Uz Tērveti, uz Tērveti! JEB Pasaku meža valstībā

Uz Tērveti, uz Tērveti! JEB Pasaku meža valstībā

07. Jul 2013, 19:11 Banija_lv Banija_lv

Ja mūsu 8 mēnešus jaunais Robītis prastu runāt, viņš noteikti arī sauktu tāpat – uz Tērveti, uz Tērveti!

Iepriekš Tērvetē būts tikai divas reizes – pirmo reizi kaut kad sen, sen, sākumskolas ekskursijas laikā, bet otro – pirms aptuveni 4 gadiem, kad, draudzenes musināti, parkā iešmaucām pa “apvedceļiem”, tātad, bez maksas. Tā kā daudz dzirdēts, ka pēdējā laikā Tērvetes Dabas parks strauji audzis un attīstījies, tad kravājām līdzņemšanai mantas un devāmies ceļā.

Domādami, ka ātrāk nonāksim galā, ja brauksim pa Jelgavas apvedceļu, rūgti maldījāmies, jo arī uz šī ceļa sasēduši ceļa labotāji, līdz ar to satiksmes dalībnieki uz priekšu kustās gliemeža lēnumā. Tādēļ atpakaļceļā gan devāmies pa ceļu, kas ved cauri Ozolniekiem.

Tērvete. Iebraucot Tērvetē vien jādodas uz priekšu pa galveno ceļu. Varbūt samulsinās pirmās pamanāmās koka būdiņas, kurās tiek tirgoti našķi…jā, arī šeit ir ieeja, bet vislabāk doties vēl uz priekšu, kur ir liela labiekārtota autostāvvieta, iespēja iznomāt velosipēdus, kā arī glauns parka centrs – kase, iespēja iegādāties suvenīrus, tualetes. Ieraugot, cik skaisti šeit tagad izskatās, ar lepnumu noteicu, ka šeit pat nav kauns vest ārzemniekus, jo viss ir sapucēts un apčubināts tik ļoti, ka nav kur piesieties (tiesa gan, ir viens ieteikums parka administrācijai – būtu lieliski, ja varētu ierīkot speciālu telpu bēbīšu pārtīšanai un pabarošanai).

Dodamies iekšā pasaku meža valstībā. Taku tik daudz, ko apskatīt tik daudz, taču prieks par to, ka visi apskates objekti izvietoti harmoniskā secībā un seko viens pēc otra, līdz ar to nenākas lieki maldīties starp piecām priedēm, lai atrastu meklēto. Tērvetes Dabas parks ir īstākā paradīze bērniem – rūķīšu mājiņas, kurās var ielīst, visu aptaustīt, apčamdīt, izmēģināt, dažādas atrakcijas – šūpoles, šļūcamie kalniņi, labirinti un vēl un vēl. Un visam pa vidu arī pasaku tēli – Rūķu mamma, Sīkstuliene, Labā ragana, kura uzcienā ar tēju un zaķu spirām, kā arī sirdsgaišā princesīte, kura atkausēja pat mūsu ziņkārīgā ziķera sirdi. Jāpiebilst, ka parkā patīk ne tikai lielākiem bērniem, kuri jau paši skrien un visu spēj pamēģināt, bet arī tādiem mazuļiem, kā mūsu Robītis, jo turpceļā vēl satraucāmies, ka dēlēns varētu niķoties, taču visas garās pastaigas laikā nebija ne niķošanās, ne kliegšanas, drīzāk gan interese par apkārt notiekošo un smiešanās par dažādiem pasaku tēliem. Lūk, kādus brīnumus ar bērniem dara pasaku valstības pārņemtais mežs!

Parka apmeklētājiem noteikti ieteiktu uzkāpt arī jaunuzceltajā Dabas parka skatu tornī. Cena par torņa apmeklējumu – 0,50Ls. Un tas ir tā vērts – no torņa var pārlūkot tālu, tālu apārtni.

Parka vidū mājvietu atradusi iespaidīga bērnu atrakciju pilsētiņa. Šķiet, šajā parkā bērni var aizmirsties uz vairākām stundām, savukārt vecāki tikmēr var ievilkt elpu, malkojot turpat esošajā kafejnīcā tasīti kafijas vai tējas. Bērniem patiks arī Rūķu sēta, kurā izvietota gan Rūķu kūtiņa, kurā ganās dzīvas aitas, gan rūķu darbnīcas (tiesa gan, mūsu apmeklējuma laikā tās bija slēgtas), kā arī pasaku vilcieniņš (arī tas todien bija izdomājis paņemt brīvdienu).

Pēc parka apmeklējuma mūsu ģimene var droši teikt, ka Tērvetes Dabas parku ir jāapmeklē ikvienam – gan lielam, gan mazam, jo šeit būs ko redzēt! Un liels paldies visiem darbiniekiem un tēlniekiem, kuri ar tādu rūpību uztur kārtībā parku, izgatavo visas daiļās figūras.

Uzziņai: Tērvetes Daba parku iespējams apskatīt 360^ tūrē

Video par Dabas parku

Tie, kas noguruši, var iestiprināties:

  • kafejnīcā "Mammadaba" (Tērvetes dabas parka Informācijas centra ēkā);
  • kafejnīcā "Lutauša galds" (Atrakciju laukumā);
  • "Bodīte" (Rūķu sētā).

Biļešu cenas:

  • pieaugušajiem - Ls 2,20;
  • skolēniem, studentiem, pensionāriem - Ls 1,50;
  • pirmsskolas vecuma bērniem - brīvbiļete;
  • ģimenes biļete - Ls 6,00 Ls (2 pieaugušie un 2 bērni).

Kases darba laiks katru dienu no 9:00-19:00.

Banija_lv Banija_lv 07. Jul 2013, 23:16 santafanta

Noteikti, būs lieliski pavadīta diena un daudz jauku iespaidu 👍