Superbēbīša dienasgrāmata: pote pret gripu saņemta man un Edvardam! Jūs potēsiet?

Superbēbīša dienasgrāmata: pote pret gripu saņemta man un Edvardam! Jūs potēsiet?

07. Nov 2016, 07:00 Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv

Rudens beigas, ziema un pavasara sākums vienmēr mani ir biedējis savā ziņā ar slimošanu. Nē, es pie šīs domas nepieķeros,bet tas ir tāpat kā, sēžot zobārsta krēslā,- Tu nekad nezini,kad Tev iesāpēsies,kad urbis ir pie Taviem zobiem. Tāpat arī nekad nav zināms, kad slimošana uzglūnēs un noliks pie vietas gultā. Tagad kad ģimenē aug 3 bērni dažādos vecumos, skaidrs ir viens- viņi visi ir potenciālie slimību atnesēji mājās, tāpat kā mēs ar vīru.  Ar visu to, ka ēdam veselīgi,vēdinām māju, dodamies pastaigās, šī gada sākumā saslimt sanāca visiem pēc kārtas.

Tagad, kad cenšos atradināt Edvardu no krūts barošanas, viņam vairs nebūs aizsargvielas,ko viņš saņēma caur pienu, tāpēc ar slimošanu un vīrusiem nāksies cīnīties pašam. Konsultējoties ar manu zinošo ārsti, nolēmām, ka potēsimies pret gribu- gan es, gan Edvards. Manai potēšanai ir vienkāršs iemesls- novārdzināts organisms pēdējā gada laikā, kurš vēl tikai sāk atlabt, savukārt Edvardam- bērniem līdz 2 gadu vecumam ārstēšana no gripas visbiežāk norisinās slimnīcā, salīdzinot ar lielākiem bērniem. Un,protams, arī mūsu aktīvā sabiedriskā dzīve un lielāka māsa un brālis ir papildus iemesls, lai potētos un vismaz censtos kaut kā pasargāties.

Lielie bērni potēti netiks, jo, pārrunājot ar ārstu, augstāks komplikāciju risks ir tieši pavisam maziem bērniņiem.

Visefektīvāk ir saņemt pretgripas poti rudenī,ko mēs arī paveicām šajā nedēļā, bet ja tas nav izdarīts, nav par vēlu veikt vakcināciju arī janvārī vai februārī.

Man ļoti patīk, ka mūsu ģimenei ir zinoša ārste, kuras viedoklim uzticos un respektēju! Lai gan pret potēšanu esmu pozitīvi noskaņota, vienmēr ir bažas par blakusparādībām. Arī šajā reizē gripas potes vietā Edvardam bija neliels sāpīgums un cietums, bet tas pagāja divu dienu laikā.

Kādos gadījumos nevajadzētu potēties pret gripu?

Ja kādam no vecākiem ir jautājumi vai bažas par vakcināciju, vai to vajadzēti veikt, noteikti vajadzētu izrunāt šos jautājumus ar savu ārstu. Parasti bērniem neiesaka veikt vakcināciju pret gripu, ja:

-       Bērnam ir mazāk kā 6 mēneši;

-       Ir nopietna alerģija pret olām (ja Tu uzskati, ka bērns, iespējams, ir alerģisks pret olām, aprunājies ar ārstu par vakcinācijas iespējām);

-       Iepriekš bijusi nopietna alerģiska reakcija pret poti;

-       Bērnam ir mērena vai nopietna saslimšana ar drudzi.

Būsim veseli!

Kā ir ar jums? Vai potēsieties pret gripu? 

Superbēbīša māmiņa


20160310173350-36549.jpg

09. Nov 2016, 12:00

Pret gripu nepotēsimies, jo nekad neesam ar to slimojuši un ceru, ka arī neslimosim. Centīšos ievērot vienkāršu profilaksi- vēdināt, tīrīt telpas, mazgāt rokas, ēst sabalansētu pārtiku.

Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv 07. Nov 2016, 14:49

Es vēl brivdienās novēroju šo draugu lokā. Runājam ar draugiem,kuri gaida bērniņu,ka viena ārste iesaka potēties/ otra- nepotēties. Atnāk vēl viena draudzene- mediķe, kura saka- ka potēties. Vienprātības tiešām nav, es jutu, kam man jāpotējas, tāpēc to arī darīju. Bet, protams, piekrītu un apzinos, farmācija ir plaša mēroga lobijs.

ViKrEm mamma ViKrEm mamma 07. Nov 2016, 13:06

Man ir visai skeptiska attieksme pret visām potēm. Potējam tikai to, kas ir pēc grafika nepieciešamās potes un noteiktas valstī, bet arī tās veicam ir lielu novēlošanos, ne laikā. Lielajam dēlam pirms 14-15gadiem potes potējām tikai pēc gada vecuma, līdz gadam viņš bija saņēmis tikai un vienīgi potes, kuras veic dzemdību nodaļā. Jāteic, viņš ir arī visretāk no visiem bērniem slimo. Tā, ka mēs pret gribas, rota vīrusu potēm esam skeptiski un nevienam no tām nevienam no trim bērniem neesam veikuši. Piemēram, mazā meitiņa sāka slimot tieši līdz ar pirmo kombinēto poti, temperatūra virs 39, tā cīnījāmies veselu nedēļu un šādi katru reizi pēc potēm. Manuprāt, tas ir lielisks bizness, uz kura uzķeras ļoti daudzi un pelna lieli Farmācijas uzņēmumi. Bet tas ir tikai mans viedoklis un novērojumi.

kristianna20 kristianna20 07. Nov 2016, 12:14 Cielavinna

Man arī tā šķiet, jo vienīgā reize, kad es pati saslimu ar gripu, bija tieši tajā gadā, kam es potējos pret to. Bet vai bērnu potēt pret gripu - to vēl paprasīšu savai dakterei. Viņa par to vēl neko nav teikusi, minēja tikai par ērču potes nepieciešamību. Lai visiem veseli bērni, un gripa nevienu neapciemo!

Cielavinna Cielavinna 07. Nov 2016, 09:07

Mēs neviens nepotējamies, jo katru gadu gripa ir savādāka un piedevām nevienmēr pote pasargā no saslimšanas.