Pirmo reizi ar bērniem uz operu. Īstu operu!

Pirmo reizi ar bērniem uz operu. Īstu operu!

10. Dec 2018, 13:35 Banija_lv Banija_lv

Esmu par to, ka labāk mazāk naudas tērējam našķiem vai kādām nejēdzīgām rotaļlietām, bet tā vietā investējam līdzekļus sajūtās, zināšanās un savas pasaules paplašināšanā. Tāpēc līdz ar bērnu nākšanu pasaulē esam kļuvuši par aktīviem dažādu pasākumu apmeklētājiem, cenšoties bērniem piedāvāt dažādību nevis vienveidību.

Teātra izrādes, koncerti, šoreiz nolēmu bērnus aizvest uz operu. Uz lielo, īsto operas namu!

Biju dzirdējusi par dažādām baleta un operas izrādēm ģimenēm, bet mans pārsteigums bija par izglītojošo operu Mūzikas skaņas. Patiesībā, pat nezinu, kā īsti nosaukt šo izrādi… vai par operu, vai par vienkārši muzikālu izrādi. Taču viens gan - tas ir izcils veids, kā bērnu pirmo reizi iepazīstināt ar operu.

Izrāde notiek mazajā zālē un ilgst tieši stundu. Ar īstiem operdziedātājiem, īstu orķestri, skaistiem tērpiem. Sēdēju un priecājos, ka varu bērniem piedāvāt kvalitatīvu mūziku, kas ir īstākā bauda manām ausīm. Jā, operā nebiju bijusi kopš pamatskolas gadiem, kad turp vēl uz Parīzes dievmātes katedrāli braucām kopā ar mūzikas skolas entuziastiem.

Ejot uz izrādi, dzirdēju kādu puisi čukstam, ka te gan ir pilnīgs sviests, jo nav pat kafejnīcas. Smieklīgi jau, ka mums vēderprieki visur izvirzās pirmajā vietā.

Uz izrādi bijām kopā ar mazo Laumu, un, protams, Robertu, kurš ar lielu interesi izpētīja, kas atrodas orķestra bedrē, un vēlāk mājās pacilāti stāstīja, ka izrādē bija īstas kāzas.

Izrādes stāsts ir saīsināta Mūzikas skaņu versija, ar zināmajām melodijām par ēdelvaisu, do-re-mi un jodelēšanu.

Īsts baudījums, tāpēc iesaku arī jums iegādāties biļetes un kopīgi ar ģimeni aiziet uz kādu no nākamajām Mūzikas skaņas izrādēm (tuvākā - 16.februārī).

Brīve Brīve 10. Dec 2018, 14:15

Iesaku visu kas ir šajā namā, esam bijuši uz Riekstkodi (tas gan tik Robertam), bet uz Putnu operu, Karlisonu varētu arī mazā. Es arī par dažādiem pasākumiem. Manējie pirmo reizi brīvdienās bija uz Nacionālo teātri uz Sudraba slidām, pat pusotrgadnieks izturēja.