Rūpēs par aktīvu mazuli. Ādas kopšana un autiņbiksīšu maiņa

Rūpēs par aktīvu mazuli. Ādas kopšana un autiņbiksīšu maiņa

18. Feb 2018, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Mammas lielākais prieks ir laimīgs mazulis. Savā pirmajā dzīves gadā, tas mūs iepriecina ik dienas, iemācoties un apgūstot ko jaunu. Pirmajā dzīves gadā mazulis attīstās visstraujāk, sākot ar savu sajūtu izzināšanu, beidzot ar fizisko attīstību, ka sevī ietver tik nozīmīgus mazulīša dzīves notikumus kā pirmā apvelšanās, apsēšanās, rāpošana, celšanās kājās un galu galā pirmie soļi. 

Mazulim kļūstot arvien aktīvākam, šim ritmam pielāgoties ir jāspēj arī vecākiem. Bieži vien mammas ir tās, kurām ir jātiek līdzi augošā mazulīša lielajai izzināt kārei un jāmācās kopā ar viņu. 

Kā mainās rūpes par mazulīti, kad tas kļūst arvien aktīvāks? 

  •  Laikā, kad mazulītis kļūst arvien aktīvaks un mazais pētnieks dodas iepazīt lielo pasauli - turi pa rokai mitrās salvetes, mazuļa roku tīrībai - tici man, lai cik kārtīgi tu ik dienas uzkoptu, mazulītis spēj atrast tādus istabas stūrus, par kuriem līdz šim pat nenojauti.
  • Apģērbs, piemērots kustīgam un aktīvam mazulim, lai tas būtu brīvs un ļautu izbaudīt kustību brīvību, tāpat, ņemiet vērā, ka nozīme ir arī apģērba tīrīšanas un kopšanas līdzekļiem - tiem jābūt mazuļa ādai piemērotiem.
  • Nepieciešama ādas barošana un mitrināšana, regulāri un ar mazuļa ādai piemērotiem ādas kopšanas līdzekļiem.
  • Īpaši būtiski, ja mazulim ir ļoti sausa vai atopiska āda, ādas saslimšanas izpausmes ir regulāras, tieši apģērbs un arī tā mazgāšanas līdzekļi, krietni ietekmē ādas spēju, atjaunoties un sevi pasargāt. 
Mainoties mazulim, mainās arī tā ikdienas aprūpe!
  • Mazulim sākot pārvietoties - lienot, rāpojot vai staigājot, vairāk rūpes prasīs mazulīša āda vietās, kur tā saskaras ar autiņbiksītēm, tāpēc svarīgi izvēlēties autiņbiksītes, kuras ir piemērotas mazuļa vecumam un augumam, kā arī no materiāliem, kas lieki nekairinās mazuļa ādu.
  • Kad mazulis kļūst aktīvs - autiņbiksīšu maiņas paradumiem ir jāaug līdz ar mazulīti. Nemēģini to noguldīt uz pārtinamās virsmas pret viņa gribu. Pielāgojies viņa vajadzībām, apgūsti prasmi nomainīt autiņbiksītes arī tad, kad mazulītis sēž vai stāv.
  • Atceries, ka viērtākā izvēle augošam mazulim būs autiņbiksītes/biksītes, kā piemēram Huggies - Pants, kuras izstrādātas ņemot vērā bērna fizioloģiskās īpašības, nodrošinot mazuļiem pilnīgu kustību brīvību! 

Lai jautra un jaunu sasniegumu pilna ik diena! 

Māmiņu klubs, 2018