Safari ballīte: ideja dzimšanas dienas svinībām!

Safari ballīte: ideja dzimšanas dienas svinībām!

21. Oct 2019, 10:35 Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv

Svinēt bērnu jubilejas ir īpaši. Bērni gaida svētkus, dāvanas, kūku, īpašo dienu, bet mammas- iespēju izpausties. Tematiskās kūkas, īpaši izdekorēta telpa, piedomāts ēdiens, ielūgumi- tie ir tikai ziediņi, kādus svētkus var uzburt dažādos svētkos. Maniem bērniem ballītēs ir bijis daļa no tā, bet šajā gadā, gaidot Edvarda dzimšanas dienu, tas viss dabiski auga, auga līdz uzbūrām tādus svētkus, ka pašai gribētos tādu ballīti. Ok, 4 gadi nav apaļa jubileja, bet sagādāt prieku citiem ir tas, kas man pašai sagādā vislielāko prieku!

Ciemiņi

Edvards pats izvēlējās ciemiņus, kurus gribētu aicināt, plus papildināju sarakstiņu ar divām manām draudzenēm, kurām bērni ir līdzīgā vecumā. Atceroties vārda dienu,kad neatnāca puse dažādu iemeslu pēc, šajā reizē nospriedu- nē, aicināšu vairāk gadījumam ja nu kas. Un patiesi- neplānoti pēdējā brīdā atkritan pāris ciemiņi, bet pāris pienāca arī klāt.

Šis ir tāds tricky vecums, kad teorētiski var jau bērnus atstāt uz ballīti un paši vecāki doties savās gaitās, bet ir, protams, bērni, kuri ne soli nesper bez vecākiem, tad nu nākas pieņemt, ka klāt ballītē būs arī vecāki. Vecumā, kad bērni ir lielāki un noteikti bērni tiek aicināti atstāt vienus pašus, atrisinās tāds jautājums vecāku ēdināšana. Bet par to vēlāk.

Dekorācijas

Ietaupīt vienā jomā, lai iztērētu citā, kopējās gala izmaksas arī līdz ar to samazinās. Dekorācijas, balonus, galda piederumus, trauciņus sāku pasūtīt Alieexpress.com jau vasarā. Ja ir zināma tēma, tad tā ir lieliska iespēja, neizejot no mājām, nokomplektēt visu ballītes dekorāciju arsenālu. Safari dzīvnieku tēma nāca tik organiski un viegli, ka iespējams, tas bija iemesls, kāpēc tik ļoti aizrāvos ar to visu. 

Dekorācijās iekļāvu dažādus balonus, galda piederumu komplektus, zvēru maskas, liānas, krāsainās lapas- visu,visu,ko varēju atrast par šo tēmu. 

Rīgas Rēvijā pasūtīju četrinieku un zvēru figūru un palmu, lai Edvards no pārsteiguma ir pavisam mēms un par ballīti runātu vēl visu nākamo gadu! Smieklīgi iznāca ar vešanu,jo nedomāju,ka tas būs tik liels, tad nu dekorācijas vizinājās uz notikuma vietu ar taxi un,kad ieradāmies, dekorācijas mazo jubilāru jau gaidīja!

Telpas

Zināju,ka 4 gadi ir vecums, kad bērniem jau gribas darīt to,ko paši vēlas un pieredze rāda, ka ierobežotais pasākuma laiks- parasti 2-3 h tiek sasniegts ātrāk nekā bērniem ir apnicis. Bumbu baseini neļauj nošaut greizi un šajā reizē izvēle krita par labu istabai "Balle" Mārupē- gaišas, svaigi remontētas telpas. Kas bija īpaši pievilcīgi- ir dažādi rotaļu stūrīši ar ārstu piederumiem, var spēlēt veikalniekos vai kafejnīcās vai šļūkt pa augsto slidkalniņu bumbās, ienirstot tajās un pazūdot. 

Liels plus ir tēja, kafija, ūdens, ko piedāvā uz vietas pasniegt viesiem bez papildus samaksas, tāpat ir arī skaisti šķīvji, kuros var servēt savu ēdienu. Mēs gan izmantojām tikai kūkas formu, jo visu ēdienu biju sadekorējusi mājās.

Un vēl- mazie krēsliņi un galdiņi- nereti bumbu baseinos ir lielie standartizēti galdi, kas bērniem nav piemēroti un tik ērti.

Ēdiens

Lūk, vēl viena pozīcija, kur ietaupīju- ja mājās ir rievotais nazis, tad viss sagrieztais ēdiens izskatīsies divtik apetelīgi- dārzenīši, siers, augļi.

Jums interesē,ko pasniedzām cienasta galdā? Te būs mans sarakstiņš, ar ko cienājām lielos un mazos ciemiņus.

