Superbēbīša dienasgrāmata: jo agrāk bērns sāks apmeklēt kultūras pasākumus, jo vieglāk!

Superbēbīša dienasgrāmata: jo agrāk bērns sāks apmeklēt kultūras pasākumus, jo vieglāk!

09. Feb 2017, 00:40 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Ak, cik ātri skrien laiks! Edvards savos 1,3 gadiņos jau apmeklējis pirmo savu kultūras pasākumu Patiešām maziņiem koncertciklā koncertu "Smilšu pasaka par zelta putnu"! Kā mums gāja? Vēl labāk kā biju iedomājusies!

Šo koncertciklu ar lielajiem bērniem, ja atmiņa mani neviļ, sākām apmeklēt pirms gadiem pieciem sešiem- Dariuss vēl nebija piedzimis, tad pasākumu apmeklēšanā pievienojās Dariuss un tagad jau dodamies ģimene pilnā sastāvā. Ja sākotnēji Jānis nebija sajūsmā par šo eksperimentālo pasākumu, jo sapratu, ka man vajag gadījumam ja nu kas vēl vienu pāri roku, tad pēc koncerta visi bijām sajūsmā par to,kas notika uz skatuves.

Lai gan vienmēr pirms koncerta 30 minūtes iespējams darboties radošajās darbnīcās, šoreiz braucām tieši uz koncerta sākumu, lai Edvardam ilgāk noturētu uzmanību. Izrāpojies pa pufiņiem uz grīdas (šī forša lieta,lai bērniem nav jasēž uz krēsliem, bet brīvi var sēdēt vai tupēt uz pufiem), tomēr gribēja pie manis, tad nu tā abi arī nosēdējām, nostāvējām (jutos kā pēc labas vingrošanas).

20170208131443-47593.jpg

20170208131449-58640.jpg

Latvijas koncertu rīkotais koncertcikls Patiešām maziņiem ir fantastisks veids, kā iepazīstināt bērnus ar klasisko mūziku, kā ievadīt kultūras pasākumos, kā paradīt, ka šāda veida koncerti var būt aizraujoši un neliks garlaikoties.

Ja parasti uz ekrāna ir pavadošais noformējums- bildes, kustīgas animācijas/ filmiņas, tad šajā koncertā bija īsts smilšu kino, kas lika pavērties ne tikai bērnu,bet arī pieaugušo mutēm un nevienā mirklī nenovērst acis uz skatuvē notiekošo.

Šajā koncertā tāpat uzstājās:

Dināra Rudāne (soprāns)
Leila Alijeva (balss)
Dainis Tenis (klavieres)
Elizabete Lāce (arfa)
Elvijs Endelis (sitaminstrumenti)
RHVS audzēkņi
Smilšu kino (Guna Zandere)

20170208131432-80992.jpg

20170208131436-34830.jpg

 

Iesakām arī jūsu ģimenei apmeklēt šos koncertus! Ja pērk abonementu visai sezonai (noteikti iesaku to izdarīt jaunajā sezonā), tad cena ir pavisam draudzīga, šajā sezonā vēl viens koncerts plānots martā, uz kuru var jau iegādāties biļetes par 7eur vienai personai.

11., 12. martā latviešu valodā
19. martā krievu valodā

„ Mīļdziesmiņas ”
Imants Kalniņš un Raimonds Pauls par saulīti un mīļu dienu, par brālīti, māsiņu un putniņu. Ar dziesmiņām, kas katru bērniņu iepriecina.

Aija Andrejeva (balss, flauta)
Marts Kristians Kalniņš( balss, oboja)
Goran Gora (balss, ģitāra)
Jānis Miltiņš (taustiņi)
Mārtiņš Miļevskis (sitaminstrumenti)

www.facebook.lv/PatiesamMaziniem

www.twitter.com/patiesaMaziniem

Nu ko, tagad maisam gals vaļā un jau martā iesim uz nākamo pasākumu Edvardam! Nākamais izaicinājums- kopīgs Leļļu teātra apmeklējums.

Kādā vecumā Tu ar mazo sāki iet uz pasākumiem? Padalies, kādus pasākumus izvēlies!

Edvarda māmiņa

foto: personīgais arhīvs un Patiešām maziņiem publicitātes foto


20170128103305-26493.jpg

Jā, tā arī plānoju sākt ar vakara pasaciņu bērniem Leļļu teātri, tas ir jauks veids,kā iepazīstināt ar teātri brīvākā atmosfērā!

lauvinja lauvinja 09. Feb 2017, 08:55

Šis ir super pasākums. Vēl var doties uz mazo bērnu izrādēm leļļu teātrī. Bet kā pieradināšanas pašakumi un tests par patikšanu, labi ir vasaras brīvdabas pasākumi, kuros, ja nu kas, var netraucējot citus doties prom vai rast citas nodarbes.