Mežciema lepnums. Biķernieku sporta trase

Mežciema lepnums. Biķernieku sporta trase

22. Aug 2013, 14:49 Banija_lv Banija_lv

Mums, Mežciema iedzīvotājiem, ir ar ko lepoties, jo koku aizsegā starp Biķernieku un S. Eizenšteina ielām iemājojusi Biķernieku trase. Tā kļuvusi par iecienītu atpūtas vietu ne tikai vietējā mikrorajona iedzīvotājiem, bet arī pārējiem rīdziniekiem un pilsētas viesiem.

Nepareizi būtu domāt, ka trase ir apdzīvota tikai pasākumu laikā, nebūt ne! Dzīvība šeit kūsā katru dienu gan vasarā, gan ziemā.

Ja vēl nezināji, tad pačukstēšu, ka laikā, kad nenotiek sporta pasākumi, trase ir bez maksas atvērta ikvienam interesentam. Tad nu šeit ikdienā sportiskām aktivitātēm nododas simtiem riteņbraucēju, skrituļslidotāju, arī tie, kuri vienkārši vēlas mierīgu pastaigu, un nūjotāji. Savukārt ziemas sezonā Biķernieku trase pārtop par distanču slēpotāju paradīzi. Iepriekš Motormuzeja telpās bija iespējams iznomāt gan slēpes, gan velosipēdus, gan nūjas nūjošanai. Tiesa gan, patlaban, kad muzejs atrodas remontā, inventāra nomas punkts ir pārstājis darboties, bet esmu pārliecināta, ka tuvāk ziemai tas noteikti atkal atgriezīsies.

Ja gadījumā nevēlies riņķot pa asfaltēto trasi, tad laipni lūgti mežā- apkārt trasei atradīsi neskaitāmas pastaigas takas, pa kurām staigājot iespējams salasīt gan riekšavu ogu, gan arī atrast pa kādai sēnei. Trases pašā vidū savu mājvietu radis Linezers. Populāra atpūtas vieta, tiesa gan, peldēties šeit nebūtu ieteicams. Ezers ar katru gadu aizvien vairāk aizaug, taču, neskatoties uz to, labā laikā pulcē neskaitāmus cilvēkus, kuri šeit ierodas pasauļot degungalu, uzrīkot nelielu pikniku vai arī palasīt grāmatu. Vienīgais, ejot uz ezeru, uzmanies no tuneļiem, jo tajos nekaunīgākie ļaudis atstājuši arī pa kādai drazai. Tāpat arī, dodoties uz Biķernieka trasi, noteikti vasaras periodā neaizmirstiet paņemt līdzi pretodu līdzekli, jo Biķernieku mežs ir īstena odu oāze.

Kamēr Motormuzejs ir devies lielākā atpūtas pauzē, apskatīt spēkratus iespējams Biķernieku kompleksās sporta bāzes administrācijas ēkā S. Eizenšteina ielā 4. Ekspozīciju iespējams apskatīt darba dienās līdz 17.00 un, kas ne mazāk svarīgi, ieeja ir bez maksas! Mēs ar dēlēnu šeit saskaitījām 20 dažādus motociklus un vairākas sporta mašīnas, kas noteikti patiks visiem mazajiem tehniski noskaņotajiem puišiem. Vien piebildīšu, ka ieeja ēkā ir no pagalma puses.

Ja vēlies ar savu ģimeni apmeklēt kādu no rūcošajiem Biķernieku trases pasākumiem, tad seko līdzi notikumiem interneta mājas lapā, jo jau drīzumā šeit notiks Dragrace čempionāts, slavenais Dzintara aplis un citi pasākumi.

 

Svarīgi:

Trases pasākumu kalendārs: http://www.bksb.lv/pasakumu-kalendars/

Biķernieku trase internetā: http://motormuzejs.lv/pub/

Motormuzejs internetā: http://motormuzejs.lv/pub/