 • Saldais popkorns un bekona kraukšķi- to jau nemainīgi pasūtam no pophouse.lv- labas cenas, lieli iepakojumi, garšīgs produkts un laba piegāde. Bekona kraukšķi lieliski garšo ar siera mērcīti, bet izkārtot visu var tematikai pieskaņotos trauciņos. 
 • Siera salāti groziņos- siera salātus gatavoju mājās, sajaucot rīvētu sieru, olu, burkānus, krējumu, majonēzi un ķiploku, pilda sāļajos groziņos.
 • Mini mocarellas bumbiņas ar cherry tomātiņiem- uzdur mocarellas sieru, galos liek uz pusēm pārgrieztu tomātu
 • Grauzdiņi- var cept paši, es iegādājos dažādus veidus veikalā RIMI
 • Dažādas mērcītes, kur pamērcēt dārzeņus
 • Dārzeņu plate- puķkāposts, burkāns, gurķi, cherry tomātiņi, paprikas stienīši-visu sagriež ar rievoto nazi- vienkārši, bet pievilcīgi un efektīvi
 • Augļu plate-ananass skaisti noformēts, melone, bumbieri, lielogu mellenes, apelsīns,vīnogas- skaisti izkārto lielā šķīvī sagrieztus gabaliņos.
 • Lavašs ar mazsālītu lasi un dillēm- lavašu sasmērē ar krēmsieru, pārber ar laša gabaliņiem un sakapātām dillēm. Sarullē un liek ledusskapī nostāvēties
 • Siera un gaļas plate- sagriezu ar rievoto nazi dažādus sierus. Gaļiņas RImi veikalā palūdzu sagriezt, jo mājās tik plānās šķēlēs neizdotos sagriezt. 
 • Zefīri
 • Dzērieni- ūdens un pašu spiesta ābolu sula, pie kūkas mazie ciemiņi baudīja Mežezeru. 

Lieliska opciju pārtiku sagādāt RIMI veikalos, izmantojot Mans Rimi kartu dienu pirms/ pēc vai dzimšanas dienas/ vārda dienas dienā, jo tādā gadījumā Bērnu klubā pienākas labas atlaides augļiem, dārzeņiem, konditorejai, dāvanām, ballīšu galda piederumiem.

Kūka

Ilgi domāju, vai tērēt naudu kūkai,pasūtot to, pagatavot pašai vai nopirkt gatavu.Ļoti priecājos,ka nosliecos par labu pirmajam variantam,jo svētku nedēļa pagāja stresaini un nebija ne prātā kūkas gatavošana un tik daudz ciemiņiem tāpat ar vienu kūku nepietiktu. 

Apskatīju cenas uzņēmumiem un privātiem piedāvājumiem un nosliecos par labu Lalitai- jauna meitene, kura sākusi darboties un ne mirkli nenožēloju! Kūku sūtījām pie Sweet cakes by Lalita- dizainu saskaņojām un patiesi ērta saņemšana, vēl viens apstāklis bija tas,ka viņa atradās pa ceļam uz ballīšu vietu. Pāri palika vien pāris gabaliņi nākamās dienas brokastīm:)

Fotogrāfs

Šī opcija nāca kā patīkams pārsteigums un uzaicināju radinieci Ilzi pabildēt ballīti, lai pašai nav jāaizraujas ar telefona vilkšanu ārā un iekšā,bet izbaudīt svētkus no A līdz Z, papildus arī ciemiņi tika pie foršām bildēm fotostūrītī! Fotogrāfu noteikti nav nepieciešams ņemt uz visu ballīšu laiku,bet stundiņa ir ideāli, lai noķertu smieklīgus brīžus.Jā,šis ir vēl viens apstāklis- noķert brīžus, nevis taisīt visas pozējošās bildes.

Mana mīļākā bilde- mazie zvēriņi-katrs tik īpašs

Pateicības dāvaniņas

Šo ideju esmu aizguvusi un šajā vecumā,kad bērnam ir tik grūti šķirties no dāvanas draugam (vismaz mums parasti tā ir),tad pateicības dāvaniņa ir kā feins PALDIES par to, ka atnāci. Sūtīju dāvanu kastītes Safari ballītes tematikā un iekšā mazajiem draudziņiem pildījām saldo popkornu,lai gardāks mājupceļš.Vienkārši,bet tajā pat laikā jauks žests no jubilāra.

Lai visiem izdodas skaisti svētki un gaišas atmiņas! Ar prieku skatos uz bildēm, atceros smaidu savos bērnos un ciemiņos- svētki patiešām izdevās!

3 bērnu mamma Kristīne

Foto: Ilze Āboliņa