Tā rotaļājamies mūsmājas

12. Mar, 09:42 crossonova crossonova

Sveiki!
Esmu mamma 3,5g jaunai meitai un diviem dēliem, 1.9g un 5mēn veciem. Tad nu visa diena paiet rotaļās.No paša sākuma nesākšu, sākšu no tā, kā tapusi ir šī brīža rotaļu vide. 
Pirms aptuveni gada, kad nu jau vidējais bērns sāka pārvietoties pa māju patstāvīgāk un arī naktīs retāk ēst, sāku domāt par bērnistabas iekārtošanu. Visādas versijas domāju, kā pārveidot darbistabu par bērnistabu, kur ko likt un kā izmantot vislabāk mazo telpu. Lai bērniem ir kur ērti spēlēties un arī ērti darboties, lai paši var tikt klāt ne tikai rotaļlietām, bet arī apģērbam un rakstāmpiederumiem. Lasīju dažādus rakstus, mammu pieredzes, pētiju Pintrest idejas un intagram mmmu kontus.Atradu manuprāt ideālu pagaidu iekārtojumu, jo zināju ka pavisam drīz telpā tā pat būs jāliek arī tobrīd punčbēbis vēl. Un telpu tā arī iekārtojām. Bet viss būtu pārāk skaisti, ja notiktu tā kā ES to esmu izplānojusi. Tad nu pastāstīšu kā ir realitātē.
 
Bērnistaba ir iekārtota tā, lai vecākajiem bērniņiem būtu ērti un tur ir atstātas ikdienišķās rotaļlietas tādas kā lelles, mašīnītes, bumbas un uz doto mirkli neinteresējošās rotaļlietas, kuras saliktas ir pārredzamā plauktā. Ielikām arī pufu, lai liekot lielākos gulēt arī tētim ir ērti pasnaust , un pa vakariem ir pa ko palēkāt bērniem savā nodabā. Šeit arī "lielā" māsa var noslēpties no brāļa un paspēlēties vienatnē.20180312212805-56163.jpg
Viesistabā TV skapis tiek izmantots kā izglītojošo rotaļlietu glabātava. Tur ir sakārtots ir pa kategorijām. Ir atsevišķs plaukts mūzikas instrumentiem, grāmatām, zīmēšanas  piederumiem, attīstošjām rotaļlietām un mazākā bērna grabuļiem. Ir arī bērniem galdiņš, kur var zīmēt un krāsot. 20180312212845-25652.jpg
Vecākais dēls ikdienā, kamēr māsa ir dārziņā, rotaļājas pa visu māju, palīdz mammai ikdienas darbos un iepazīst pasauli. Gan izdomā podu izmazgāt, gan traukus nomazgāt.  Gan zīmējot sienas gadās papīra vietā, gan klucīši izmētājas pa visu māju. Pēc tam gan viss ir jāpalīdz mammai sakopt, izmētātās rotaļlietas jāsaliek kur paņemtas, bet sienas ar lupatiņu jāmazgā. 
Jaunākajam konkrētas rotļu vietas nav.Viņam ir aktivitātes paklājiņa pamatne un dažas grīdas sedziņas, kuras tiek noliktas tur, kur mamma darbojas. Dažādos attāumos nolieku 2-3 mantiņas(1 viegli aizsniedzamā attālumā un 2 mazliet tālāk) un viņš darbojas savā nodabā ik pa brīdim papļāpājot gan ar mammu, gan ar brāli. 

Konkrēta rotaļu vieta katram mūsmājās būs aktuāla pēc kādiem 2 gadiem, tikmēr mainīšu tikai to, kas konkrētajā posmā būs aktuāls katram. Kaut gan tuvākās nopietnās pārmaiņas būs pavisam drīz, jo jaunākai šobrīd guļ vēl šūpulītīm, no kura būs izaudzis un būs jāpērk jauna gulta, kurai būs jāatrod vieta, lai tad kad jaunāko pārvietošu uz bērnistabu, nav atkal viss jāpārveido. 

P.S. Tiltulbildē redzams gandrīz 2 gadnieks + guašas +  5min klusums.

crossonova crossonova 13. Mar, 09:10

Titulbilde nav pievienojusies, un tagad arī neļauj pievienot. Kā būtu iespējams vismaz pēdējo teikumu izdzēst?