Superbēbīša dienasgrāmata: gatavojoties pārejai uz "vasaras laiku"

Superbēbīša dienasgrāmata: gatavojoties pārejai uz "vasaras laiku"

10. Mar 2017, 13:53 Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv

Mēneša beigās jāgriež pulkstenis vienu stundu uz priekšu, pārejot uz vasaras laiku, bet, ziniet, mēs pēc šī režīma dzīvojam jau gandrīz mēnesi. Kāpēc? Jo jaunākais ģimenes loceklis mazais Edvards izdomājis, ka jāceļas laikā no 5:30 līdz 6:30, kā kuru rītu. Un, ja tā loģiski padomā, pēc jaunā laika, tas tā arī būs 6:30-7:30.

Protams, rīti ir grūti, jo katra minūte saldā miega ir no svara. Protams, ka sevi šaustu , ka iepriekšējā vakarā neesmu pietiekami agri gājusi gulēt, jo bija jāpadara vēl 101 lieta. Protams, ka no rītiem bakstām viens otru ar Jāni- kurš nu celsies. BET vislielākais prieks ir par vakara stundām, ko iegūstu, jo līdz ar to arī gulēšanas laiks pavirzījies laikā no 20:00 līdz 20:30, tādējādi vakaros varu veltīt laiku bērniem, vīram, rokdarbiem- šūšanai vai vienkārši, guļot uz mana masāžas paklājiņa, noskatīties kādu seriālu!

Un tā jau ir- brīdī, kad šķiet, ka režīms mazajam ir nostabilizējies,atkal notiek kaut kas, kas to izsit no līdzsvara. Vai tā būtu slimošana, vai kāds zobs, kas atkal neliek mieru vai kā šajā gadījumā- pāriešana uz vasaras laiku.

Edvards šajā laikā palicis tāds riktīgais foršulītis, kurš jo dienas, jo saprot un iemācās daudz, daudz vairāk, piemēram, kopīgi tīram akvārija stiklu, palīdz izkrāmēt iepirkuma maisiņus, liekam mazgāties veļu, tīram istabas, kārtojam rotaļlietas.. Šķiet, šis ir viskārtīgākais un nekārtīgākais bērna attīstības periods reizē, jo viņam ļoti patīk palīdzēt, krāmēties, tīrīt, bet tai pat laikā paiet pavisam neilgs laiks, lai viss tiktu izvandīts un rastos haoss! Ha, lielie bērni jau saka, ka sakārtoja savas mantas,bet Edvarda lietas nevākšot. Tā jau ir- katrs vāc aiz sevis, mamma- aiz visiem :)

Ikdienā Edvards nu jau ar savām darbībām parāda pats,vai vēlas ēst, vai vēlas gulēt, dejot, spēlēties, lasīt grāmatas, iet ārā, iet vannā. Tagad tikai vēl režīmi un laiki jāpavēro, gaidot, kad atkal pāries uz vasaras laiku un sapratīšu, kurā laikā vēlas celties, spēlēties un iet ārā. Lai gan ikdienā mums ir samērā brīvs režīms, vērojot un pielāgojoties Edvardam, bērnudārzā jau būs noteikti rāmji, kuros jāiekļaiujas, tad nu turpmāko mēnesi veltīsim tam, lai sagatavotos dārziņam, par ko pastāsīsim nākamajos blogos!

Kā jums iet ar pāriešanu ar vasaras laiku? Vai jūti,ka bērns pats regulē šo režīmu un sāk mosties agrāk un vakaros iet ātrāk gulēt?

Superbēbīša Edvarda māmiņa


20170128103305-26493.jpg