Mazo liepājnieku oāze Velnciemā

Mazo liepājnieku oāze Velnciemā

13. Aug 2013, 21:38 Banija_lv Banija_lv

Liepājā, tā sauktais Velnciems pirms kāda laika piedzīvojis pozitīvas pārmaiņas. Parkā, kas ilgus gadus bijis pamests un kurā vien gozējās runču iemīļota smilšu kaste, nu slejas lepns bērnu rotaļu laukums. Par spīti apkārt dzīvojošo pensionāru iebildumiem, kuriem bērnu priecīgās čalas traucējot dzīvot, Ventspils ielas malā esošais parks nu ieguvis otru elpu.

Mazai atkāpei – noteikti vaicāsiet, kādēļ šī Liepājas daļa ieguvusi tik jokainu nosaukumu – Velnciems. Atbildi sniegs kāds vēstures notikums. Proti, runā, ka savulaik Pēteris I braucis cauri Liepājai ar karieti un tieši šajā daļā tai nolūzis ritenis. Neapmierinātais augstmanis lādējoties iekliedzies: „Pie Velna!” No tā laika arī blakus Laumas fabrikai esošo privātmāju rajonu dēvē par Velnciemu.

Ja ierodieties Liepājā ar vilcienu vai autobusu, tad nokļūt parkā ir pavisam viegli – vien šķērsojiet gaisa tiltu pār vilciena sliedēm un ejiet taisni pa Ventspils ielu, pēc mirkļa jūsu acīm jau pavērsies mazo Liepājnieku oāze.

Parkā padomāts gan par pašiem mazākajiem, gan jau vecākiem bērniem un, protams, arī par vecākiem. Mazākie var priecāties, šūpojoties speciālajās šūpolēs-krēsliņā, šļūkt pa slidkalniņiem, bet vecākie – jau laisties ar trīsi, kāpaļāt pa virvēm un pārbaudīt savu izturību un veiklību vēl daudzās citās rotaļās. Bet vecāki tikmēr var netraucēti , slēpjoties koku paēnā, lasīt savu mīļāko grāmatu vai arī malkot līdzpaņemto limonādi.

Kas svarīgi – parkā ir arī bezmaksas tualete.

Pēc rotaļāšanās svaigā gaisā noteikti noderēs iestiprināšanās, lai būtu enerģija jaunam nedarbu cēlienam. Iesaku apmeklēt tuvējās ēstuves – Laumas fabrikas telpās esošo Daily kafejnīcu (Ziemeļu ielā 19, tās darba laiks darba dienās no 9:00 – 16:00) vai arī Krūmu ielā esošo mednieku namu, kafejnīcu Lācis (Krūmu ielā 54).

Tiekamies Velnciemā!  

Banija_lv Banija_lv 14. Aug 2013, 11:21 bārbala zāle

Tagad, kamēr ciemojamies pie maniem vecākiem Liepājā, mums paveicies, jo māmiņas, kurām piemīt smēķēšanas niķis, neesam satikušas 😀 Acīmredzot, lietainais laiks viņas atbaida 😃