Uz Liepājas ezeru vērot putnus

Uz Liepājas ezeru vērot putnus

15. Aug 2013, 22:59 Banija_lv Banija_lv

Ar ko jums saistās Liepāja? Visticamāk, ka lielākā daļa atbildēs – ar jūru. Jā, jūra ir mūsu vizītkarte, bet tajā pašā laikā tiek aizmirsts, ka vēju pilsēta atrodas starp divām ūdenstilpnēm. Proti, starp jūru un ezeru. Un šoreiz stāsta galvenais varonis ir Liepājas ezers.

Ezers man saistās ar bērnību, kad Ezerkrasta rajona pašā galā vectēvam bija tā sauktā laivu būda, kurā viņš turēja gan airu laivu, gan motorlaivu, lai regulāri brauktu pīļu medībās. Jā, dzīvoklī vectēvs pucēja savu bisi, svēra skrotis un manis un vecmāmiņas pavadīts devās medībās. Tikai ar suni viņam nebija paveicies. Izdzirdot šaušanu, suns no bailēm iekrita ezerā, bet tas jau ir cits stāsts...

Tagad, pateicoties cilvēku rosībai, Liepājas ezerā ir par vienu skaistu, sakoptu vietu vairāk. Proti, šovasar atklāta laipa, ka kuru iespējams ieiet ezerā, bet tās galā – putnu vērošanas tornis. Savulaik no zooloģijas stundām stāstītā atceros, ka tieši starp Liepājas ezeru un jūru veidojas tāda kā piltuve, kuru šķērso putni, dodoties uz siltajām zemēm. Tādēļ arī pavasaros un rudeņos te iespējams vērot simtiem putnu. Pirms garā ceļa putni Liepājas ezerā piestāj, lai atpūstos un piepildītu vēderus.

Laipas garums ir 420m, savukārt platums – 1,2m, līdz ar to pa to iespējams pārvietoties gan ar bērnu, gan invalīdu ratiņiem.

Liepājas ezera kopējā platība veido 37,15m2 un vidējais dziļums – 2m, tiesa gan, atsevišķās vietās ezera dziļums sasniedz pat 3m. Kopumā ezerā savu mājvietu radušas 15 salas. Pēdējos gados gan ezeru piemeklējušas nedienas – tas ļoti strauji aizaug, taču no tā arī ir savs labums, proti, putni spēj labāk noslēpties no citu acīm.

Lai nokļūtu līdz laipai, brauciet pa Ganību vai Zirņu ielu, nogriežoties uz Lauku ielu, un tās galā arī ieraudzīsiet jaunizbūvēto laipu. Īpaši skaistas ainavas šeit paveras ap saulrieta laiku, kad ezerā spoguļojas zeltainie mākoņi.

Starp citu, nesen atklāts vēl viens putnu vērošanas tornis, tas atrodas aiz Zirgu salas.

Vairāk par Liepājas ezeru: http://www.liepaja.lv/page/1540