Laimīga bērnība neslēpjas mantu daudzumā

Laimīga bērnība neslēpjas mantu daudzumā

06. Dec, 03:44 RunāTētis RunāTētis

Vienu dienu piesēdu un palasīju vienam konkursam iesūtītos rakstus par rotaļlietu ceļu līdz mājām. Ziniet, kas mani pārsteidza visvairāk? Tas, cik bieži vecāki saviem bērniem iegādājas rotaļlietas! Katru mēnesi vismaz pāris jaunas mantas, kāda pat minējusi, ka ar jaunu rotaļlietu iegādi beidzas katrs veikala apmeklējums. Daudz! Kur jums mājās ir tik daudz vietu, lai tās visas uzglabātu? Bieži vien mammas rakstījušas, ka pērk tik daudz mantu, lai bērnam nekā netrūkstu, jo gribas viņam skaistu bērnību. Bet vai laime ir izmērāma rotaļlietu daudzumā? Daudz lielāku laimi un prieku, manuprāt, bērnam sniedz būšana kopā ar vecākiem. Tātad, daudz svarīgāks par mantām ir laiks kopā.

Es jau tagad paredzu, ka bariņš mammu man metīs ar akmeni, sakot, lai es nebāžu degunu citu darīšanās. Protams, katrs dara, kā uzskata par pareizāku.

Santa pagaidām ir tajā vecumā, kad rotaļlietas viņai praktiski bijušas nebijušas. Daļa no tām ir saglabājušās no Valtera bēbja vecuma, bet arī nekas daudz. Bet jaunas nepērkam. Tās lielākoties mūsu mājās nonāk vien svētkos – dzimšanas, vārda dienās, Ziemassvētkos.

Uzskatu, ka ar pāris bumbām, Lego Duplo, piramīdu, šķirošanas kasti, puzli un muzikālajām mantiņām ir pilnīgi pietiekoši. Mums Santas rotaļlietas, neskaitot bumbas, aizņem pavisam mazu kasti. Daudz vai maz, to lai katrs pats lemj. Taču mums tas šķiet pietiekoši. Meitai dodam spēlēties ar bļodām, karotēm, vislielāko prieku viņai sagādā tukšas minerālūdens pudeles, kurās sieva saber pupas, grūbas. Tāda manta praktiski neko nemaksā un pēc tam nav arī žēl izmest. Un, izgatavojot mantu paši, mēs nedotējam milzīgo rotaļlietu industriju, kas tā vien vilina ar spīguļiem un košām krāsām. Jau nedēļas laikā vien mums pastkastītē bijuši iemesti divi katalogi ar rotaļlietām. Loģiski, ka Valters tos atverot, grib pilnīgi visu.

Vakar jau atkal šķirstīja vienu katalogu, ar pirkstu bakstot uz mantām, kuras grib, lai viņam atnes rūķis. Kad teicu, ka tā manta taču maksā pāri 100 eiro, Valča izbrīnīts pavaicāja, vai tad dāvanas būs pašiem jāpērk? Rūķis taču atnesīšot!

Jā, gandrīz izgāzu stāstu par Ziemassvētku vecīti un rūķiem, kuri gādā dāvanas.

07. Dec, 11:49

neuzskatu ka mantu daudzums ir salīdzināms ar laiku ko pavada vecāki kopā ar saviem bērniem!
Jā, maniem bērniem ir daudz mantu, bet tas nenozīmē, ka es viņiem tās esmu iegādājusies, lai viņi vieni tajās visu dienu sēdētu!! Mēs kopā pavadām laiku tā vai tā.. gan kopā spēlējoties, gan kārtojot, gan esam kopā ejot laukā, zīmējot vai darot vēl 101 citu darbiņu!

Mar_Mar Mar_Mar 06. Dec, 23:11

Manai mazajai parasti ir sadāvinātas mantas, paši esam kādu reizi kādu mantiņu tikai nopirkuši. Bet mantu man liekas tāpat, ka daudz, arī pilna kaste.
Bet lielākā aizraušanās tiešām ir ar tādām lietām, ko var iedot no virtuves - lielāki, mazāki vāciņi, tukši saldējuma trauciņi - nu nevajag bērniem nemaz tik daudz pavisam mazā vecumā. Labāk izbaudīt laiku, kad mazajam nevajag neko diži dārgu pirkt, jo pienāks tāpat vecums, kad prasīs dārgās mantas.

Ievas_mamma Ievas_mamma 06. Dec, 21:14

Arī mums nav daudz mantu, tieši tāpat - viena kaste. Un maiss ar grabuļiem, kurus mums atdeva viena paziņa. Paši mantas pērkam ļoti reti - reizi 4, 5 mēnešos, pat reizi pusgadā. Pārējās ir sadāvinātas. Izmest gan man roka neceļas, tāpēc tāpat citreiz liekas par daudz.

lauruxs87 lauruxs87 06. Dec, 12:10

Es būšu no tām mammām kā piekrīt tavam viedoklim. 👍 Kad piedzima dēls viņam nopirku vien uz vienas rokas saskatāmas mantas. 😀 Un tās bija tādas kuras tiešām vajadzēja, kā piemēram graužamriņķis un var. Pārējās man atdeva vai uzdāvināja. Vai es tās prasīju? Nē, lielāko daļu nemaz nevajadzēja, tās no vācu nost un aiznesu uz labdarību. Arī meitai neesmu nevienu mantu pirkusi. Arī ja kādas mantas mūsu mājās uzrodas tad tās ir tādas kuras mēs iepriekš apspriežam kādas mums vajag, piemēram koka kluči lielajā iepakojumā, grāmatas, bumbas. Es pat mantas ik pa laikam novācu no bērnu acīm, tātad noslēpju.