Lieliska vieta atpūtai Rīgas pievārtē. Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs

Lieliska vieta atpūtai Rīgas pievārtē. Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs

21. Aug 2013, 22:28 Banija_lv Banija_lv

Ar Latvijas Etnogrāfisko Brīvdabas muzeju man saistās savas dzīves pirmā lielā skolas ekskursija. Toreiz mēs, sākumskolēni, no Liepājas braucām uz Rīgu. Tas tikai bija piedzīvojums! Tagad, kad Brīvdabas muzejs ir teju pie pašām mājām, tā apmeklējums izvēršas par mūsu ģimenes ikgadējo tradīciju.

Lai muzejā pastaigas padarītu interesantākas, mēs katru reizi veidojam jaunus pastaigas maršrutus, variējot, kuras sētas izstaigāt pašas pirmās. Bet, visam pāri, protams, vistuvāk sirdij tomēr ir un vienmēr paliks senie nami, kas nākuši no Kurzemes puses, jo pati taču esmu dzimusi un augusi kurzemniece. Bez Kurzemes sētas mūsu ģimenes favorīts noteikti ir arī lielās dzirnavas un, nenoliedzami, Usmas luterāņu baznīca, kurā ieejot sajūties kā nonācis citā pasaulē. Tik skaisti šeit ir! Starp citu, svētdienās plkst. 10.00 Usmas baznīca ikvienu gaida uz dievkalpojumiem.

Brīvdabas muzejs patiks gan lieliem, gan vidējiem, gan pašiem mazākajiem. Lielajiem, jo šī ir lieliska vieta, kur netraucēti pastaigāties un izvēdināt galvu, vidējiem (lasi – bērniem), jo te ir tik daudz, ko izzināt, izložņāt un iepazīt, bet pašiem mazākajiem (tiem, kuri vēl guļ ratiņos), jo svaigais gaiss garantē saldu un netraucētu miedziņu uz vairākām stundām.

Muzejs skolas vecuma bērniem kalpos kā izglītojoša ekskursija, kuras laikā mazie ķipari varēs uzzināt, kā dzīvojuši viņu senči. Varu derēt, ka ne viens vien brīnīsies, kā kādreiz varēja dzīvot bez datora un pat bez elektrības un kā viņi vispār varēja skatīties multenes. Bet, redz, varēja dzīvot un izdzīvoja.

Starp citu, patlaban muzeja teritorija aizņem ievērojamu platību – 87,6ha!!! Uz muzeju pārvestas, uzstādītas un iekārtotas 118 celtnes no visiem Latvijas vēsturiskajiem novadiem.

Svarīgi:

Biļešu cenas: 3Ls pieaugušajiem (ziemas periodā 1,50Ls), skolēniem 1Ls (ziemā 0,50Ls), ģimenes biļete 6Ls (ziemas periodā 3Ls). Vakaros, kad ekspozīcijas jau slēgtas, ieejas maksa ir 1Ls.

Muzeja darba laiks: vasarā katru dienu no 10.00-20.00 (ekspozīcijas atvērtas līdz plkst. 17:00), ziemas sezonā muzeja teritorija pastaigām atvērta katru dienu no 10:00-17:00.

Muzeja adrese: Brīvības gatve 440, Rīga

Kā nokļūt: ar 1., 19., 28.maršruta autobusiem, braucot līdz pieturai „Brīvdabas muzejs”, 218.maršruta miktoautobusu. Braucot ar automašīnu, ņem vērā, ka par auto novietošanu pie galvenā ieejas būs jāmaksā. Bezmaksas autostāvvieta pieejama pie muzeja Rietumu vārtiem.

Muzejs internetā: www.brivdabasmuzejs.lv

Muzeja teritorijā aizliegts braukt ar velosipēdu, kā arī kurināt uguni, smēķēt, ievest suņus!