Pirmais teātra apmeklējums: Ezītis un egle

Pirmais teātra apmeklējums: Ezītis un egle

07. Dec 2018, 11:44 Banija_lv Banija_lv

Pirmo reizi ar Robertu uz Leļļu teātri devāmies tad, kad viņam vēl nebija divi gadi. Vienkārši, kādā no Māmiņu Kluba konkursiem laimējām ielūgumus, un kāpēc gan tos neizmantot, lai paplašinātu sava bērna redzesloku? Kopš tā laika Roberts ir rūdīts teātra mīļotājs un, šķiet, esam redzējuši teju visas izrādes, kas patlaban ir repertuārā un paredzētas bērniem vecumā līdz 6 gadiem.

Tagad kārta ar lielo mākslu iepazīstināt arī Laumu. Jau pagājušajā gadā visi kopā devāmies uz Patiešām maziņiem koncertiem, kuros Lauma spēja perfekti noturēt savu uzmanību. Tāpēc daudz neuztraucos par to, kā būs ar teātri.

Izvēlējos izrādi mazajā zālē “Ezītis un egle”, rūpīgi izpētot, lai izvēlētā izrāde nebūtu pārāk gara. Konkrētajā gadījumā izrādes ilgums kopā ar visu starpbrīdi - precīzi stunda. Perfekti!

Uz izrādi devāmies pagājušajā svētdienā, visa zāle bija izpārdota (varat vien iedomāties, kāda bija vecāku ņemšanās par vietām zālē, jo, kurš pirmais ieiet, tiek pie labākās sēdvietas). Robis ieņēma vietu pirmajā rindā, un iesākumā viņam blakus apsēdinājām arī Laumu. Tā kā man nebija pārliecības, ka viņa varēs tā visu izrādi nosēdēt, apsēdos turpat ceturtajā rindā, no kuras citas māmiņas mani iztrieca ārā, jo man taču neesot bērna. Nelīdzēja nekādi mani norādījumi, ka mana divgadniece sēž pirmajā rindā un nevaru būt droša, ka tā nosēdēs visu izrādes laiku. Pārsēdos uz pašu pēdējo rindu, bet jau pēc brīža Laumiņa izdomāja, ka tomēr viņai vajag mammu. Loģiski, ka ar tādu mazu susuriņu pēdējā rindā neko daudz no izrādes neredzēt, tāpēc centāmies rast citu risinājumu, un zāles darbinieks mūs iespieda atpakaļ tajā pašā nelaimīgajā 4.rindā, no kuras iesākumā mani jau izēda.

Par spīti tam, ka Lauma dabūja locīties te pa labi, te pa kreisi, lai kaut ko redzētu pāri priekšā sēdošo vecāku galvām, viņa bija pati uzmanība, un tikai pirmā cēliena pēdējās minūtēs skaļi iesaucās pēc brāļa. Jā, kur gan ir brālis? Līdzīga situācija atkārtojās arī otrajā cēlienā, kad viņā pēkšņi atcerējās, ka kaut kur taču ir jābūt arī tētim. Taču tas vien uz īsu mirkli, un visu izrādi mazā kultūras baudītāja noskatījās bez nekādas dauzīšanās.

Par ko ir stāsts? Par to, ka pavisam drīz pulkstenis sitīs pusnakti un sāksies jauns gads, taču ezītim, lācītim un vāverītei nav savas eglītes. Kā gan sagaidīt svētkus? Un tā nu visi draugi dodas meklēt eglīti. Protams, pa vidu gadās arī pa kādai ķibelei. Bet vislabāk Laumai patika kaķis - tas izraisīja nedalītu sajūsmu, jo viņa mums ir absolūta kaķu fane.

Kura bija pirmā izrāde, kuru teātrī apmeklēja Tavi mazie?

Brīve Brīve 08. Dec 2018, 11:26

Mums pirmie apmeklējumi leļļu teātrī ir tās Vakara pasaciņas, reizi mēnesī muzeja telpā, bez starpbrīža kādas 30min, agrāk bija feina par Ruksīti.