Pirmo reizi pie friziera

Pirmo reizi pie friziera

15. Jan 2014, 13:21 Banija_lv Banija_lv

Beidzot pienākusi tā diena, kad dēlēna dienasgrāmatā varu atzīmēt „Pirmo reizi pie friziera”. Tiesa gan, matus mazajam ziķerim nācās nogriezt vēl pirms vairākiem mēnešiem, jo jau piedzimis ar gariem matiem, tie drīz vien līda nabagam acīs un, lai nebūtu kā meitenēm jāizmanto matu sprādzes, tētis ņēma rokās šķēres un atklāja sevī friziera dotumus. Te gan jāpiebilst, ka omai, ieraugot, ka mazdēlam uz pieres mati kļuvuši īsāki, gandrīz vai piemetās sirdstrieka un nācās noklausīties garu lekciju, ka līdz gada vecumam matus NEKĀDĀ gadījumā nedrīkstot griezt, jo nogriežot bērnam prātiņu. Oma neklausījās arī mūsu teiktajā, ka pēc matu nogriešanas bērns nu ne par mata tiesu nav kļuvis dumjāks vai sācis iet atpakaļ savā attīstībā.

Bet nu pienāca tā reize, kad sapratām, ka nevar mūsu dēls vēl gadu staigāt apkārt kā jēzuliņš, jo mati atkal lien acīs, te pinkājas un kļuvuši nepaklausīgi.

Ir gan dzirdēts, ka ir speciālas frizētavas, kurās ir krēsli kā mašīnas, pa TV tiek rādītas multenes, vienīgais... jā, arī cenas tur esot labas, tādēļ nolēmām, ka iztiksim bez multenēm, jo tās var paskatīties mājās bez maksas, tādēļ mazais Robītis devās pie mammas frizieres. Pirms tam gan vēl pārprasīju, vai viņa būs ar mieru frizēt tik mazu klientu, taču, kā rādās, uztraukums bija veltīgs. Visu frizēšanas ilgumu, kas ilga vien aptuveni 10 minūtes, mazais priekšnieciņš paklausīgi nosēdēja savam tētim klēpī, un no frizētavas jau izgāja ar lielo puiku frizūru. Pavisam cits cilvēciņš. Nebija nedz dīdīšanās, nedz raudāšanas, tādēļ man nebija jāsatraucas, ka friziere puikam varētu netīšām nogriezt ausi vai arī izrobot netīšām matus.

Kādā vecumā Tava atvase pirmo reizi devās pie friziera?

helliite helliite 15. Jan 2014, 13:28

Tiklidz mazais bus vesels- dosiemies uz frizētavu! Tikko palicis gadinš un nu jau mati izauguši tiktāl, ka lien acīs! Diemžēl bija plānots iet pie friziera pagājušā nedēļā, bet mazais apslima un nācās atlikt!
Pirmo reizi gan laikam aiziesim uz "speciālo" bērnu frizētavu 😀

Par tiem prātiņiem smiekligi.. Zinu mammas, kas arī savus matus negrieza grūtniecības laikā.. Nu es tādām lietām neticu 😃 turklāt, vai labāk, ka bērns bojā acis ar tajos krītošajiem matiem? Nedomāju 😀