Kurzemes apceļošana: aktīvā atpūta par pirmā randiņa takām

Kurzemes apceļošana: aktīvā atpūta par pirmā randiņa takām

25. Aug 2017, 12:44 Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv

Vasara ir piemērots laiks īsākiem un garākiem izbraucieniem ar ģimeni, sevišķi, ja ir mēreni silts laiks ārā un nav jākarsējas vai tieši otrādi- jātuntulējas biezās drēbēs. Pagājušajā nedēļā Jānis mūs visus uzaicināja izbraucienā,kas beigās izvērtās kā atmiņas par mūsu pašu pirmo randiņu,jo tieši uz šīm vietām devāmies pirms vairāk kā 13 gadiem. 

20170825170419-39771.jpg

Sventes dzirnavas

Netālu no Sabiles atradušās celtas dzirnavas, pašreiz vairs palikušas pāri tikai drupas, bet jau vairāk kā 20 gadus noteikti šo vietu atceros vēl no skolas laikiem, kad nebēdnīgi laidāmies šurpu turpu pa trošu ceļu, kas arī ir iemesls, kāpēc šeit brauc tūristi. Kaut kā atmiņā šķita,ka ir kas vairāk kā parastas jostas ar stiprinājumu pie troses. Un es vēl neticīgi un bailīgi jautāju- cik dziļš ir upē un kā rīkoties, ja iekrīt ūdenī, pie sevis apzvērot, ka es nu šoreiz tiešām nebraukšu un iekšēji dusmojos, ka esam vietā, kur aktivitātēs laidīsies tikai Jānis.

Ha, bet viss izvērtās adrenalīna devā, kas pieauga maksimumā, kad mani kā mazu meiteni trosē iesēdināja Sventes dzirnavu saimniece, un žetons Jānim par manis iedrošināšanu tomēr pārvarēt sevi un braukt, jo sākotnēji sev apsolīju, ka ne par ko iekšā šajā trosē nekāpšu. Ticēt vai neticēt, bet saimniece teica,ka meitenes upē nekrītot, tikai puiši! Gribētos ticēt tam arī nākamreiz :)

Brauciens katrai personai: 1 EUR un brauc neierobežotu reižu skaitu.

20170825164917-72734.jpg

Abavas rumba

Šeit izveidota ne tikai atpūtas vietas ar telts vietām, šūpolēm, karuseļiem, pārģērbšanās kabīnēm,  bet Abavas rumba zināma ar savu ūdenskritumu upē, kur atļauts arī peldēties, ko arī izmantojām uz vietas. Pēc datiem šis ir otrs platākais ūdenskritums Latvijā.  Šī ir ļoti skaista vieta, kuru ne tikai apskatīt kā tūrisma objektu, bet arī atpūsties ar ģimeni dienas garumā.

Iebraukšana/ ieeja teritorijā- 1EUR no personas, līdz 6 gadu vecumam bez maksas, no 6 līdz 18 gadiem- 0.80EUR.

20170825164925-27782.jpg

Zviedru cepure un rodeļi

Vai esat izmēģinājuši braukt lejā no kalna mazās kamaniņās uz ritenīšiem? Tas var kļūt par elpu aizraujošu braucienu, sevišķi, ja izaicini sevi neparastai atpūtai. Zviedru cepure atrodas netālu no Sabiles centra, kurp aizvedīs arī norādes, tāpēc apmaldīties ir praktiski neiespējami. Šeit ir ko darīt ne tikai rodeļu piekritējiem, jo tiek piedāvātas arī izklaides ar zirgiem, rotaļu laukums, kā arī forša kafejnīca, kur piesēst un apēst kādu našķi. 

1 brauciens 1,50EUR, 6 braucieni 7,20EUR, 10 braucieni 10EUR

20170825164937-24634.jpg20170825164942-15116.jpg20170825164948-47153.jpg

Sabiles lelles

Pašā Sabiles centrā kādai no privātmāju pagalmiem pabraukt garām ir neiespējami, sevišķi, ja sen nav būts šajā pilsētā- plašā un nu jau slavenā Sabiles lupatu leļļu kolekcija aug augumā, kas vairo arī tūristu skaitu. Kā liecina atrodamā informācija, 254 lelles, kas ir pašreizējais skaits, tiek gatavotas no lupatām un apģērbi tiek iegādāti lietoto preču veikalos un iedomājaties, lelles tiek pat pārģērbtas varākas reizes gadā, jo tas ir zem klajas debess un apģērbu apskādē kā nokrišņi, tā saule. 

Šeit arī nevarējām beigt bildēties pie vienas, otrās, trešās lelles, ar katru izdomājot kādu stāstu!

Piebrauciet! Leļļu dārzā ieeja ir bezmaksas, taču ikviens apmeklētājs var atstāt ziedojumus. 

Kafejnīca Lāsīte Stendē

Pēc šāda izbrauciena vēderi liek manīt, ka laiks vakariņām, tāpēc iebraucam vietējo iedzīvotāju iecienītajā kafejnīcā Stendē "Lāsīte" - lielas porcijas, labas cenas, var dabūt arī pusporciju+ ir arī bērnu stūrītis. 

Tāpat vietējie iecienījuši šo vietu, lai pasūtītu konditorejas izstrādājumus svētkiem vai klātu galdus banketiem.

Kristīne