Superbēbīša dienasgrāmata: kad pazemināts hemoglobīna līmenis, jāmeklē risinājumi

Superbēbīša dienasgrāmata: kad pazemināts hemoglobīna līmenis, jāmeklē risinājumi

26. Oct 2016, 08:03 Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv

Pēdējā ārsta vizītē Edvardam tika izmērīts arī hemoglobīna daudzums, izmantojot Sali hemometru turpat ārsta kabinetā. Noskaidrojās, ka Edvardam ir nedaudz pazemināts līmenis, kas lika aizdomāties par vitamīnu lietošanu un pavērot vairāk uztura paradumus. 

Hemoglobīns ir viela, kas atrodas sarkanajās asins šūnās - eritrocītos un apgādā visas organisma šūnas ar skābekli. Bet ja tā līmenis organismā ir zems, tad arī skābekļa daudzums ir mazāks un lēnāk norit vielmaiņas procesi.

Lai gan šķiet,ka ēdam veselīgi, iekļaujot gan pašmāju dārzeņus, gan augļus, gan meža gaļu, tomēr kaut kur Edvardam ir par maz tā visa un pie hemoglobīna trūkuma pazīmēm var pieskaitīt bālu ādu, nogurumu, sausu ādu, spēka trūkumu. Tā kā arī es pati ilgstoši mēdzu just šīs pazīmes, saprotu, ka tas nav nekas patīkams un lietoju uztura bagātinātājus, ko sāku dot arī Edvardam.

Palasot informāciju un izjautājot ārsti, ikdienas ēdienkartē viņa ieteica dot:

- bietes. Tās Edvardam garšo, tāpēc neskatoties uz netīrību,kas ir pēc biešu ēšanas, biežāk iekļaušu maltītēs;

- gaļa- labi,ka vīrs mednieks, tad Edvardam tiek svaiga gaļiņa no meža,kas pārtop tvaicētās kotletītēs maltās gaļas mērcēs vai tvaicētos gulaša gabaliņos;

- griķi- šos izvārot sanāk garda maltīte gan man, gan Edvardam.

- granātāboli- pie šī Edvardam vēl jāpierod, jo viņš nemāk sakost un izspļaut sēkliņas;

- āboli- īsts sezonas kārums, ar kuru našķēties;

- pilngraudu auzas- auzu pārslu putras vāru brokastīs, tāpat, cepot pankūkas, lieku klāt pilngraudu auzu miltus;

- žāvētas plūmes- šo no žāvētajiem augļiem Edvards iecienījis visvairāk- gan vēdera izeja laba, gan dzelzs tiek uzņemts!

Tāpat bez uztura nelielas pārveidošanas Edvardam 1x dienā dodu Ferrovital uztura bagātinātāju,lai nākamajā vizītē pie ārsta atkal veiktu analīzes un paskatītos,kāda situācija ar hemoglobīna līmeni. 

Šis ir samērā garšīgs uztura bagātinātājs, salīdzinot ar citiem, tā kā šo lietojam abi ar Edvardu.

20161024145223-80968.jpg 

Kā jums ar hemoglobīna līmeni asinīs?

Superbēbīša māmiņa

lauvinja lauvinja 26. Oct 2016, 08:52

Granātābolu vietā var dod granātābolu sulu - to var izspiest mājās paši. Ir pat metode, kur nevajag speciālu spiedi - grnanātābolu ar spēku ripina pa galdu, mazliet saspiežot, kādu brīdi, tad izgdur nelielu caurumiņu un iztecina sulu.
Spinātos un nātrēs ir diezgan daudz dzelzs. Par plūmēm neko nezinu, savā laikā ieteica aprikozes žāvētas. Vēl daudz dzelzs ir Latvijas zemenēs.

Kā efektīvākais dabiskais līdzeklis tika atzīta granātābolu sula!

Vēl svarīgs rādītājs ir feritīna līmenis, kas uzrāda dzels rezerves, bet to parasti pārbauda, ja hemoglobīns jau ir kritiski zems.

Mūsmājās gan hemoglobīnu bija jāpaceļ pieaugušajam.