Pirmā pieredze ar analīžu nodošanu

Pirmā pieredze ar analīžu nodošanu

27. Mar 2014, 15:29 Banija_lv Banija_lv

Līdz bērnudārznieka gaitu uzsākšanai atlicis vairs mazāk nekā mēnesis, tādēļ līdz tam mazajam Robim jāpagūst apmeklēt gan acu ārsts, gan jānodod analīzes, lai pārliecinātos, ka ar ziķeri viss ir vislabākajā kārtībā.

Naivi domāju, ka analīzes vajadzēs nodot no pirkstiņa – čiks un lieta darīta (kaut gan neesmu dzirdējusi, ka mūsdienās vairs tādas analīzes tiktu veiktas), tādēļ jo liels vakar bija mans šoks, kad ģimenes ārste teica, ka nē, nē... analīzes ņems no vēnas. Tajā brīdī paliku teju stīva, jo asins no vēnas... tur jau pat pieaugušam cilvēkam jāģībst, kur nu vēl tādam pusotrgadniekam.

Man pret analīžu ņemšanu no vēnas vienmēr bijusi liela nepatika, jo pēc tam parasti paliek slikti, kājas saļimst, galva reibst, tādēļ lūdzu, lai jau laicīgi māsiņa sagatavo ožamo spirtu. Vienīgais, kad dzīve piespēlēja slimību, kuras dēļ vēna tika durstīta katru mēnesi vairākkārt, sāku aprast.

Zinu, ka bērni jūt mammas satraukumu, tādēļ centos sev iestāstīt, ka viss būs labi un, lai tā arī patiešām būtu, sarunājām, ka analīzes nodot vedīs tētis. Viņš mums tas nosvērtāks :)

Šodien pienāca tā diena, kad pirmo reizi savā apzinīgajā mūžā Robis nodeva analīzes. Trijatā devāmies uz Gulbja laboratoriju, satraukumu atstājot mājās.

Mazajam puikam ļaužu pārpildītā zāle bijusi nebijusi, viņš ar lielu prieku nesās pie zīmuļu kastes un pētīja raudošo un niķīgo meitenīti, kas turpat blakus bija ieraususies mammas klēpī.

Kling...432. Pienāca mūsu kārta doties kabinetā. Tētis ar savu dēlu varonīgi devās kabinetā, bet es, lai novirzītu savas domas, tikmēr izpētīju, kas jauns notiek MK :) Te kādā brīdī sadzirdēju, ka no kabineta atskan dēlēna kliedzieni un šņuksi, un mana mammas sirds sažņaudzās no sāpēm, taču ārā mazais vīrelis iznāca varonīgs, bez asaru pēdām. Kā skaidroja tētis, lielā kliegšana bija ne jau tādēļ, ka kāds dur ar adatu, bet gan tāpēc, ka neļauj skriet un tur klēpī.

Uh, tagad pirmā pieredze ar analīžu nodošanu ir garām...

Kā veicās jums?

P.s. Zinu, ka jau Dzemdību namā mazulim tika ņemtas analīzes, taču ne manā klātbūtnē, tādēļ arī šo reizi uzskatu kā pirmo.

helliite helliite 27. Mar 2014, 22:19

Diemžēl mans mazais "izbaudījis" analīžu ņemšanu pa pilnu programmu!
1g un 3 mēn. vecumā analīzes ņemtas vairākas reizes!
Pirmajā reizē, kad ņēmām tikai, lai saprastu vai ir iekaisums vai nē- no pirksta! visas pārējās- no vēnas!
Kad trāpījam slimnīcā, bija ļoti lielas problēmas ar hemoglobīnu, tad dūra katru dienu!
Es analīže ņemšanu nu jau uztveru bez stresa! Kaut kā māku sagrupēties tam pasàkumam, jo- kas tas cits atliek? Ir jāsavācas un, ja mazajam ir sàpe, tad mammai jābūt kā stiprai klintij 😀 tas attiecas ne tikai uz analīzēm, bet uz jebkàdam mazajam ne īpaši patīkamām procedūràm 😉

Bet saistībā ar analīžu ņemšanu, vismaz mūsu màjās bija raudāšana divreiz- kad nēma analīzes un, kad bija jānoņem plāksteris! Jo bail, ka sāpēs atkal! Arī tagad- kad pagājusi jau nedēļa pēc analīžu ņemšanas, ja uzroku mazā džemperim rokas uz augšu, viņš momentā saraujas un sāk vilkt uz pinkšķi- jo atceras, ka tieši ar to sākās analīžu nemšana ☹

zacc zacc 27. Mar 2014, 19:00 Banija_lv

Teica, ka Nacionālais veselības dienests prasot. Sarakstīja kaut kādus datus no dz. apliecības datorā.

Banija_lv Banija_lv 27. Mar 2014, 17:45 zacc

Kāds pamatojums tam, lai neņemtu pretī?

zacc zacc 27. Mar 2014, 16:42

Es tur biju šonedēļ. Tajā filiālē, kas ir pie Valeo Purvciemā. Izsēdēju rindu, un neņēma mūs pretī ☹ un ne tikai mūs, visus. Par maksu (kā viņi to dēvē - "anonīmi" jeb neizmantojot ģ.ā. nosūtījumu) varētu.

Banija_lv Banija_lv 27. Mar 2014, 16:28 zacc

Mazuļa dokumentus mums gan nevaicāja.

zacc zacc 27. Mar 2014, 16:24

Bija traka brēka un man pēc tam puspudeli vīna gribējās izraut. Saņēmu rezultātus, tur viens rādītājs nav noteikts, jo esot par maz materiāla. Var nodot vēlreiz bez maksas. Nu nē, tā kā viss cits ir lwbi, iztiksim.

Starp citu, Gulbja laboratorija mani pasūtīja uz mājām pēc dzimšanas apliecības. Ja analīzes ar nosūtījumu, vajag dz. apliecību vai pasi. Nezināju. Dabūju braukt divreiz, labi, ka man tas pietiekami vienkārši izdarāms.

Banija_lv Banija_lv 27. Mar 2014, 15:51 una_p

Tad mums paveicās ar pirmo pieredzi, jo daktere speciāli sūtīja uz Gulbi, piebilstot, ka mūsu doktorātā māsiņai nav pieredzes ar analīzes ņemšanu tik mazliem bērniem.

princesemince princesemince 27. Mar 2014, 15:45

Man puikam līdz 3 gadiem ņēma asinis no pirksta - jā, veic arī šāda veida analīzes. 3 gados pirmo reizi ņēma no vēnas - pasēdēja man klēpī, atļāva paņemt asinis, ar interesi pats vēroja un aizgājām mierīgi prom.