Pa Minhauzena takām

Pa Minhauzena takām

08. Jul 2013, 11:23 Banija_lv Banija_lv

Braucot uz Tūjas pludmali vai Igauniju, neskaitāmas reizes braukts garām Minhauzena muzeja norādei, bet līdz šim nekad nebijām to redzējuši klātienē, tādēļ pagājušās sestdienas galamērķis bija Dunte.

Iebraucot Minhauzena pasaulē, uz mirkli aizrāvās elpa, jo apkārt viss tik skaists, sakopts, ka gribas uzkavēties ilgāk nekā vienu dienu. Kamēr ceļam no mašīnas ārā Robīša ratus, pie mums ar velosipēdu piebrauc laipns kungs, kurš norāda, kur jādodas, ja gribam iziet Minhauzena taku, kur - ja iestiprināties vai apmeklēt muzeju. Tā kā tik skaistā un saulainā dienā būtu grēks uzturēties telpās, dodamies iekšā Minhauzena takās. Takas dažādas - Īsā, Vidējā, Garā. Ņemot vērā, ka ikdienā ar ratiem nostaigājam vairākus kilometrus, būtu grēks izvēlēties īsto, tādēļ visi ekskursijas dalībnieki nolemj par labu Garajai takai.

Jārēķinās, ka taku apmeklētājiem nebūs jābrien pa dubļiem cauri nātrēm un nezālēm, nē, takas sastāv no laipiņām, tādēļ ratus jāstūrē jo īpaši uzmanīgi, jo tie ir tieši tik plati kā taka, tādēļ - viena lieka kustība un Robītis ar visiem ratiem būs iekšā brikšņos. Pirms došanās iekšā mežā noteikti jāatcerās par pretodu līdzekli, jo šīs vietas otrais nosaukums varētu būt Odu barotava (starp citu, tā arī nosaukts viens no Garās takas pieturas punktiem). Odi šeit tiešām ir nekaunīgi un uzbrūk baros.

Tātad, ko redzēt Minhauzena takās? Dažādas koka figūras, kuras atspoguļo notikumus no Minhauzena pasaules - te redzams skats, kā Minhauzens pats sevi izceļ no purva, te Minhauzena gleznojums, Gulivera pēdas utt. Tiesa gan, Minhauzena takas ieteiktu apmeklēt pirms braukšanas uz Tērvetes Dabas parku, jo, ja iesākumā būts Tērvetē, tad šeit nākas piedzīvot nelielu vilšanās sajūtu, jo gribās, lai figūru būtu vairāk un vizuāli pievilcīgākas. Minhauzena dabas takas veidotas kā biotops, līdz ar to, nocirsti ir tikai tie koki, kas traucējjuši takām, viss pārējais noris pēc Dabas mātes prāta.

Starp citu, kad noiets pusceļs no Garās takas, mazliet novirzoties no ceļa, var aizliet līdz jūrai. Jā, jūra tiešām ir kaut kas fantastisks. Jāpiebilst, ka šī bija pirmā reize, kad mūsu mazais ķipars tā pa īstam bija jūras krastā un varēja spēlēties baltajās jūras smiltīs. Redzētu jūs, kas mazā bērna acīs bija par sajūsmu! :)

Tiem, kas noguruši no pastaigas pa meža takām, iespējams iestiprināties kompleksa kafejnīcā, taču iespējams arī no mājām paņemt līdzi našķus un maizītes, un notiesāt tās, piesēžot kādā no apskates objektiem, jo visas takas garumā ik pēc brīža ir soliņi, uz kuriem piesēst, lai atpūtinātu nogurušās kājas. Ja vēlas rīkot pikniku, šis prieks gan būs par papildus samaksu.

Cik maksā Minhauzena taku apmeklējums? Pieaugušajiem 2,50Ls, skolēniem un pensionāriem 1,50Ls. Bērniem iespējams arī apmeklēt atrakciju kuģi, šis prieks izmaksās 1,00Ls. Par muzeja apmeklējumu jāmaksā atsevišķi: pieaugušajiem 2,50Ls, skolēniem un pensionāriem 1,50Ls, gida pakalpojumi ģimenēm - 2,00Ls.

Muižas teritorijā ir arī šūpoles un koka karuselis, kas pieejams bez maksas.

Kā atrast muzeju:

Duntes muiža, Salacgrīvas novads, Latvija, LV - 4023
GPS koordinātes N 57° 26’ 29”, E 24° 25’ 35”
Tālrunis: +371 26576056

Vairāk par muižā pieejamajiem pakalpojumiem: http://minhauzens.lv/minhauzena-muzejs