Superbēbīša dienasgrāmata: apgūstot jaunas prasmes, laiks atkal pārskatīt drošību!

Superbēbīša dienasgrāmata: apgūstot jaunas prasmes, laiks atkal pārskatīt drošību!

28. Oct 2016, 00:15 Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv

DROŠĪBA- mājās par to jārūpējas nepārtraukti,ja mājās ir mazi bērni,jo arvien mainās bērnu attīstības vecumposms, kad atkal un atkal jāpārskata, kuras ir tās vietas mājās, kur tagad ir "bīstami". Ja laiku atpakaļ tās bija sīkās lietiņas uz grīdas, tad tagad praktiski mutē vairs netiek bāzts jebkas,kas tiek atrasts uz grīdas.Tagad Edvards sevi izaicina kāpšanā. Kāpt uz kastes. Kāpt uz krēsla. Kāpt uz galda. Kāpt. Kāpt. Šķiet, ka nosirmošu pa šo periodu, jo tas ir vēl lielāks izaicinājums kā sīkumiņu savākšana, jo nekad nevar zināt, kas mazajam padomā.

Un tagad, kad Edvards lielākoties ir vertikāli un gatavojas staigāšanai- jā,jā, liekas,ka šis brīdis ir pavisam, pavisam tuvu, viņš ir izaudzis vēl brašāks čalis. Uz galda neko nevar likt, izņemot galda vidu, gatavojot maltīti, tas jādara uz tālākajiem plīts riņķiem vai regulāri jāpārbauda pannas roktura stāvoklis un jāpārliecinās,ka tas ir pretī sienai.

20161026181402-94970.jpg

20161026181408-35945.jpg

Šī patiešām ir vēl rūpīgāka soļu apdomāšana, kas un kā mājās stāv. Bija jau divi gadījumi,kad atdzisušā (paldies Dievam) kako krūzes, tika noķeksētas no galda un izlietas. Tas tikai atkal atgādina, ka ir jāseko līdzi kafijas, tējas krūzēm un visam pārējam, kas atrodas mājās.

20161026142032-75362.jpg

Man patīk un iepriecina, cik gudrs ir Edvarda mērķtiecīgais skatiens, kad viņš zina, kur vēlas nokļūt, bet tai pat laikā, tas liek arī iespringt, lai vide būtu droša un reizēm par mata tiesu novērst kādu negadījumu! 

Atliek tikai attaisīt vannas istabas durvis un ieslēgt tur gaismu, kā Edvards gaismas ātrumā jau rāpo turp!Un ko viņš tur dara? Spēlējas ar WC papīru, mēģina ielīst podā, veļas mašīnā... :D

Nu tad lai droši, mūsu mazie pasaules pētnieki!

Padalieties ar jūsmāju "bīstamajām vietām", ko mazie cirka akrobāti cenšas apgūt!

Superbēbīša māmiņa


20160310173350-36549.jpg

Es pasūtīju internetā uzlīmējamus kontaktaizsargus, kuros, piemēram, ar kontaktdakšu pagriežot var iebāzt kontaktā (nezinu,vai skaidri uzrakstīju)).

Bet jā, liekas,ka vienā dienā Edvardam ir +10cm, jo visur tiek klāt!

kristianna20 kristianna20 28. Oct 2016, 09:50

Manam mazajam rāpotājam, kurš arī gar visām mēbelēm staigā, mīļākā (un salīdzinoši drošākā) vieta ir vannasistaba. Viņš var pusstundu stāvēt pie vannas un skatīties tajā. Pēc tam mazais pētnieks izkrāmē visas drēbes no veļasmašīnas. Mūsmājās bīstamākā vieta ir krāsns, laikam būs jāiegādājas kāda sētiņa. Nez, kur tādas var iegādāties? Pagaidām mazais krāsns kurēšanās laikā nav uz to pusi līdis, bet man sirds stājas katru reizi, kad viņš sakustas uz to pusi.
Otra mīļākā vieta ir tv un dekoders, karte no dekodera jau 20 reizes ir izņemta, televizors saskrāpēts. Mans mazais gan vēl arvien visu ēd, ko ierauga, arī pelnus no krāsnsa! Vēl bīstama lieta ir puķpodi, viņš stiepjas pie palodzēm un rausta puķēm lapas. Tāpēc tagad tiek taisīts plaukts puķēm augstāk. Vēl, protams, nerunāsim par kontaktiem. Nezinu, kādus aizsargus jāpērk, lai tie netiktu izrauti. Ja līdz gadam Tomasiņš vairāk laika gribēja pavadīt rokās, tad tagad rokās viņš negrib gandrīz nemaz. Tagad bieži dzirdami nikni spiedzieni, kad mazo pārceļu no kādas bīstamas vietas uz mazāk bīstamu.