vairāki briedēni. Turpat, lai varētu labāk zvērus vērot, ir uzbūvēts arī neliels skatu tornis.

Saulītēs ir padomāts par sporta aktivitātēm. Kā lieliem, tā maziem tiek piedāvāts spēlēt volejbolu futbolu vai strītbolu. Ja ir luste, tad varat noorganizēt arī kādas atraktīvas un izdomas bagātas stafetes, jo teritorija šeit atļauj izpausties.

Kamēr mūsu tētis nodevās sportošanai, mēs nedēļas nogalē laiski zvilnējām uz batuta (zinu, zinu batuti ir bīstami, bet ne tad, ja uz tā ar savu mammu atrodas mazs ķipars, kurš vēl nelēkā, un batutam ir visapkārt siets. Robim šāds „improvizēts” dārziņš tīri labi gāja pie sirds jo uz ātrumu varēja rāpot pa apli un ik pa brīdim nogulties uz muguras lai pavērotu mākoņus. Un, protams, protams, šeit ir arī šūpoles, kā gan bez tām. Pēc mūsu mazā ziķera domām, šūpoles ir vislabākais izgudrojums uz šīs pasaules, jo brīdī, kad šūpoles skrien gaisā un sejai uzpūš neliels vējiņš, mūsu dēlēns plati smaida un šūpošanos pavada veselīga smieklu melodija.

Ko vēl darīt Saulītēs? Doties izbraucienos ar laivu, makšķerējiet (labi ieskatoties Daugavā var redzēt, kā lielākās zivis trenkā mazākās, tātad, loms noteikti būs), ejiet pirtī, peldieties un baudiet dzīvi! Jā, šeit dzīvi var baudīt pēc pilnas programmas jo Saulītes ir gluži kā mazs paradīzes nostūrītis – tik tuvu Rīgai, bet tajā pašā laikā arī īstena miera osta.

Starp citu, Saulīšu saimnieki regulāri organizē arī dažādus pasākumus kā, piemēram, Lieldienu svinēšanu ar visu svētkiem pienākošos jautrību.

Saulīšu interneta mājas lapa http://www.saulites.lv/ gan patlaban atrodas izstrādes stadijā, taču tajā varat atrast saimnieku kontaktus un kempinga koordinātas, lai sekmīgi bez apmaldīšanās līdz tam nokļūtu.