Tīram zobus radoši- meklējot motivatorus bērniem

Tīram zobus radoši- meklējot motivatorus bērniem

20. Oct 2016, 09:05 Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv

Man mamma jau no mazotnes uzsvērusi,cik svarīgi tīrīt zobus,lai zobi būtu veseli un tīri. Un tagad es to pašu mācu arī saviem bērniem, bet vienā brīdī tas aizgāja pašplūsmā un bērni it kā tīrīja zobus, it kā nē.. un rezultāts bija caurumi zobos,kurus nācās labot, par ko rakstīju jau šeit. Man patīk dažādas inovācijas un izgudrojumi. Protams, mammas var pašas tādus izgatavot, bet tas prasa laiku un izdomu,kas šajā mirklī man akūti pietrūkst,tāpēc Facebook.com lapā sekojot mācetprieks,kur apkopoti dažādi mācību līdzekļi lielākiem un mazākiem bērniem, uzgāju šādu kalendāru,kas ražots EBO tepat Latvijā,Liepājas pusē.

Tā kā oktobris ir zobu veselības mēnesis, šim kalendāram ir īpaša cena, ko arī izmantoju, nodomājot- pat tad,ja mājās šī lieta "neaizies", tad nebūs žēl 3 eur. Daniela tika pie Balti kā pērles kalendāra, bet Dariuss - pie supervaroņiem, kas tagad ir  īpaši topā. Bet, ak, vai,kā es kļūdījos par to,ka šāda lieta apniks! Bērni ar interesi izpētīja uzlīmes, un, protams, lielākā interese bija par īpašajām uzlīmītēm, kuras nāk komplektā ar mammas sarūpētu dāvaniņu! Mums vienošanās ir par katru 10.uzlīmīti īpašā uzlīme un dāvaniņa- pirmajā reizē tās bija Orbit bērnu košļājamās gumijas, otru reizi- Rasēna piens. Nekas pārāks,bet bērni priecājas par sasniegumiem.Dariusam gadījās vienu rītu izlaist tīrīšanu, tāpēc tagad Daniela ir par vienu uzlīmi priekšā. 

Ieguvums lietojot šo kalendāru ir pavisam vienkārši- bērniem zobu tīrīšana kļūst par ieradumu bez atgādināšanas kā tas bieži mēdz notikt.

Mans ieteikums ražotājiem- izveidot kalendāra komplektu 6 mēnešiem vai gadam- superīga dāvana! Es pirktu, jo reizēm pietrūkst motivācijas bērniem un vienkārši atgādinājumi neder, bet īpašo uzlīmīti taču gribas visiem :)))

Lai skaists un žilbinošs smaids ikvienam!

Trīs bērnu mamma Kristīne

20161019215706-70175.jpg

Jā, tā ar biju domājusi 😃 pārrakstījos , domāju par ko citu 😀)

20. Oct 2016, 19:36 Superbēbīša māmiņa

Laba ideja. Gudrais zobiņš Leļļu teātrī ir tieši par šo tēmu.

+1 un vēl arī izrāde Joka pēc alfabēts ir gana efektīva!

mamma88 mamma88 20. Oct 2016, 10:01

Multfilma zobgrauzis ar ir efektīva vismaz gadījumā, kad bērns kategoriski atsakās tīrīt zobus.

Es domāju,ka var arī alternatīvu ar mazām uzlīmītēm, sataisot stilizētu kalendāru!

mamma27 mamma27 20. Oct 2016, 08:34

😀 Man ar jau kārdu laiku gribas uztaisīt ko līdzīgu,bet laiks, laiks,laiks. Un šis tiešām ir super ! Arī mums būs jāiegādājas,jo Denīzei ar zobu tīrīšanu nav problēmu- pat jau gulēt aizgājusi,ceļas un atceras,ka zobi jātīra-ADrians uz šo visu ir daaudz slinkāks. Tad nu gribas lai pacenšas un zobi nebpjājas,īpaši,jo lielajam čalim jau ir īstie zobi!